Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

pravidla fora


wena99

Recommended Posts

když jsme u toho porušování pravidel tak trestné je to dělat né se o tom bavit

a jedna kopije je legální

Při dodržení všech podmínek daných zákonem je zhotovení jediné rozmnoženiny díla pro vlastní osobní potřebu zhotovitele v souladu s právem, a není k němu zapotřebí výslovného souhlasu nositelů práv k dílu. Toto omezení práva autorského je vázáno na podmínku, že jde o dílo již uveřejněné a že si rozmnoženinu (napodobeninu) zhotoví sám ten, jehož vlastní osobní potřebě má sloužit. Pojem "vlastní osobní potřeba" je užší než pojem vlastní potřeby vůbec. Zhotovením pro osobní potřebu není např. zhotovení rozmnoženiny pro účely hospodářské; vždy musí jít o užití v rámci "osobního soukromí. Rozmnoženinu, pořízenou v rámci volného užití při splnění všech zákonných podmínek, nelze po právu rozšiřovat ani užívat jinak, než k výhradně soukromé potřebě zhotovitele v rámci jeho soukromí (viz § 30 odst. 4 - "Rozmnoženina zhotovená pro osobní potřebu nesmí být použita k jinému účelu"). Jakékoli jiné užití této rozmnoženiny, např. její rozšiřování prodejem včetně nabízení za tímto účelem (výslovně § 14 odst. 1 zák. č. 121/2000 Sb.), veřejné předvádění, pronájem a půjčování je užitím díla a je možné pouze za podmínky výslovného (smluvního) svolení majitele autorských práv k takovému dílu, v případě audiovizuálních děl výrobce filmového díla. Vlastník rozmnoženiny díla ve formě kompaktního disku, videokazety, záznamu na pevném disku počítače či zaznamenaného na jiném hmotném substrátu, ať už se jedná o rozmnoženinu pořízenou výrobcem díla nebo oprávněným distributorem a jimi uvedenou na trh (nepřesně nazývanou "originál"), či o rozmnoženinu pořízenou jakkoliv jinak, nesmí bez výslovného svolení výrobce díla na nosiči zaznamenaného dále šířit, rozmnožovat a jinak veřejně užívat, veřejně předvádět, pronajímat k veřejnému předvádění a nebo půjčovat za úplatu. Pro tyto případy obecně platí, že "kdo nabude originálu díla nebo jeho rozmnoženiny, nenabývá tímto práva k užití díla, není-li výslovně ujednáno jinak" (srov. § 30 zák. č. 35/1965 Sb. a § 9 odst. 3 zák. č. 121/2000 Sb.). Vlastník rozmnoženiny každého díla chráněného podle práva autorského, získané prostou kopií této rozmnoženiny, má exemplář díla vždy pouze pro vlastní osobní potřebu.

[upravil dne 2.12.2007 wena99]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krásný laicko-právnický rozbor. Nezapomínej na to, že tady jsi na "písečku" OS Amis de Lion. ;)

A tohle OS má nějaký právní statut a tedy nějakou právní zodpovědnost. Toto OS má také své vedení a sídlo a nějaký ten majetek a....

Zkrátím to. Když půjdeš na ples v teplákách, tak tě vyrazí. Trestné to není, ale ty nejsi ten, kdo určuje pravidla. Tobě nezbývá, než se jimi řídit.

A stejně to platí i tady. Pokud si vedení OS (které nás reprezentuje navenek a tedy nese i právní důsledky) nepřeje jakýkoliv příspěvek, je naprosto vpořádku, když zakročí.

Jestli se ti to nelíbí, tak je to tvůj problém, málokdo se chce dostat do průšvihu kvůli něčí blbosti.

Tečka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen chci napsat ad mé vlakno o filmu , vzhledem k tomu že jsem IT dement tak linky ke stažení jsou mi k ničemu . Každopádně je moje chyba že jsem svůj požadavek nespecifikoval konkrétně. Šlo mi o pujčení nebo zakoupení VHS . to už je jedno . Ale docela mě překvapila a mrzí reakce Medvěda , nechápu proč hned ta sprostá slova .Jinak ten trezorový dám příště do uvozovek - šlo mi jen oto že film byl stažen z prodeje ,televize ho nesmi vysílat a v půjčovnách po něm neni ani vidu ani slechu. -proč byl stažen je asi jasné ,ale o to tu nejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: wena99

...a jedna kopije je legální...

Při dodržení všech podmínek daných zákonem je zhotovení jediné rozmnoženiny díla pro vlastní osobní potřebu zhotovitele v souladu s právem, a není k němu zapotřebí výslovného souhlasu nositelů práv k dílu. Toto omezení práva autorského je vázáno na podmínku, že jde o dílo již uveřejněné a že si rozmnoženinu (napodobeninu) zhotoví sám ten, jehož vlastní osobní potřebě má sloužit.

Mě se zdá, že podle nového zákona o autorských právech už nesmíš dělat ani jednu kopii pro vlastní potřebu. Ten zákon je teď novej, takže jsem se s tim ještě nestihl nějak blíže seznámit, ale pokud vim, tak tohle tam je stanoveno!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

netusim presna jak to je ted, ale co bylo tak by wena99 stejne neuspel. Na kopii si pravo mel, ale ten kdo by ti ji poskytl se dopusti trestneho cinu sireni autorskeho dila. Takze asi tak a proti zmene fora na P2P a jine sr@cky sem a to dost razante!

Nechapu jestli je nekdo tak neschopnej a nebo linej ze to schani po foru PC a ne pres klienty P2P, to se bojite spamu, viru a podobne, ze?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

Jen chci napsat ad mé vlakno o filmu , vzhledem k tomu že jsem IT dement tak linky ke stažení jsou mi k ničemu . Každopádně je moje chyba že jsem svůj požadavek nespecifikoval konkrétně. Šlo mi o pujčení nebo zakoupení VHS . to už je jedno . Ale docela mě překvapila a mrzí reakce Medvěda , nechápu proč hned ta sprostá slova .Jinak ten trezorový dám příště do uvozovek - šlo mi jen oto že film byl stažen z prodeje ,televize ho nesmi vysílat a v půjčovnách po něm neni ani vidu ani slechu. -proč byl stažen je asi jasné ,ale o to tu nejde.

Ad Tvé vlákno:

a) nebylo nikde napsáno, že chceš ten film koupit nebo zapůjčit - a vzhledem k tomu, že se tu tenhle weekend najednou zjevila 3 podobná vlákna, musel jsem jednat - opravdu se nechci dohadovat s OSOu a podobnýma institucema kvůli tomu, že jsem jako člen vedení umožnil ......

b) nejsem si vědom na žádných sprostých slov, na která se odvoláváš. Jen se mě dotklo jakou slátaninu jsi schopnej zařadit mezi trezorové filmy, to jsou totiž filmy povětšinou poněkud jiné hodnoty

Pokud ve vláknu napíšeš, že chceš film koupit nebo si půjčit, klidně si ho založ znova (jen, prosím, pro můj klid vynech slovo trezorový, dík)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to buml - fakt to nemyslím špatně a nechci Tě nějak urazit ale nepochopil(já se v počítačích moc nevyznám) jsem toto

Nechapu jestli je nekdo tak neschopnej a nebo linej ze to schani po foru PC a ne pres klienty P2P, to se bojite spamu, viru a podobne, ze?

[upravil dne 2.12.2007 wena99]

[upravil dne 2.12.2007 wena99]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: wena99

to buml - fakt to nemyslím špatně a nechci Tě nějak urazit ale nepochopil(já se v počítačích moc nevyznám) jsem toto

Nechapu jestli je nekdo tak neschopnej a nebo linej ze to schani po foru PC a ne pres klienty P2P, to se bojite spamu, viru a podobne, ze?

[upravil dne 2.12.2007 wena99]

[upravil dne 2.12.2007 wena99]

mas to v U2U

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...