Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Piskani zadnich brzd


Tornado

Recommended Posts

Asi posledni 2 mesice se mi stava, ze mi pri brzdeni piskaji zadni bubnove brzdy. Dal jsem dolu bubny a steteckem ocistil prach, ale moc to nepomohlo. Zatim mi bylo porazeno, ze mam vzit pakny a bubny smirkovym papirem, ze se na nich vytvori "sklovina" a pak to piska. Mate nekdo jeste dalsi tip cos tim?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak uz mam obrouseno a zda se byt problem odstranen. Ale co me ten mechanik jeste poradil bylo podivat se pod gumicky brzdovych valecku. Na prave strane byla na obouch stranach pod gumickama brzdovka, na leve jen na jedne strane (pouze pod gumickama). Dival se mi na to i soused a rikal, ze by bylo uz vhodny valecky vymenit. Na netu maji dva druhy. S regulatorem bendix a bez regulatoru. Ktery tedy koupit? ABS nemam a nynejsi valecky jsou znacky BOSCH..

Pakny maji asi tak 3mm oblozeni, na leve strane jsem si vsimnul ze jedna je trochu vice sjeta nez ta druha, je treba je taky menit? A je nutny nechat stocit bubny, kdyz jsou "vydrene" tam max 1mm?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když už je brzdovka v manžetkách-každopádně prasátka vyměnit.

a jestli tam je regulátor poznáš buď tak,že je rozebereš-což asi nechceš,nebo podle tvaru toho válečku-ten s regulátorem má díru ve štítu šišatou a bez kulatou,nebo opačně,nebo tak nějak.prostě to jde na pohled poznat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A k cemu ten regulator vubec slouzi? Jaksi o nem nemuzu najit zadny informace (nebo blbe hledam). Na servis boxu jsem si ty valecky podle cisla VIN nasel, ale neni tam informace jestli regulator maji nebo ne. Jedna se o dily 4402C1 a 4402C2 - nemel by jste nekdo o techto dilech nejake informace?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já si s válečkama prožil taky svoje. Koupil jsem podle katalogu v bennexu a pak jsem zjistil při motáži že to není on. Naštěstí ho vyměnili. Jinak si pohlídej i jakým závitem je to připojený. Jsou 2 druhy. Průměr teď z hlavy nenapíšu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadalo to ze to z manzet ven neteklo, nebo aspon sem si zadne kapaliny v prostoru bubnu nevsimnul. Ale dnes brzdy opet lehce sem tam piskaly. No a jelikoz jak Dave_k pise ze je vice druhu, tak jsem se dnes stavil za servisakem a necham to vymenit u nej (objedna oba typy a co nepouzije vrati). Necham na nej posoudit i pakny a kdyz uz v tech brdach bude tak necham vymenit i predni kotouce ( je na nich uz drazka z kazde strany tak priblizne 1mm urcite).

Jinak teda vsem diky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tornado

A k cemu ten regulator vubec slouzi? Jaksi o nem nemuzu najit zadny informace (nebo blbe hledam). Na servis boxu jsem si ty valecky podle cisla VIN nasel, ale neni tam informace jestli regulator maji nebo ne. Jedna se o dily 4402C1 a 4402C2 - nemel by jste nekdo o techto dilech nejake informace?

je to regulátor brzného účinku.slouží k tomu,aby se ti při intenzivním brždění nezablokovaly zadní kola.prostě v určitých režimech brždění částečně omezuje tlak ve válečcích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...