Shitmann

problém s ABS a ESP

5 posts in this topic

Ahoj všem, máte prosím Vás někdo zkušenosti s odstraněním této závady: vždy při dešti, sněhu nebo při dlouhodobé vlhkosti se samočinně vypne ABS a s tím zároveň stabilizace podvozku a protiskluzu a vše je nefunkční. Všichni mě automaticky ženou na diagnostiku, lze tomu ještě nějakým způsobem předejít a jak ?

(očištěním, utáhnutím, zkontrolováním ale hlavně co mám hledat)

Díky předem všem za rady

Hans

Vítej v klubu :papa

Nejdřív by asi bylo dobré napsat, co je to za model.

Něco podobného mi dělalo vlhko na autě, když se při mokru rozsvítila kontrolka ABS. Mně stačilo očistit ty zoubky na kolech (pro jistotu na všech), co je k nim nastavené čidlo otáček kol pro ABS. Asi jak byly zoubky zanesené, tak při mokru Hallův snímač nedokázal indikovat počet zimpulzů a tedy otáčky kola a ŘJ ABS to vyhodnotila jako závadu.

Tiez treba pozriet konektory, cidla a poriadne precistit od pripadnej korozie. Moze to byt aj blbe niektore cidlo. Pozor pred cistenim konektorov nezabudni vytiahnut klucik zo zapalovania a odpojit bateriu, ale predtym si skontroluj ci mas kod na radio.

Jsem úplný pako, kde najdu ty zoubky na kolech, nelze někde ztáhnout rozkres, nelze čištěním poškodit...uplně jsem zapoměl uvést typ omlouvám se, 307 2.0 HDI r.v.2002.

Každopádně díky za rady

HAns

[upravil dne 5/12/07 Shitmann]

Původně zaslal: Shitmann

kde najdu ty zoubky na kolech,

Na nábojích kolových ložisek zezadu.