Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Šialené správanie tachometra


garbo

Recommended Posts

Pozdravujem Vás!

Na velké naliehanie manželky (tzn. mne to až tak neprekáža) som sa rozhodol dať problém na vyriešenie odborníkom (keďže "Hledaj" nič smerodajné nevypľulo).

Peugeot 306 Combi, r.v. 1998

Odvtedy, čo sa ochladilo, pri štarte studeného motora ručička tachometra sa pri zvyšovaní rýchlosti posúva nie lineárne, ale exponenciálne, tzn. bežne v meste pri akejkoľvek rýchlosti sa ručička posunie až na maximum a neklesne. Konkrétnejšie: ručička sa posúva pri zvyšovaní rýchlosti, ale pri jej znižovaní neklesá.

Klesne na nulu, až keď vypnem motor, ktorý po štarte musí mať ujdených min. 10 km (štatisticky overené).

Toľko laická diagnóza. Chcel by som Vás poprosiť, či je možné túto závadu a ako odstrániť (napr. ako darček pod stromček pre manželku ;)).

Veľká vďaka!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Medveď, moc si ma nepotešil, nerád by som menil celú prístrojovku.

Btw. na koľko vychádza taká podpultová prístrojovka?

Vieš poradiť, akým spôsobom hľadať chybu?

Vo vyhľadávaní som vo fóre našiel pre dačo podobné radu preskúšať všetky poistky, ale asi tuto nemám začať hľadať problém:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: garbo

Medveď, moc si ma nepotešil, nerád by som menil celú prístrojovku.

Btw. na koľko vychádza taká podpultová prístrojovka?

Vieš poradiť, akým spôsobom hľadať chybu?

Vo vyhľadávaní som vo fóre našiel pre dačo podobné radu preskúšať všetky poistky, ale asi tuto nemám začať hľadať problém:myslim

nevim jak u 306 ale u 406 stacilo jen propajet studene kontakty na tištaku v přistrojovce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: garbo

Odvtedy, čo sa ochladilo, pri štarte studeného motora ručička tachometra sa pri zvyšovaní rýchlosti posúva nie lineárne, ale exponenciálne....

Tak ako písal Pe.Tr vyber von prístrojovku prepajkuj všetky spoje na plošnom spoji hlavne pri konektoroch a ta druha varianta s náhonom tachometra, myslim že stačí vymeniť len tachometer nie celú prístrojovku:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...