mares

Legendární Masné krámy otvírají v prosinci své brány

28 posts in this topic

Českobudějovická pivnice Masné krámy se dnes po rekonstrukci znovu otevřela.:potlesk:potlesk Kultovní stánek piva, řadící se mezi nejslavnější pohostinská zařízení v ČR, je znovu zprovozněn po pěti letech.:roker

Zrovna včera jsem šel kolem, když to dodělávali. :) Budu se tam muset zajít podívat, v životě jsem tam nebyl. :mrk

Původně zaslal: Pata

v Ceskych Budejovicich by chtel zit kazdy... :D:mrk:potlesk

cožéééé? Já nějak špatně slyším.... :D:D

Pokud nebudou mít ceny jako "U Fleků", tak rád zavítám - rád si připomenu své mládí, to jsem tam občas na oběd zaskočil.

a budou tam čepovat přímo z tanků jednu specialitu, tzv. kroužkovaný ležák:potlesk:potlesk:potlesk. Rozhodně nepatřím mezi fandy Budvaru dvanáctky a už vůbec ne desítky (nejlepší pivo na světě je plzeňská dvanáctka), ale tenhle ležák, to je něco. Dá se sehnat pouze v několika restauracích, v lahvích se neprodává vůbec. Co se týká výrobního postupu, moc o tom nevím, akorát, že do původního ležáku se před dokončením přidávají tzv. kroužky. Což jsou nějaké kvasinky. Rozhodně doporučuji :super(na rozdíl od ostatní produkce zmíněného pivovaru:xvul).

kroužkový ležák je taky pěkný bolehlav !

Je to klasické spodně kvašené pivo (ležák), do kterého se přidávávají zbytky kvasinek (po kvašení). Mě to chutná stejně jako ležák a dokonce po tom bolí hlava jako po ležáku.

Zatím vždy po návštěvě "Budvarky" nebo "Malého pivovaru" bolehlav. Statisticky 8 návštěv, 8 bolehlavů.

Uznávám, že je to zatím málo (statisticky) reprezentativní vzorek :roll Budu se snažit ho trochu rozšířit. Přece tak dobré pivo hned nezatratím :D

Jo, tohoto typu to bejvaj většinou zrádná piva, co se hlavy týče. Takhle jsem si dal pár kousků v Klášterním pivovaru na Strahovském nádvoří (4 decka jenom za 60,- :) ), a pak mi ta hlava málem upadla... Ale pije se to dobře, to se musí nechat ;)

A vůbec, nejlepší pivo dělá Bernard :P

Není nad kvasnicové Svijany (ano, to si říkám Budějčák :D)... ;)

Původně zaslal: Fakir

Není nad kvasnicové Svijany (ano, to si říkám Budějčák :D)... ;)

Taky dobrá volba.

Ta co dámy a pánové? Už víte, kam na výlet?? Inu českobudějvické pivovary lákají. Zatím náš národní klenot Budvar je český!!!!!!!!!!:super:potlesk

post-0-14109597309569_thumb.jpg

Dyť to je nějaký CADový zpracování:myslim

[upravil dne 6.12.07 MJSytic]

No nevím ale podle těch obrázků se mi to moc nelíbí není to to původní, je to moc moderní a osvětlený. :bojim:nevim

Původně zaslal: petr307

BUudvar piju asi nejcastejc a hlava me po nem neboli, nevim jestli jde o zvyk, ale jako bolehlav bych to nenazyval. vynikajici pivo!!! (12° samozrejme :super)

Právě... taky nevím, co všichni kolem toho pořád nadělaj... :D

Původně zaslal: Poldík

No nevím ale podle těch obrázků se mi to moc nelíbí není to to původní, je to moc moderní a osvětlený. :bojim:nevim

ten 3D model vypada opravdu zvlastne, ale myslim ze v realu to bude dobry. ted uz si jen naplanovat vylet a udelar reserve rok dopredu :D