Ticcino

Světla "Go home"?

152 posts in this topic

Zdravím,

minulý týden jsem po zaparkování a vystupování z auta nějak omylem škrtnul o zapínání dálkových světel (světelnou houkačku), která problikla. To by nebylo nic tak zajímavého. Zajímavější bylo, že zůstala svítit potkávací (nevím zda jen přední nebo i koncové lucerny) Opětovným přepnutím světelné houkačky došlo k zhasnutí potkávaček.

Nechce se mi to teď hledat v manuálu, ale můžou to být taková ty Go home světla? Tj. vypnu motor, probliknu, rozsvítí se potkávačky, zamknu auto, jdu domů - vidim na cestu, a po cca půl minutce potkávačky samy zhasnou?

Myslíš "Follow me home/éclairage d´accompagnement"? To myslím, že ne, to se tam nastavuje natvrdo v palubním počítači, i s jeho délkou. A zůstávají pak svítit bez tvýho zásahu. Já myslím, žes rožnul parkovačky.

to Ferin007: No, myslím tím Follow me home... Parkovačky jsem určitě nerožnul, nejsem debil, parkovačky poznám :)

Původně zaslal: Ticcino

to Ferin007: No, myslím tím Follow me home... Parkovačky jsem určitě nerožnul, nejsem debil, parkovačky poznám :)

Hmm, tak možný to je, že to de aji takle. Já to nezkoušel.

Tak jsem tedy ten manuál prolistoval (strana 75) a je to tak. Je to manuální rozsvěcení Follow me home světel. Po cca půl minutě se vypnou.

Při té příležitosti bych měl taky jeden dotaz. Jaxe "odborně" říká tomu, že jenom přidržím páčku blinkrů, aby blikaly, ale nepřepnu ju natvrdo? :myslim

ja taky jeden dotaz:) su parkovacky aj pri 206-tke?:)

raz se mi rozsvitili stretavacie svetla, kdyz jsem dal svetelnu houkacku a pri tom prepol na blinker a tak spustil zpatky svetelnu houkacku..co to je?? :myslim:mad:

Je to tak.Záleží jaký tam máš displej, ale pokud ten základní, tak je natvrdo nastavena půl minuta svícení.U lepších výbav jde nastavit i délka svícení.

Já to mám v manuálu na straně 111. :mrk Vůbec jsem něvěl, že to takovou funkci má. Musím to vyzkoušet. Je to podobná vychytávka jako zastavení stěračů v horní poloze (nevíte někdo, jak se tomu říká odborně?)- u tohoto stroje v zimě vlastně nezbytnost při čištění předního skla od sněhu a ledu ("oblíbený" zimní ranní sport), alébrž ve spodní poloze nejde zvednout stěrače, protože jsou "šikovně" skryty pod kapotou. :papa

Myslíš něco jako "windscreen wipers up"? V našich společenských podmínkách by se to taky dalo nazvat "ready to steal" - nachystáno k ukradení.:)

Původně zaslal: vlacir1

zastavení stěračů v horní poloze (nevíte někdo, jak se tomu říká odborně?)

poloha pro údržbu, manuál str. 109 :papa

Ferin007: Já tomu říkám "namáčknout" blinkr nebo "dát blinkr pro přejíždění z pruhu do pruhu"

Buga: Mohly by tam být. Vyzkoušej a nebo mrkni do manuálu. Trochu nechápu tu rošádu s blinkrem...

Vlacir1: "Zvláštní poloha předních stěračů" (dle mojeho manuálu str.77) pro výměnu lišt a parkování v zimě. Já bych to ale nazval "servisní poloha" nebo "zimní poloha"

zdravim vas, moze mi niekto poradit ako to aktivovat? je to to comu sa v manuali hovori "automaticke svietenie"

Původně zaslal: Piotor

zdravim vas, moze mi niekto poradit ako to aktivovat? je to to comu sa v manuali hovori "automaticke svietenie"

Ne. Návod máš výše.

cital som, tzn. ze pri vystupovani mam len "brnknut" do dialkovych svetiel? som myslel ze sa to nejak aktivuje alebo zalezi od vybavy

Záleží, jestli chceš "automatický rozsvěcování světel" nebo "denní světla". K prvnímu ti stačí mít světelnej senzor a přepnout komodo do příslušné polohy, druhý ti musí aktivovat přes diagnostiku (pokud to auto umožňuje). Informací k tomu je tady halda.

Pokud jde o "Follow me home" (krásný český výraz :D ), můžeš ho teda zřejmě buď aktivovat "natvrdo" a pak se ti rožíná automaticky (přes PP), nebo takto "nouzově" manuálně na jedno použití, jak bylo popsáno výše.