Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

hučení nebo "drhnutí" v přední nápravě/brzdách


aaischa

Recommended Posts

Ahoj, za jízdy si toho člověk nevšimne, všecko jezdí, brzdí, ale když auto tlačim kousek dál v garáži, s tim že ručku sem neměl zataženou vůbec, jen při parkování dávám zpátečku nebo jedničku, tak vyřadim a když auto tlačim tak zepředu se ozývá tření zvuk typu jemňounkýho brždění, ale při tlačení je to neznatelný, auto se nezdá že by samo nějak brzdilo, spíš jestli se to někde "nelýže" kotouč s destičkama, může tam bejt jenom nějakej bordel, nebo blbě seřízený brzdy.. či co jinýho by to bylo..? u motorky mi to cvhíli dělalo když sem se vrátil po dešti tak nejspis nejaky bahno na kotoučích, a za pár dní to bylo už v pohodě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: aaischa

Ahoj, za jízdy si toho člověk nevšimne, všecko jezdí, brzdí, ale když auto tlačim kousek dál v garáži, s tim že ručku sem neměl zataženou vůbec, jen při parkování dávám zpátečku nebo jedničku, tak vyřadim a když auto tlačim tak zepředu se ozývá tření zvuk typu jemňounkýho brždění, ale při tlačení je to neznatelný, auto se nezdá že by samo nějak brzdilo, spíš jestli se to někde "nelýže" kotouč s destičkama, může tam bejt jenom nějakej bordel, nebo blbě seřízený brzdy.. či co jinýho by to bylo..? u motorky mi to cvhíli dělalo když sem se vrátil po dešti tak nejspis nejaky bahno na kotoučích, a za pár dní to bylo už v pohodě...

Pokud Ti to nepřibržďuje (což bys poznal tím, že by si měl horkej disk, když si na něj po ujetí třeba 10 km sáhneš rukou), tak bych to vůbec neřešil.

Když auto zvednu na hever a točil bych s kolem na neutrál, tak mi bude kotouč o destičky šustit taky.....šustit může, ale nesmí břibržďovat.

Pokud ti to dělá ale hodně,tak by na to chtělo mrknout, koukl bych na přední brzdový hadičky, který často zarůstaj a pak se po přibrždění nevrací tlak do brzdovýho válce a kolo přibržďuje....to by se Ti ale hřál disk;):papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vopičí

Původně zaslal: aaischa

Ahoj, za jízdy si toho člověk nevšimne, všecko jezdí, brzdí, ale když auto tlačim kousek dál v garáži, s tim že ručku sem neměl zataženou vůbec, jen při parkování dávám zpátečku nebo jedničku, tak vyřadim a když auto tlačim tak zepředu se ozývá tření zvuk typu jemňounkýho brždění, ale při tlačení je to neznatelný, auto se nezdá že by samo nějak brzdilo, spíš jestli se to někde "nelýže" kotouč s destičkama, může tam bejt jenom nějakej bordel, nebo blbě seřízený brzdy.. či co jinýho by to bylo..? u motorky mi to cvhíli dělalo když sem se vrátil po dešti tak nejspis nejaky bahno na kotoučích, a za pár dní to bylo už v pohodě...

Pokud Ti to nepřibržďuje (což bys poznal tím, že by si měl horkej disk, když si na něj po ujetí třeba 10 km sáhneš rukou), tak bych to vůbec neřešil.

Když auto zvednu na hever a točil bych s kolem na neutrál, tak mi bude kotouč o destičky šustit taky.....šustit může, ale nesmí břibržďovat.

Pokud ti to dělá ale hodně,tak by na to chtělo mrknout, koukl bych na přední brzdový hadičky, který často zarůstaj a pak se po přibrždění nevrací tlak do brzdovýho válce a kolo přibržďuje....to by se Ti ale hřál disk;):papa

zkontroluju to jestli hřeje :) dik za nápad, jinak je to neznatelný jenom to slyšim, když auto tlačim stačí jemně se opřít když prestanu tlacit tak be este kousek v pohodě jelo klidně dál takže nebrzdí... juknu uvidí se, stejne pudou novy hadicky pac sou pekne vyrezlý... :) kuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: aaischa

Původně zaslal: Vopičí

Původně zaslal: aaischa

Ahoj, za jízdy si toho člověk nevšimne, všecko jezdí, brzdí, ale když auto tlačim kousek dál v garáži, s tim že ručku sem neměl zataženou vůbec, jen při parkování dávám zpátečku nebo jedničku, tak vyřadim a když auto tlačim tak zepředu se ozývá tření zvuk typu jemňounkýho brždění, ale při tlačení je to neznatelný, auto se nezdá že by samo nějak brzdilo, spíš jestli se to někde "nelýže" kotouč s destičkama, může tam bejt jenom nějakej bordel, nebo blbě seřízený brzdy.. či co jinýho by to bylo..? u motorky mi to cvhíli dělalo když sem se vrátil po dešti tak nejspis nejaky bahno na kotoučích, a za pár dní to bylo už v pohodě...

Pokud Ti to nepřibržďuje (což bys poznal tím, že by si měl horkej disk, když si na něj po ujetí třeba 10 km sáhneš rukou), tak bych to vůbec neřešil.

Když auto zvednu na hever a točil bych s kolem na neutrál, tak mi bude kotouč o destičky šustit taky.....šustit může, ale nesmí břibržďovat.

Pokud ti to dělá ale hodně,tak by na to chtělo mrknout, koukl bych na přední brzdový hadičky, který často zarůstaj a pak se po přibrždění nevrací tlak do brzdovýho válce a kolo přibržďuje....to by se Ti ale hřál disk;):papa

zkontroluju to jestli hřeje :) dik za nápad, jinak je to neznatelný jenom to slyšim, když auto tlačim stačí jemně se opřít když prestanu tlacit tak be este kousek v pohodě jelo klidně dál takže nebrzdí... juknu uvidí se, stejne pudou novy hadicky pac sou pekne vyrezlý... :) kuju

Brzdový potrubí to chce mít Ok určitě taky, ale já myslel ty gumový hadice, který vedou od brzdiče ke kovový brzdový trubce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vopičí

Původně zaslal: aaischa

Původně zaslal: Vopičí

Původně zaslal: aaischa

....

....

Brzdový potrubí to chce mít Ok určitě taky, ale já myslel ty gumový hadice, který vedou od brzdiče ke kovový brzdový trubce.

tak ty budu muset asi nechat vymenit taky, maj na dost místejch servanou tu gumu a ty zelezný vnitřky, nebo železně opletený či jak je to udělaný už taky pěkně reznou... máš pravdu :);)

[upravil dne 14.12.2007 aaischa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jarajarda

Na 1.1 jdou hadičky z Favorita, pořizovací cena nulová oproti originál Peugeot, zjisti si jestli nejdou i na tohle. Já měnil na 1.1 za origo a zjistil jsem to až pak..a to jedna stála asi 500,- a na Fávo okolo kila..........:grr

tak to je slušná úspora, takže jasná volna jestli to pude

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vinorak

když sem měl v háji hadičky tak mi zustlali vyset destičky a to sem poprvé v životě viděl kotouč oranžově svítit jako na wrc :D a pak následovalo repase třmenů, hadičky, kotouča a destičky:mrk:cool:

juj, ale to to muselo brzdit celkem znatelně ne ?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: aaischa

Původně zaslal: vinorak

když sem měl v háji hadičky tak mi zustlali vyset destičky a to sem poprvé v životě viděl kotouč oranžově svítit jako na wrc :D a pak následovalo repase třmenů, hadičky, kotouča a destičky:mrk:cool:

juj, ale to to muselo brzdit celkem znatelně ne ?

jo jo dost a to sem jenom jel cca 1km domu...:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vinorak

Původně zaslal: aaischa

Původně zaslal: vinorak

když sem měl v háji hadičky tak mi zustlali vyset destičky a to sem poprvé v životě viděl kotouč oranžově svítit jako na wrc :D a pak následovalo repase třmenů, hadičky, kotouča a destičky:mrk:cool:

juj, ale to to muselo brzdit celkem znatelně ne ?

jo jo dost a to sem jenom jel cca 1km domu...:D

Jo jo to taky znám, sice jsem ho neroztavil doruda, bylo to v létě a po cestě jsem zastavoval u kaluží a chladil disk tou vodou, kterou jsem nabíral rukama:mad::mad::D:D. Kolemjedoucí dost divně koukali.

Z fáčka tam hadice 100% jdou.

PS: Už nevím kdo, ale někdo mi tu tvrdil, že díly na fáčko a na 205 jsou stejně drahý:D:D.......hadice fáčko=100, P205=500

:D:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...