Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak na rezonujici predmety v aute!?


bodmrazu

Recommended Posts

Cau lidi zajima me jedna vec koupil jsme si poradny repro do plata a rezonujou mi veci jako je napr. krytka na sterac, nebo zamek 5 dveri nebo vuec plasty v aute. Hodlam zakoupit i predni repro a desi me co to bude delat s dvermi kdyz to rezonuje i kdyz tam mam celkem obyceny repro. Kamos co dela do pc rikal ze se tam dava jaky si potahovy matros ktery to tlumi ja jsem zase videl co si jako sprej na vytmeleni kovovych casti v dverich. Tak jsem se chtel zeptat na vase zkusenosti a jak na to! Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam Saxo 5dv.

stravil jsem celou sobotu v garazi a montoval zesilovac. Kdyz jsem to pak vsecko zapojil jimala me hruza:o

mam 4x repro ve dverich plus plato, a cele auto zaclo silene rezonavat.

Tak jsem stravil nedeli dopoledne opet v garazi a polepoval calouneni dveri zevnitr takovou tlumici hmotou (lepici pastelina), plny nadseni jsem vse peclive polepil a slozil. otacim volume do prava a kur... zacly rezonovat skla o plech ve dverich, takze pristi vikend budu muset vymezit vule mezi okny a plechem .... podlepit drzak SPZ, madlo kufru, plato, vnejsi zrcatka,oterove listy,3ti brzdove svetlo a v neposledni rade i kryt patych dveri... vedet co me ceka ... kaslu na to a necham si seriove radio a 2 repraky:cool:

PS: kecam v celku me to i bavi :D

PS2: klidne napis mail podelim se o zkusenosti ... ale pocitej s tim ze abys to udelal poradne tak to je prace nejmene na vikend ... protoze ten akusticky tlak casem zase neco rozrezonuje ... a tak nez to doladis budes mit par sedivych vlasu ... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krytka na sterac - s tim asi nic neudelas. Zamek 5 dveri - mozno vystrikat noise killerem, ale to pry moc nepomaha. Plasty je treba podlepit bud molitanem, nebo antirezonancnima deskama. Ten sprej fakt nevim, moc to pry nepomaha. Na autohifi.cz je kluk, ktery ma nick Tappaja a prodava Tappajomat®. 1x2m a cena je 700. Jinak nedokazu radit. Prekvapil me Ajsik, protoze mame podobny auta a ja mam v plate 2x65 wrms ovaly (65 je fakt honim) a v kufru 1x210 wrms Hertz HBX25 a nejak mi to vevnitr nerezonuje. Teda alespon ne moc:D:D:D. Tak nevim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...

Jak sem to řešil já. 405kobík .

Plato jsem si udělal nové. Dřevotřísku rozhodně ne na 130cm se prohne o tři cen?aky a to jsem měl lehké repráky a navíc rezonuje. Takže asi centymetr a více silnou desku z tvrdého nepružícího dřeva (dobré jsou třeba fochy ze skříní). Zaříznout do patřičného tvaru el. pilkou.

vyrobyt otvory na repráky. vyzkoušet sestavené v autě jestli to vše pasuje rozebrat polepit kobercem nebo přímo materiálem na potah reprobeden a to z obou stran. Lepit chemoprenem velké plochy a přehyby a okraje prstolepem. Sestavit, osadit, zapojit, přidělat a to pevně ale zároveň rozebyratelně chceme přece občas vozit větší věci. Kabely k reprákům uděláme na konektory, aby šlo plato rychle vyndávat. Kdo chce dá kryty na repráky já nedávám drnčej. Kdo má děti ten je dát musí(děti jsou alergycké na repráky a proto do nich dělají díry) Pod SPZ nacpat tenký molitan aby ale nebyl vydět. venkovní plasty okolo auta zkontrolovat jak drží. Většinou drnčej zadní lišty. Podlepit silikonem. (Maj ho v OBI na zalepování spár cca 100kč na 100aut.) Na plasty uvnitř se mi osvědčil samolepící molitan na těsnění oken stačí ho nacpat do drnčící spáry a je pokoj. Je to funkční a rychlé.

Jinak auto prakticky nerezonuje jsou to spíše drobné ruchy po opravdu dlouhém provozu auta a různých drobných vnějších vlivech (když do vás někdo napálí ze zadu v 50kmh a vůbec při tom nebrzdí:( )

Jinak jsem zjistil že originální pežo?áckej konektor na auto rádio není moc spolehlivej tak jsem ho ustřihnul a přes čokoládu jsem napojil rovnou ISO konektor. To samé anténa v kloubu (na střeše) byla nevodivá tak jsem ji vyměnil.

Je to častá závada pozor na to. Jinak u kombiku nejsou vyvedeny dráty na zadní repráky dají se však pohodlně natáhnout pod prahy dveří až dozadu.

To je vše doufám že jsem aspoň trochu pomohl.

[Editován dne 25/8/04 Mišob]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mimochodem taky dělám do počítačů a ten potahovej matroš je v těch počítačích proto aby ten hluk nešel z počítače ven a ne kvuli rezonování. Počítače prakticky nerezonujou. Kdyby si to chtěl použít v autě tak se nedoplatíš. Kamarád nedávno kupoval takovou sadu a stálo ho to přes tři tisíce a srovnej velikost auta a počítače.:bojim:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
Napsán autorem bodmrazu

Cau lidi zajima me jedna vec koupil jsme si poradny repro do plata a rezonujou mi veci jako je napr. krytka na sterac, nebo zamek 5 dveri nebo vuec plasty v aute. Hodlam zakoupit i predni repro a desi me co to bude delat s dvermi kdyz to rezonuje i kdyz tam mam celkem obyceny repro. Kamos co dela do pc rikal ze se tam dava jaky si potahovy matros ktery to tlumi ja jsem zase videl co si jako sprej na vytmeleni kovovych casti v dverich. Tak jsem se chtel zeptat na vase zkusenosti a jak na to! Dik

Zkus se zeptat Destiniho, ten si dělal komplet muziku + vytěsnění dverří a podobné na 307, ale určitě ti poradí.;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...