Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

má palivová nádrž přepad?


standa.ar

Recommended Posts

Zdravím všechny, koupil jsem 206 1,4 hdi r. 2002 a poprvé jsem si do ní mohl dovolit napumpovat plnou nádrž až po hrdlo. Když jesm jí však zavřel tak koukám a nafta mi kape na zem na levé straně auta z krycího plechu od výfuku. Zajímalo by mě jestli na nádrži někde není nějakej bezpečnostní přepad nebo něco takového. Vyteklo mi asi litr nafty a pak se to zastavilo. Na nádrži jsem žádnou praskliku nenašel, ale zezhora se na ní nepodívám tak nevím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pozor na to u naftáku platí 3x cvaknutí pistole max ! Jinak muže dojit k poškozeni přepadového (ovzdušnovacího) potrubí :) Jinak přepad je spojen zpátky do nadrže takže by nafta vytékat neměla ;) poze v případě že by jsi to dal opravdu po hrdlo :D

[upravil dne 4.12.2007 KoNG]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo mě už ta hadice praskal tak vím o čem mluvím takže 3x cvaknutí a dost i za cenu, že natankuji jenom 46 litrů mám i tak dojezd 800-900km :) A jestli se vyplatí zničit si tím čerpadlo či přepadové potrubí to je každýho věc. Mě stála oprava 1000kč (viz )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemá. Má jen odvzdušnění.

Pokud vytekla nafta při čepování do hodně plné nádrže, tipuju na natěsnost odvzdušňovací větve. Nádrž, myslím, bude OK. Pokud by byla špatná nádrž, bude téct nafta i jindy. Stejný problém jsme měli na 405TD. Když jsme jednou dali opravdu plnou nádrž, začala najednou zpod auta vytékat nafta:mrk. Kontrolou zjištěna styřelá a rozpraskaná hadička odvzdušnění, která se plnila naftou, jak se plnil nátok do nádže (vyrovnání hladin). Pokud se "normálně" tankuje, no problemo :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...