Sign in to follow this  
Followers 0
Hadra

Renault Scénic - 1.6 16 V - Vaše názory

26 posts in this topic

Ahoj, tak nakonec se konečně manželce zalíbilo auto. Je to Scénic, konkrétně co jsem se díval, tak by přicházelo v úvahu něco kolem roku 2000 ( ten novější typ ). A na co se chci zeptat....hodně lidí říká " Renaulta nebrat, to je odpad, nkvalitní auto" atd. Rád bych znal vaše názory. Podle mně a podle toho, kolik těhle Scéniců a Renaultů jezdí po silnicích tao přece takovej průser být nemůže. Mně se osobně to auto líbí hodně, pro ženskou s děckem a kočárkem je to výborné auto, je velké a přitom malé, pohodlné nastupování, pěknej výhled. Díval jsem se na mobile.de a dá se sehnat něco kolem 5tis EUR v plné palbě, najeto kolem 90 tis, rv. 2000. ale nevím jakou motorizaci, je fakt, že žena toho zas až tak nenajede, proto jestli 1.6, nebo 1.4, nafta nebo benzín mně až tak netlačí. Spíš mi jde o to, jestli jste to náhodou někdo neměl, jaké jsou poznatky atd. Na netu jsem toho moc nenašel, tak to zkouším.Děkuju.

Původně zaslal: Hadra

Ahoj, tak nakonec se konečně manželce zalíbilo auto. Je to Scénic, konkrétně co jsem se díval, tak by přicházelo v úvahu něco kolem roku 2000 ( ten novější typ ). A na co se chci zeptat....hodně lidí říká " Renaulta nebrat, to je odpad, nkvalitní auto" atd. Rád bych znal vaše názory. Podle mně a podle toho, kolik těhle Scéniců a Renaultů jezdí po silnicích tao přece takovej průser být nemůže. Mně se osobně to auto líbí hodně, pro ženskou s děckem a kočárkem je to výborné auto, je velké a přitom malé, pohodlné nastupování, pěknej výhled. Díval jsem se na mobile.de a dá se sehnat něco kolem 5tis EUR v plné palbě, najeto kolem 90 tis, rv. 2000. ale nevím jakou motorizaci, je fakt, že žena toho zas až tak nenajede, proto jestli 1.6, nebo 1.4, nafta nebo benzín mně až tak netlačí. Spíš mi jde o to, jestli jste to náhodou někdo neměl, jaké jsou poznatky atd. Na netu jsem toho moc nenašel, tak to zkouším.Děkuju.

mrkni tady http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?t=173

Dával bych si pozor na VIN kod. Je u rezervy a setkal jsem se uz nekolikrat s uredně pridelenym VINkem vyklepanym na podbehu z duvodu vyreznuti puvodniho, coz se mi moc nezda. To to auto nema pozink, nebo proc u rezervy zrovna v miste VINu musi vyreznout? Netvrdim, ze to neni mozne, ale prijde mi to trochu divne.

No louskám ty stránky a zatím mi přijde, že nic lepšího než Scénic na světě asi neexistuje:o

To je tím, že Peugeot auto v tomhle segmetu nějak vynechal

Původně zaslal: Medvěd

Přesně. Lépe bych to neřekl. :potlesk:potlesk:potlesk

A kde se berou negativní řeči na Peugeot (VW, FORD, OPEL, Škodu)

U lidí

Někdo má štěstí na tuhle značku, oblíbí si jí a drží se jí jak čert kříže.

Někdo se se stejnou značkou spálí a křičí, že je to ten největší šmejd, a pak už se všech typů oné značky bojí jak čert kříže.

Já si třeba myslím, že scenic nemusí být špatná volba, ale vše záleží na přístupu původního majitele

Původně zaslal: Medvěd

To je přece důvod pro koupi Picassa.

Já si myslím, že u auta tohodle typu nehrozí riziko, že by ho měl nějakej mladej blázen a od těch němců by se mohlo sehnat něco v dobrém stavu. Já chtěl moc 4 Golfa, ale je fakt, že ten Scénic je prostě praktické auto, o což mi jde nejvíc. A konečně se ženě něco líbí. ( jednou je to moc velké, potom blbá barva, potom pitomá kola, svěšenej čumák, hranatá kastle )....

Na barvu bacha, to ještě může přijít

Měl jsem tu čest se v tomto autě svézt... Horší plasty v interiéru jsem snad neviděl... Všechno vrzalo... a to byl ten novější model. Nevím, asi jsem moc náročný... je ale pravda, že je to prostorný vůz, takže pro rodinu dobré... Picaso od citroenu má také dost mizerné plasty v interiéru, ale zdá se mi, že je větší...

Původně zaslal: @re

Picaso od citroenu má také dost mizerné plasty v interiéru, ale zdá se mi, že je větší...

Větší jen o trochu, rozvor má větší o 18cm a zavazadlový prostor v základu o 140litrů :)

mamina původně chtěla taky scénika, ale nakonec má 306. Znám dost lidí s Renaultem a většinou vše v poho ať auto bylo jeté nebo ne asi, ale záleží kus od kusu. U mě nakonec rozhodla cena vůdči výbavě. Jinak já jsem nenašel scenika mladšího než 2000 pod 180tis(teda u nás v bazarech)

Já dovezl jednoho v létě 1,6i v automatu s klimou (to byl přímo požadavek) za 160... Ale to byla spíš náhoda.

V tomhle autě jsem jel jednou, s tím starším modelem. Taky motoro 1.6 16V, byl to služebák,takže dostával nejspíš dost kouř,ale auto jezdilo jak blázen. překvapilo mě,jak s tím ta 1.6 hýbá.