Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

rozvodovej remen vymena.. ?


aaischa

Recommended Posts

Ahoj, menil nekdo z vas rozvodovej remen a ty klatky.. ? jaka byla cena... hodne lidi rika ze kdyz clovek koupi auto tak by to měl nechat omrknout a pripadne nechat vymenit pac pri pretrzeni by to mohlo nadelat paseku... je to s tim tak žhavý nebo někdo jenom přehání... ? jakej je rozdíl když někdo napíše "vyměněný rozvody" co vsecko se do toho pocita... ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: renm

cena přibližně 4.000 i s pumpou a prací v servise, pokud budeš dělat rozvody tak určo i pumpu, co ti pomůžou nové rozvody když se ti posere pumpa..takhle tě to vyjde levnějc.

Do konce roku si je taky nechám vyměnit:roker

tak ju, jenom prosím prosím, sem na to zatim celkem lamiška jak souvisí s timhlectim vodní pumpa... ? a jeste ta druha vec, kdyz nemam tuseni kdy to bylo meneny, pozná se v jakym je to stavu.. ? nebo prostě měnit... ? 4000 to je půlka ceny auta tak chci mít jistotu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pozná nepozná - nepoznáš jestli to bylo měněno před 50 tis nebo 150 tis... prostě vyměnit, a nebo šetřit na nový motor...:D

Máš knihu peugeot 205 jak na to? Jestli ne tak počkej zachvilku ti ju sem hodím, pomůže ti to na 98% všech otázek které tu máš:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: renm

pozná nepozná - nepoznáš jestli to bylo měněno před 50 tis nebo 150 tis... prostě vyměnit, a nebo šetřit na nový motor...:D

Máš knihu peugeot 205 jak na to? Jestli ne tak počkej zachvilku ti ju sem hodím, pomůže ti to na 98% všech otázek které tu máš:papa

knížku mam O:-) ale moc v tomhle nepomáhá, třeba na tohle by moc nepomohla :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vodní pumpa je hnaná rozvodovým řemenem a může vykazovat už jistou vůli v ložisku. Pokud tam dáš nový řemen, můžeš ho jinak napnout a pumpa může, ale nemusí téct. Doporučuju vyměnit, nicméně uznávám, že je to tvoje rozhodnutí. V nejhorším si zaplatíš znovu rozložení a složení rozvodů - tedy ještě jednou práci.

Kladky - mohou nebo nemusí mít vůli - záleží, co od auta očekáváš, eventuelně kolik chceš najet.

Je dobré, když už se to bude dělat, vyměnit taky lgufero na klice a třeba i drážkový řemen u alternátoru.

Cena závisí na ceně a kvalitě dílů a ceně práce... může se pohybovat mezi 4 - 7 tKč.

Pokud jsi auto koupil, je dobré rozvody udělat, neboť nikdy nevíš, co s autem bylo.

mmch: pokud začneš šetřit na nový motor, tak začni s tím šetřit i na nové rozvody pro nový motor. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak uz to zacinam trosku chapat, jeste jedna vec, takze rozvodovej remen, ten je jenom mezi vackama, a jeste je k tomu na nem vodní pumpa, a je to odnekad pohaneny... pak je este klínovej řemen, a to už je něco jinýho pod tim plastovym krytem... je to tak ? nebo sem vedle... ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem auto najeznil lehce přes deset tisíc,prostě jsem se na ty rozvody vykašlal na podled se vše jevylo ok i řemen měl na sobě číselné označení.(slyšel jsem,že když je na řemenu čitelné označení měl by být ok,ale to je podle mne kravina,protože)rozvody jsem měnil nedávno je to asi tři měsíce,potom co mi něco začlo kvičet z motorového prostoru.Napínací kladka byla uplně v háji né že by měla vůly šla uplně stuha takže už jsem to mněl dost vo hubu.A řemen na kterém bylo čitelné označení a nejevil známky popraskání(zpuchření)byl z pod druhé strany od zubů napříč celý naprasklý(spíš jako kdyby se chtěl odlomyt jeden zub,no a při zohnutí řemenu se ukázalo jak je krásně plný prasklyn.ve směru otáčení motoru.Vodní pumpa byla v podstatě bez vůle,ale měla zohlou jednu z lopatek a vykorodované díry,tak jsem koupil taky novou.

Takže pokud máš na to peníze tak to určitě vymněn.Pokud teda nemáš páru o tom jestly to bylo měněný.

Rozvodák(853),napínací kladka(1091),vod.pumpa(975) dohromady 2919 kč s dphcelkem za levno dělali jsme to to doma(mám 1.4 benzína,nevim jak to bude drahý na diesla)

Momentálně nejezdím řeším jiný problém,měl jsem vodu ve válci.(někdo se neobtěžoval správně dotáhnout šrouby hlavy)

Prostě jak říkají kluci neh to vyměnit nebo vimněn to je na tobě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: gogogo

Koupil jsem auto najeznil lehce přes deset tisíc,prostě jsem se na ty rozvody vykašlal na podled se vše jevylo ok i řemen měl na sobě číselné označení.(slyšel jsem,že když je na řemenu čitelné označení měl by být ok,ale to je podle mne kravina,protože)rozvody jsem měnil nedávno je to asi tři měsíce,potom co mi něco začlo kvičet z motorového prostoru.Napínací kladka byla uplně v háji né že by měla vůly šla uplně stuha takže už jsem to mněl dost vo hubu.A řemen na kterém bylo čitelné označení a nejevil známky popraskání(zpuchření)byl z pod druhé strany od zubů napříč celý naprasklý(spíš jako kdyby se chtěl odlomyt jeden zub,no a při zohnutí řemenu se ukázalo jak je krásně plný prasklyn.ve směru otáčení motoru.Vodní pumpa byla v podstatě bez vůle,ale měla zohlou jednu z lopatek a vykorodované díry,tak jsem koupil taky novou.

Takže pokud máš na to peníze tak to určitě vymněn.Pokud teda nemáš páru o tom jestly to bylo měněný.

Rozvodák(853),napínací kladka(1091),vod.pumpa(975) dohromady 2919 kč s dphcelkem za levno dělali jsme to to doma(mám 1.4 benzína,nevim jak to bude drahý na diesla)

Momentálně nejezdím řeším jiný problém,měl jsem vodu ve válci.(někdo se neobtěžoval správně dotáhnout šrouby hlavy)

Prostě jak říkají kluci neh to vyměnit nebo vimněn to je na tobě.

koukal sem na autoke***** ceny dost podobny, rozvody si netroufnu nastaveni tech zoubku a tak to raci ne ale udelal by mi to znamej... nemam tuseni kdy to bylo meneny auto podle tacháče najeto přez 244000km... je to risk, tak to necham vymenit, pac zbytek auta se zda byt v pohode, a rad bych aby este nejakej ten rok sloužilo... bude li to možný

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...