Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P405 - predni brzdy, pritlacne/zajistovaci pero oblozeni chybi...


iok

Recommended Posts

Ahoj :)

mam otazku...mel jsem sundane prave predni kolo, protoze jsem kontroloval brzdove oblozeni a zjistil jsem, ze mi tam asi chybi zajistovaci pero (nevim, zda-li to spravne pojmenovavam), ktere pritlacuje zasunutou desticku v celisti, resp. na jedne desticce pero je a na druhe neni. Sundal jsem tedy jeste leve kolo a tam to pero bylo take jen u jedne desticky a u druhe ne. Je to tak spravne, nebo tam ta pera opravdu chybi? To pero je drat (asi zakaleny), ktery se jednou stranou opira o celist a druhym koncem se opira o prostredek desticky a tim ji "zatlacuje/jisti" v celisti...

Diky za radu :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Martin.405

podle mě musí být na obou.. dostane se to koupit v opravné sadě na brzdy, máš v tom tady ty pérka, kovovej vinglík co ti drží desky, závlačku do něj a snad ještě něco - stojí to cca 250

Ahoj :)

no myslim si take, ze to tam patri na obe desticky...hledal jsem to na schematech v knize "Jak na to - Peugeot 405" a potom na http://public.servicebox.peugeot.com/ ale bohuzel to ani v jednom zdroji neni jasne zakresleno :myslim Jenze co je nejhorsi...ty pera mi tam nedali v servisu...v lete mi menili desticky a proste to tam nedali :grr:( A to je servis odkazovany tady na foru v sekci autoservisu...jak ma potom clovek servisu duverovat? Hmm :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to má být orig. na obou destičkách. Ale když to tam není, nic zásadního se neděje, není to ani žádné zajištění (to dělá ten profil tvaru ostrého L na jedné straně, pojištěný závlačkou), ani to neurčuje správnou polohu. Ta pružina pouze vymezuje vůli, s kterou je ta destička uložena, aby se tam, když se nebrzdí, nemrcala. Nicméně to skutečně patří na obě destičky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Tak to má být orig. na obou destičkách. Ale když to tam není, nic zásadního se neděje, není to ani žádné zajištění (to dělá ten profil tvaru ostrého L na jedné straně, pojištěný závlačkou), ani to neurčuje správnou polohu. Ta pružina pouze vymezuje vůli, s kterou je ta destička uložena, aby se tam, když se nebrzdí, nemrcala. Nicméně to skutečně patří na obě destičky.

No tak to me trosku uklidnilo...nicmene tu opravnou sadu radsi koupim a dam to tam, protoze prave na levem kole ta desticka na vnitrni strane kotouce ma dost vuli a volne se vysunuje o asi cca 0.5 cm ven/nahoru...ten L profil tam nastesti je....jeste se zeptam...v moudre knize "jak na to" se pise, ze osazeni na celisti, kde dosedaji a posunuji se desticky se ma namazat nejakym mazivem (je tam silene cislo - zrejme kod toho maziva) ale neni nikde dale vice specifikovano jakym...takze cim se to da v nasich koncinach namazat, resp. je dobre to namazat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Grafitkou, nebo takovým tím měděným vysokoteplotním mazacím sprejem. Je dobré to máznout, jinak to zarezne, ale zase to nesmí být namazané moc, aby to nezamastilo destičky.

Tak jo, diky za rady, zastavim se v autokelly, koupim sadu a nejakou grafitku a vlitnu na to :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...