Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Geometrie


Dress

Recommended Posts

Záleží na typu přístroje a autu.

Optická tak 600 u menšího obsahu motoru. Laserová v rozmezí 800-1100, ale servisy se strašně liší.

My to u starších peugeotů děláme za 650. kdo si má taky pod to auto lehat, že?

Auto Vašenda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petr: dá se to srovnat. Prostě jen pootočíš na obou stranách o stejnou hodnotu :) Akorát se musí opatrně, a je dobré pak nechat geometrii zkontrolovat, páč se velmi snadno rozhází... Suma sumárum, opruz, a ve špíně k tomu. Ale když chceš mít volant rovně, co naděláš...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám ponětí, že když je to servo, tak se to musí seštelovat vepředu. Na jednotlivých tyčích řízení, za předpokladu, že nemáš podvozek ve vrtuli. Pootočením/přesazením volantu nic nedosáhneš. Když je volant nakřivo, tak to bude rozhozená geometrie, nebo přihnutá nápravnice. Lehké náledí, náraz z boku ...

Pokud je borec od geometrie trochu schopnej, tak ti všechno zmněří. Pokud jsou nápravnice deformovaný, dá se to vymezit příslušným počtem podložek. Rovnat to nemá smysl. Pouze koupit druhou.

Něco štelovat naslepo, bez přístrojů, nemá smysl.

Moje Pegi je absolutně v pohodě. Mám ji zmněřenou na laserové atolici a podle protokolu je uplně perfektni. I ten borec se divil. Starší auto a všechno sedělo s nastavením fabriky. Holt, západní komunikace a jízda pouze do kostela a zpátky. Pak dovoz a moje koupě :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petr: pokud víš jistě, že máš tu geometrii dobře, a jen potřebuješ pootočit volant, můžeš udělat následující:

Zvedneš předek, na obou tyčích povolíš pojistné matice, a na obou stranách pootočíš seřizovákem o půl otočky - samozřejmě tak, že na jedné straně o půl otočky vyšroubuješ, a na druhé o půl otočky zašroubuješ. Tím nic neriskuješ, pokud to nespleteš, a nebo si nepohlídáš, abys otočil stejně.

Pokud si ovšem jistý nejsi, že máš sbíhavost OK, je lepší to vzít někam na změření a seřízení...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...