Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spojkové ložisko nebo převodovka???


Mikagen

Recommended Posts

Mám problém na P 106 1,5Diesel, občas se na volnoběh ozývá z motoru divné zvuky, připrovnávám to k ložisku na spojce, jakoby správně nedosedlo, je to poměrně dost hlasité a když opět šlápnu na spojku a opatrně pustím, nebo třeba i 2x zopakuji, tak to stichne.Občas se též stává, že nejde za jízdy vyřadit rychlost (většinou při delší cestě) opět třeba 2x zasebou zmáčknu spojku a pak to jde.

Myslel jsem si, že je to jednoznačně spojkové lóžo, ale jelikož nejde občas vyřadit, tak nemůže to být převodovka???

ZA KAŽDOU RADU DĚKUJI

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No moze to byt aj to lozisko. Poradil by som to dat niekomu pozriet, lebo teraz to este chodi ale v tej nanevhodnejsej dobe to rupne uplne a mas o starost postarane. Men to robilo podobne ako tebe a bolo to lozisko. Este som na tom jazdil az raz som nezaradil a ani nevyradil a odniesol si to aj pritlacak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten hluk na volnoběh-to je ložisko na předlohové hřídeli v převodovce.zkontroluj množství oleje v převodovce nejlépe ho rovnou vyměň a buď v klidu,ještě 100 000 km to najezdí.

ale to vyřazování je nějaké divné.buď je to olejem v převodovce,nebo nějak blbne spojka.začni tím olejem a pak se uvidí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

opotřebená spojka může dělat to špatný vyřazování.. já měl na fáčku taky takovej problém, při delší cestě (asi jak se všechno pořádně prohřeje) mě šly špatně vytahovat kvalty, někdy to šlo přes zuby atd.. pak sem měl rozdělanou převodovku a hle - lamela by ještě něco snesla, ale na přítlačňáku vybroušená asi 2mm hluboká rýha od ložiska.. takže všechno nový a byl pokoj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...