Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Vibrace ve volantu


Volfino

Recommended Posts

Ahoj ve spolek!

Kolem rychlosti 120-130 se mi objevují jemné vibrace v řízení.

Nejsou nijak závažné a auto ani citelně neplave, ale znervozňuje mě to.

Dával jsem nedavno nová alu kola a nové pneu. Disky jsou BSA a gumy GY ultra grip 7+

Nejdříve mě napadlo že jsou špatně vyvážené, obouvali a vážili mi u Vašendy...nechal jsem je převážit u CHára sport a všechny byly špatné, na jednom kole dokonce malé a velké závaží přímo proti sobě a celkově rozvážené.

Minulý týden jsem nechával dělat tyčky stabilizátorů a seřiz. tyčky vzadu,při té příležitosti byly kola potřetí na váze. Říkali že bylo jen jedno a jen lehce rozvážené.

Vibrace se však objevují stále.

Co vy na to?

Zdar a sílu!:)

Auto: 406/2003/2,2 HDI

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Volfino

Ahoj ve spolek!

Kolem rychlosti 120-130 se mi objevují jemné vibrace v řízení.

Nejsou nijak závažné a auto ani citelně neplave, ale znervozňuje mě to.

Dával jsem nedavno nová alu kola a nové pneu. Disky jsou BSA a gumy GY ultra grip 7+

Nejdříve mě napadlo že jsou špatně vyvážené, obouvali a vážili mi u Vašendy...nechal jsem je převážit u CHára sport a všechny byly špatné, na jednom kole dokonce malé a velké závaží přímo proti sobě a celkově rozvážené.

Minulý týden jsem nechával dělat tyčky stabilizátorů a seřiz. tyčky vzadu,při té příležitosti byly kola potřetí na váze. Říkali že bylo jen jedno a jen lehce rozvážené.

Vibrace se však objevují stále.

Co vy na to?

Zdar a sílu!:)

Auto: 406/2003/2,2 HDI

-zkroucene kotouče

-kulove čepy ko

zatim bych začal timto

ještě se zeptam, maš spravne šrouby na kola?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to MJSytic: no když mi dělali tu váhu podruhé stál jsem vedle toho týpka a čučel do monitoru vyvažovačky...všecky kola byly fakt špatný a ty závažíčka proti sobě jsem viděl...

to Pe.Tr:Kdyby byly v prdeli kotouče tak by mi to udělalo z rukou vánočku při brždění a to je naštěstí v pohodě....brzdí (ťuk ťuk) dobře a klidně...

Když by to byly čepy poznal bych to při zatáčení hlavně,nebo které konkrétně myslíš čepy....nejsem mechanik ani člověk co si auto spraví doma na koleně takže vim celkem málo....

do rychlosti kolem 100 je klídek,pak se objevujou vibrace...kupoval jsem ty nový kola...jenže si ted neuvědomim jestli to nedělalo i předtím jen méně,mam to auto chvíli a na letních jsem moc nenajezdil,koupil jsem disky, dostal k tomu šrouby a obul na zimáky.Letnáky mam u Vašendy ve skladu....

Doufam že někdo s něčim přijde nebo alespon s nějakou metodou jak dojít na příčinu,na přílišné experimenty nemam prachy ani chut..:-)

Zatim díkes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych řekl,že je to diskama ikdyž píšeš ,že jsou znovu vyvážené.Tenhle problém jsem měl u služebního auta,když jsme to reklamovali ,tak to převažovali a zjistili že byly nevyvážené,ale dělalo to pořád, tak to podnik dal převážit ještě jinam a tam zjisili že to nepatrně háže na výšku a stím nejde nic dělat.Asi bych vyzkoušel dát disky co jsi měl dříve,pokud by ta vibrace zmizela měl bys jistotu ,že je to novýma diskama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Volfino

to MJSytic: no když mi dělali tu váhu podruhé stál jsem vedle toho týpka a čučel do monitoru vyvažovačky...všecky kola byly fakt špatný a ty závažíčka proti sobě jsem viděl...

to Pe.Tr:Kdyby byly v prdeli kotouče tak by mi to udělalo z rukou vánočku při brždění a to je naštěstí v pohodě....brzdí (ťuk ťuk) dobře a klidně...

Když by to byly čepy poznal bych to při zatáčení hlavně,nebo které konkrétně myslíš čepy....nejsem mechanik ani člověk co si auto spraví doma na koleně takže vim celkem málo....

do rychlosti kolem 100 je klídek,pak se objevujou vibrace...kupoval jsem ty nový kola...jenže si ted neuvědomim jestli to nedělalo i předtím jen méně,mam to auto chvíli a na letních jsem moc nenajezdil,koupil jsem disky, dostal k tomu šrouby a obul na zimáky.Letnáky mam u Vašendy ve skladu....

Doufam že někdo s něčim přijde nebo alespon s nějakou metodou jak dojít na příčinu,na přílišné experimenty nemam prachy ani chut..:-)

Zatim díkes

Myslím si,že to bude vnitřní kloub na poloose,u převodovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ty kola...to je dost komplikovaný....navíc jsou v tom skladu...sákriš, zimní vzorek a směs se už celkem šikne, zas čekat do jara je dost dlouhý.

Kloub...hm, právě jsem zbělel a nebo jakou barvu to mam ale přirozená nebude. Proč myslíš že tento kloub?A jak bych to mohl zjistit bez výměny?Abych to nevyměnil všecko a pak nezjistil že je to něčim jinym...:D

Díkes za názory

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...