Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

lak


zoby

Recommended Posts

:)

No, mně začalo na 205 reznout trošku pod zadním oknem na kufru. Mám černou barvu, tak jsem v Hypernově koupil autoemail za 75, o víkendu to tam plácnul a jak z fabriky :)

A bych nevěřil, kolik černé se dělá. Ve specializované prodelně mi nabídli 15 verzí černé.

Takže pro nenáročné uživatele, celou igelitku sprejů a může to být i třeba v národní trikoloře :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neřekl bych \"mimo velký město\". Spíš bych řekl mimo kvalitní lakovnu, nebo mimo stříkací box, nebo tak nějak...

Auto se dá nastříkat i doma v garáži či na dvorku - jen prostě a jednoduše platí, že kvalita je přímo úměrná ceně.

Já zastávám názor, že staré plečky nemá cenu lakovat. Opravdu kvalitní stříkání se vším všudy totiž vyjde hodně přes 30tis, není výjímkou ani 50tis. Jediné, na čem se dá ušetřit, aniž by utrpěla kvalita, je dostrojovací/nastrojovací práce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Znam 2 lidi kteri strikaji auta - jeden normalne profi - kdyz si vsechno udelas sam - odmaslis, vybrousis, vykytujes tak te auto vyjde max. 12-15 klacku urcite.

Druhej kamos auta strika jen tak doma v garazi (koupi nejakou blbou 120 za 5tisic, opravi, da novej lak a proda za 10ku).

Jinak rikal ze jedna vrstva laku vyjde kolem 600-700kc na cely auto (venek) a ze se te barvy maji davat 3-4vrstvy. Striha to normale pistolou.

(ale chtelo by to asi pockat na leto az je trosku vic teplo, ted v te zime to asi zadna zlava nebude - prece jen pec je pec)

takze za 2500-3000 mas normali lak na cca 2-3roky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:) znám minimálně 10 lidí, co stříkají auta, a: když si všechno uděláš sám, tj, kit, broušení atd, a neumíš to, tak je to ještě dražší, páč to dotyčnej musí předělávat - a nebo je výsledek hroznej. Nechci vám brát iluze, ale připravit auto do laku není prdel - sám jsem dělal pár měsíců brigádně takového přípraváře v lakovně, ale svoje auto bych rovnou nechal lakýrovi, a nešahal bych na to.

Stříkánímu mimo box neříkám profi. I když to dělá \"profík\", je to stejně poznat.

Vrstva barvy za 600??? No nevím, mám na to jiný názor. Decka barvy stojí tak 100 - 200 Kč, a orientačně jsou tak dvě decky na díl... k tomu předtím plnič, a potom lak, taky nějaké ředidlo to sežere... ale dejme tomu těm 4tis za komplet materiál bych věřil.

Ještě je k tomu vhodné mít solidní pistoli s tryskou seciálně na akrylát - rozdíl v ceně je sice strašnej, ale rozdíl v kvalitě práce taky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...