Sign in to follow this  
Followers 0
the_anubis

Lambda sonda P205

17 posts in this topic

Zdravim,

mam problem se svym vozem - peugeot 205 rv. 1990, motor 1.1. Pri nastartovani nebo pri jizde mi zacala blikat kontrolka (viz. priloha) motor zhasnul, nebo padly na chvili otacky apod. V manualu a v servisu jsem zjistil ze se jedna na 95% o lambda sondu.

Chci se zeptat, kde se da sehnat kvalitni lambda sonda na P205 za rozumnou cenu?:myslim

post-0-14109597297258_thumb.jpg

můj názor-stará lambda je dobrá tak do auta na prodej.

lambda jak stárne-tak se jí zpomaluje rychlost reakce a nedosahuje mezních hodnot napětí.

v praxi to pak znamená,že ji dlouho trvá,než nastaví správnou bohatost a nebo ji nenastaví špatně(na volnoběh se to projeví pár sekund dlouhým houpáním otáček,než se motor ustálí a za jízdy-protože se režim stále mění nenastaví ideální směs prakticky nikdy a pak auto moc žere)

univerzální od bosche stojí tuším něco přes 2000kč(musíš přecvakat koncovky,ale paramerrově je jako origo)

a originál od bosche kolem 3000kč

chtel bych ji vymenit sam, do servisu se mi s tim nechce, nemate nekdo nejake schema nebo obrazek kde presne se lambda sonda nachazi?

TADY mas tu lambdu co uvadi klumir. Je to presne tak jak rika, tahle je jako origo, jen predelat konce. :papa:papa:papa

[upravil dne 9.12.2007 BoneDaddy]

bral bych radši BOSCH

jinak zapojení je jednoduché-dáš to podle barev,tak jak to bylo.černý na černý,šedý na šedý.....

jo-ještě je důležitá charakteristika té lambdy-můsí být dělaná pro rozsah měrění 0-1V (takovou vyžaduje tvoje ŘJ)-když už pátráš po těch náhradách....takových je většina,ale vím,že existijí i jiné.

Nereš to, ta co sem popsal výše, je vlastně přímá náhrada za tu co si tam měl doteď. :papa

je na výfukových svodech a dráty vedou do zástrčky.nejde to udělat špatně....když půjde povolit-máš vyhráno(někdy se pěkně zapeče)