Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spotřeba motoru 2.0HDi


Guest xHackerM

Recommended Posts

Ahoj, chci si pořídit P307 s naftovým motorem... Rád bych 1.4HDi, ale zdá se mi, že pro takhle "veliké" auto je to moc malý motor... 1.6HDi by byla fakt super, ale je jich k prodeji tak málo, že není z čeho vybírat... No a pak jsou tu ty "dvoulitry"...

Na kolik litříků by se dala stáhnout spotřeba s dobrým "spotřebovým" chipem a opravdu klidnou jízdou převážně po dálnici? (klidná jízda = 100-120km/h)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: xHackerM

Ahoj, chci si pořídit P307 s naftovým motorem... Rád bych 1.4HDi, ale zdá se mi, že pro takhle "veliké" auto je to moc malý motor... 1.6HDi by byla fakt super, ale je jich k prodeji tak málo, že není z čeho vybírat... No a pak jsou tu ty "dvoulitry"...

Na kolik litříků by se dala stáhnout spotřeba s dobrým "spotřebovým" chipem a opravdu klidnou jízdou převážně po dálnici? (klidná jízda = 100-120km/h)

pokud jezdiš převažne dálnice ,pořid si vůz s tempomatem , tam je uspora skoro o litr dolu , navic pokud to skombinuješ s motorem 1,6HDI 66Kw který nemá FAP ,máš vyhráno!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při plynulé jízdě mimo město se to dá dlouhodobě stáhnout mezi 5,5 - 6 l/100 km, ale to musí mít člověk opravdu hodně lehkou nohu. Jenom po městě, nebo i po dálnici (130 km/h) je to samozřejmě něco jinýho. To je moje osobní zkušenost za 4 měsíce užívání tohoto vozu. Jenom k tomu, co mám uvedeno v podpisu doplňuji, že to nemám čipnutý a na tachu je 140 tis. km.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vlacir1

Při plynulé jízdě mimo město se to dá dlouhodobě stáhnout mezi 5,5 - 6 l/100 km, ale to musí mít člověk opravdu hodně lehkou nohu. Jenom po městě, nebo i po dálnici (130 km/h) je to samozřejmě něco jinýho. To je moje osobní zkušenost za 4 měsíce užívání tohoto vozu. Jenom k tomu, co mám uvedeno v podpisu doplňuji, že to nemám čipnutý a na tachu je 140 tis. km.:papa

ja to mam chipnute tiez, na tachu 154 782 Km :potlesk a spotreba pri slusnej jazde podla pravidiel a z buchanim si hlavou o volant primerna spotreba 6,2 l/100km.... a to sa citim akoby som stal......proste to co tu pisu ,ze jazdia na 2,0 hdi 66 alebo 80 kW za 5 l/100km....sa mi akosy nechce verit..... pri mojej normalnej jazde si auto vypyta v priemere okolo 7,2 l/100km.....cize sa tu neda hovorit o ekonomickej prevadzke diesla :papa:papa:papa . Kuva z 1,9 TDi som pri mojom stýle jazdy maval priemerku 5,9 l/100 km a to bola kasna passat variant....nie oproti tomuto autu lahke SW.... tak potom neviem.... HDi zerie ako svina:nevim:nevim:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam dlhodobo priemer 5.2 . Naposledy to bolo dokonca za 5.0 (dialnica Hlohovec - Praha + suchanie sa po Prahe v piatkovej zapche + cca 100 km po okreskach v okoli Berouna 3.- 4. kvalt).

Treba ale povedat, ze po dialnici chodim 110-120 km/h, rychlejsie len ked predbieham. Nebavi ma totoz pocuvat ten hluk od motora co sa zacne prejavovat pri rychlosti nad 120 km/h.

(2.0 HDi 66 kW)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: silex

Ja mam dlhodobo priemer 5.2 . Naposledy to bolo dokonca za 5.0 (dialnica Hlohovec - Praha + suchanie sa po Prahe v piatkovej zapche + cca 100 km po okreskach v okoli Berouna 3.- 4. kvalt).

Treba ale povedat, ze po dialnici chodim 110-120 km/h, rychlejsie len ked predbieham. Nebavi ma totoz pocuvat ten hluk od motora co sa zacne prejavovat pri rychlosti nad 120 km/h.

(2.0 HDi 66 kW)

pekne......aku okamzitu ti prblizne ukazuje pri 120 ked ides po dialnici bez kopcov, pri akych otackych toci 120

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: silex

Otacky su tusim 2500 RPM a spotreba okolo 6.0. Budem musiet pozriet. PP ukazuje vyssiu priem. spotrebu cca o 1 L. Ako presne ukazuje okamzitu, netusim.

Este jeden udaj. Konrolka paliva sa mi rozsvieti po prejdeni 1050-1100 km.

Ty kokos, to je fakt neuveritelne...len mne to zerie ako prasa....co tam mas za motor, kolko kilometrov, aky typ 307, pneu disky, rok,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: silex

Je to hatchback. 2.0 HDi 66 kW r. 2002, najazdene 140 000 km, pneu 195/65 R15, Olej 5W40 (Total),

Vzduc. a pal. filter menim po 30 000 km a olej po 15 000 km.

ja mam sw, to je o nieco tazsie a vasci odpor voci vzduchu, pneu tam mam 205/50 ZR17, zase vacsii odpor, vykon ten isty - povodne, teraz chip cca 120 PS, aj motor, najazdene 154000 km, vzduch a palivo tiez okolo 30000, , olej tam mam tiez total 5W40, takze asi tazko budem porovnavat spotrebu hatchbacku a SW-čka.....

ale aj ta mi to zere vela...

[upravil dne 10/12/07 marisw]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohu potvrdit údaje Leoše se shodným motorem.Při soustavně rychlé jízdě, např. ve Francii není problém přes 6l.Faktem je, že když se jede rychle, ale dynamicky tzn. s ohledem na profil trati proměnlivě / přidávat, ubírat, využívat setrvačnost/ jde to pod 6l, naopak v soustavném protivětru a přes 130km/hod., to bylo pořád přes 6l. Musel jsem PP vypnout nebo bych domů nedojel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...