Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spojka


Utrecht

Recommended Posts

Tak mi po preskočení čísel na 200.000 km odišla spojka. Začalo to iba pískať a po stlačení spojky to prestalo. Potom to začalu vibráciami spojkového pedálu a potom neustále pískanie. Tak som objednal sadu na výmenu spojky mimochodom 5.300,- Sk po zľave. Tak sa chcem spýtať koľko si mám ešte nachystať pre mechanika?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak bych to tipnul kolem 2 - 3 000kaček, ale určitě se to odvijí, jestli to bude známý či autorizovaný servis. Já jsem si měnil spojku sám, sice jsem to dělal od rána do noci, ale vyměnil jsem vše co jsem chtěl, olej převod, kotouče, destičky, stabil tyčky, simeringy, poloosu....nacpal jsem hned vše nové...:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dakujem za informáciu. Mám síce známeho mechanika ale vieš každý musí z niečoho žiť. Ja som nikdy na žiadnom aute spojku nemenil preto som ani nevedel koľko je to roboty a čo všetko treba rozobrať. Každý mechanik ale nevie Peugeot opraviť tak že vie hneď čo má presne kde rozobrať. To som sa už viackrát presvedčil. Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Alek:chtěl bych vidět toho,kdo ti vymění spojku za 3litry.Když jsi to dělal sám,tak víš,že to není vyměnit žárovku.Ceníková cena je někde kolem 18000kč včetně materiálu.Ani známý mechoš to nebude dělat zadarmo,navíc se vždycky najde něco na výměnu-kotouče,ložiska kol,desky,olej,aspon jeden kulák atd.takže cena za výměnu je ošemetná věc a záleží na tom,co se k tomu ještě vy..re.:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to si ma nepotešil ozzy1956. Kotúče som už menil dal som Bremba a je to paráda. Stáli ma do 4.000,- Sk aj s dostickami. Uz som menil aj silentblok bol zlý iba jeden ten najlacnejší s najhorším prístupom. Rozvody a vodnú pumpu som menil hned ked som ju doviezol z Utrechtu z Holandska. Tak dúfam že sa k tomu uz nic viac nepridá lebo mi dá manželka výpoved.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Utrecht: Opravdu nechci strašit,ale pro středněpříjmovou rodinu vým.spojky a vše,co se týká dopravy paliva-HDi-do válců je finančně dost náročné.Ostatní opravy se dají -většinou-rozložit v čase,nebo na ně nereagovat,např.nefunkční klima.A to nemluvím o jízlivých poznámkách typu:když nemáte na opravy Pežota,kupte si Feldu.(většinou vrakoviště) čau :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ozzy1956

To Alek:chtěl bych vidět toho,kdo ti vymění spojku za 3litry.Když jsi to dělal sám,tak víš,že to není vyměnit žárovku.Ceníková cena je někde kolem 18000kč včetně materiálu.Ani známý mechoš to nebude dělat zadarmo,navíc se vždycky najde něco na výměnu-kotouče,ložiska kol,desky,olej,aspon jeden kulák atd.takže cena za výměnu je ošemetná věc a záleží na tom,co se k tomu ještě vy..re.:roker

Také jsem to psal přece, že záleží na mechanikovi, pokud má někdo doma dílnu a má to jako melouchy, tak uričtě nemusíš počítat za výměnu 6 000Kč! Známý co dělá u Boshe a doma má dílnu na otcové 406 1.9TD vyměnil spojku za 2 000Kč, dali jsme mu 2 500Kč ať má na pivo...:papa

Takže z mé zkušenosti nejnižší cena se pohybuje kolem 3 000Kč....:mrk Samo, že ne v servisu Peugeot:o

Orientačně - pokud si servis bere 300Kč/1 hod. tak by měl relativně do 10hodin za cenu 3 000Kč spojkovou sadu vyměnit....

Pokud bysme měli všechno platit podle katalogových ceníků, tak už asi nejim, nekouřim ani nejezdim....:roker

[upravil dne 5/12/07 Alek]

[upravil dne 5/12/07 Alek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Systém servisu v Trenčíne je: objednajte sa dopredu, dovezte auto, nechajte kontakt a my sa ozveme ked to bude hotové. Taže to nepotrebuje komentár. Na to nemám ani odvahu to tak urobiť, asi by mi vymenili pri tej spojke aj čelné sklo a faktúra so šesťmiestnym číslom!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Utrecht

Systém servisu v Trenčíne je: objednajte sa dopredu, dovezte auto, nechajte kontakt a my sa ozveme ked to bude hotové. Taže to nepotrebuje komentár. Na to nemám ani odvahu to tak urobiť, asi by mi vymenili pri tej spojke aj čelné sklo a faktúra so šesťmiestnym číslom!

Jj, občas je těžký si vybrat a hlavně najít solidní servis s osobním jednáním.....držím palce! Pak dej vědět jak jsi dopadl:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám spojku vymenenú. Ložisko mi mechanik ukázal v dvoch rukách. Rosypalo sa na toľko častí že som ani nevedel ich spočítať. Guličky našiel iba tri a ostatné sa stratili neviem kam. Lamela by vraj ešte vydržala a prítl. tanier mal už päť minút po dvanástej. Za celú výmenu si mechanik vypýtal 3.000,- Sk. Tak to až tak strašne nebolelo. Novú spojkovú sadu som dal značky SACHS. Žiadne iné komplikácie nenastali. 406 je teraz opäť tichučká ako pred tým. Takže díky za rady všetkým čo reagovali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...