Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Předkupní prohlídka


kujon106

Recommended Posts

Čau :)

měl bych následující dotaz - chystám se koupit ojeté autíčko a rád bych ho nechal předtím v peugeotu zkontrolovat. Jde mi konkrétně o to co všechno je v prohlídce zahrnuto, kolik taková sranda stojí a jestli se na ní musím objednat, nebo můžu kdykoliv dojet. Jestli tu to téma již bylo, tak se omlouvám avšak před založením jsem chvíli hledal a našel prd :(

díky za odpovědi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

purkmistr> Díky ;)

nemec.cb> To bylo přímo ve značkovym servisu Peugeot?

Jinak teda jak sem jednou četl (už nevim kde), tak by celá tahle procedura měla stát něco okolo 2000kč max., takže si myslim že za ty peníze se to vyplatí. Je to vlastně servisní prohlídka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při prohlídce v servisu (i značkovém) si dej pozor na toto:

je to obvykle servis v místě prodávajícího, takže aby ten prodávající nebyl lepší známý toho servisu, než ty, takže hrají spolu proti tobě a něco zamlčí, a ty to ještě platíš. Bohužel, tato situace je častější, než byste předpokládali.:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně bych preferoval prohlídku u známého mechanika (rozuměj Tvého známého - kam jsi třeba jezdil se svým minulým autem, tedy pokud jsi byl v daném servisu spokojenej a mechanikovi tudíž věříš).

Pokud přijedeš jako no-name zákazník do Peugeot servisu, můžeš se dočkat v podstatě těchto variant jednání (pokusím se je seřadit podle pravděpodobnosti výskytu):

a) technik nejprve ohodnotí Tvou solventnost a následně Ti sdělí, že je půl auta zralá na výměnu a nevyhneš se tudíž opravám v řádech desetitisíců

b) auto bylo v tomto servisu servisováno, prodávající se s technikem zná a tudíž se z prohlídky nic nedozvíš. Že po 200 km něco odejde přece servis nemohl tušit (i když tu věc před prodejem sami bastlili)

c) technik auto zodpovědně prohlídne a sepíše závady dle jejich důležitosti a navrhne řešení opravy (typu tohle hoří, to bych udělal hned, ale tohle může ještě pár kiláků vydržet, s tím bych klidně chvilku počkal, každopádně auto je ve stavu XXX, takže bych maximální reálnou prodejní cenu viděl YYY) - tak tohle je sci-fi, s tím asi počítat nemůžeš (snad jedině u dobrého známého)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já zase zastávám názor, že bod 1) nenastane, jelikož auto bude z druhého konce republiky -> tzn. že já když ho koupím, tak ho taky rohodně nebudu servisovat v místě koupě -> žádné peníze do kapes tamních "chtivých" mechaniků :-)

2) to je 50 na 50

3) viz. předchozí bod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Béďa

kujone opravdu bude lepsi kdyz si tam vezmes nakyho svyho mechanika..;) ja s tim svym jsem kupoval 2 auta a obe naprosto bez problemu.. proste radeji dam litr jemu ze si na me udela jedno odpoledne cas nez dat 2k za nic u peugeota..:roker

Zhruba totéž jsem se snažil naznačit i já - radši dám peníze někomu, koho osobně znám než vysolit kačky značkovýmu zástupci, kterej stejně žádnou záruku na stav auta neposkytne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Původně zaslal: Béďa

kujone opravdu bude lepsi kdyz si tam vezmes nakyho svyho mechanika..;) ja s tim svym jsem kupoval 2 auta a obe naprosto bez problemu.. proste radeji dam litr jemu ze si na me udela jedno odpoledne cas nez dat 2k za nic u peugeota..:roker

Zhruba totéž jsem se snažil naznačit i já - radši dám peníze někomu, koho osobně znám než vysolit kačky značkovýmu zástupci, kterej stejně žádnou záruku na stav auta neposkytne.

Souhlasím vem si někoho kdo ti to okoukne a ne servisak ,pak treba zjistíš že dotycný jezdil knim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Původně zaslal: Béďa

kujone opravdu bude lepsi kdyz si tam vezmes nakyho svyho mechanika..;) ja s tim svym jsem kupoval 2 auta a obe naprosto bez problemu.. proste radeji dam litr jemu ze si na me udela jedno odpoledne cas nez dat 2k za nic u peugeota..:roker

Zhruba totéž jsem se snažil naznačit i já - radši dám peníze někomu, koho osobně znám než vysolit kačky značkovýmu zástupci, kterej stejně žádnou záruku na stav auta neposkytne.

Servis ani kámoš záruku nedají, to je jasný ale ten servis má trochu víc prostředků k prohlídce v garáži než kámoš na štěrku v autobazaru v tomto počasí.

Záleží na tom jaký to je auto a kde se to dá prohlídnout protože takový to prohlížení motoru a interiéru a snaha z tohoto vyvodit závěr je blbost.

Chce to to auto minimálně hodit na zvedák a podívat se zespodu, projet po městských silnicích a pak se snažit trochu propátrat historií.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...