Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Notebook - do čeho jít?


Hafity

Recommended Posts

Vzhledem k tomu, že na našem domácím PC je čím dál větší nával a nedostanu se na něj kdy bych chtěl, začínám koketovat s myšlenkou pořídit si noťas. Zatím určitě starší. Vlastně jediné kritérium ohledně výkonu je, aby přehrál film na DVD. Pokud to dokáže, určitě dokáže i zbytek. Hry nepařim, maximálně si lámu lebku u Qadraxu. No a abych se s ním dostal na síť. Nemáte nějaké tipy? Nebo aspoň poradit s minimální konfigurací? Asi nejlepší bude počkat po Vánocích, až se někdo bude zbavovat starého....:myslim

Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

uz se to tady tusim jednou resilo, kazdopadne se vyhni Aceru, MSI, Umaxu a podobnym znackam, dobra volba je HP, Asus, Lenovo (Ibm), Dell, Toshiba ... prvni dve znacky koupis pomerne levne, sam mam HP Nx7400 s Core Solo procesorem a nestezuju si :papa

Ovsem pokud s NB nehodlas cestovat nebo jej casto prenaset, tak bych si radeji koupil stolni PC :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

buml: jj, mas pravdu, na F-J jsem zapomnel, nemaji spatne reference, ale bacha na bile klavesnice a spatne resene chlazeni u nekterych modelu ;)

Edit: jinak s HP nemam problemy ani s reklamaci - odesel mi disk, vymenen do 24h bez "zbytecnych" otazek, jestli jsem s tim nekam nehodil atd :super

[upravil dne 2/12/2007 Pata]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No na HP mám zrovna dvě špatné reference, ale to mohla být náhoda. Ještě k té konfiguraci: na přehrání DVD bude stačit nějakých 750MHz a 256RAM?

Druhé stolní PC do bytu už nechci. Předpokládám, že bych s tím občas zalezl i do pelíšku. Taky bych si ho bral do zaměstnání. Pořád v dosahu 220V. Takže i desknote?

[upravil dne 2/12/2007 Hafity]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dřív sme na firmě měli Toshiby, svýho času luxusní stroje, ale po nějakým čase intenzivního používání se dost často sraly. Takže tahle značka už důvěru ztratila. Teď se nakoupila kupa HP, reklamace zatím žádná, spokojenost. Akorát baterky nic moc.

Nedávno sem kupoval dva F-S a cenově vychází ještě líp jak HP. Kupovat teď novej notebook, bude to F-S

Jinak obecně - píšeš o zvládání DVD. Kdyby si měl kupovat starší, počítej s investicí kolem 10t. Levnější stroje sou už skoro pochybná koupě. Radši bych se trochu plácnul přes kapsu a dal 13-15 za novej. Bude to nějakej Celeron M, možná Core Solo. Širokoúhlej displej, dostatečně velkej disk, DVD vypalovačka, nejspíš i bluetooth a možná čtečka karet. Ceny novejch notebooků sou teď myslím hodně parádní, kupovat něco staršího s pochybnou minulostí se nevyplatí. Pokud teda nechceš extra šetřit a neřekneš strop na 5t - ale tam pak s DVD nepočítej ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně doporučuju FSC a vím proč. ;) Nemám jen uživatelské zkušenosti, ale i ty takříkajíc "z druhé strany" - vím, co zákazník netuší. :)

Jinak souhlas s tím, co zde již bylo psáno - pseudoznačkám v čele s Acerem se vyhni.

Nicméně pokud jsem tě dobře pochopil, chceš kupovat starší notebook? To se mi nezdá jako úplně šťastný nápad - celkově mám ke starší technice své výhrady a pokud je to jen trochu možné, pak se jí vyhýbám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžu se přidat zrovna před pár dni jsem kupoval na Aukru tohle páč mi odešel můj starej notebook a peníze zrovna nebyli taky jsem šel do toho nejslabšího co se ještě dalo vydžet .:

http://aukro.cz/item270654592_270654592.html

Myslím že cena perfektní , DVD bez problému jediné co mě vadí že nemá CD vypalovačku jinak jsem nadmíru spokojen a net ti pujde i na PI :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kohlla

A co takhle koupit NB z předváděcích akcí na netu jich je spousta na prodej...

Hoď link, na to bych se taky rád podíval ;)

OT (sorry za něj) : neprojížděl si někdy minulej tejden ráno přes Radotín, pak nahoru do toho kopce a na okruh? O jedno auto přede mnou jela žlutá 306 kabrio, říkám si že těch tu kolem asi taky moc nejezdí :)

[upravil dne 2/12/07 MirasCC]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kohlla

No tosem byl já:papa, čím si jel ty že sem si tě nevšimnul?

Já si říkal že to auto odněkud znám :)

Jel sem svým, ale bylo mezi náma ještě jedno auto. Nějaká Audina tuším. Na okruhu pak byl svinskej provoz, zkoušel sem tě dojet a bliknout, ale nepovedlo se. Sjížděl sem na Řeporyje, ty si pokračoval dál.. Jezdíš tudy často? Docela štreka ze Starý Bolky, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MirasCC

Já si říkal že to auto odněkud znám :)

Jel sem svým, ale bylo mezi náma ještě jedno auto. Nějaká Audina tuším. Na okruhu pak byl svinskej provoz, zkoušel sem tě dojet a bliknout, ale nepovedlo se. Sjížděl sem na Řeporyje, ty si pokračoval dál.. Jezdíš tudy často? Docela štreka ze Starý Bolky, ne?

Jak kdy, přítelkyně bydlela na Hloubětíně u Shelky tak tam někdy jezdíme za rodičema. Na okruhu se snažim jezdit v levo a co nejrychlej od tamtud zmizet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kohlla

Jak kdy, přítelkyně bydlela na Hloubětíně u Shelky tak tam někdy jezdíme za rodičema. Na okruhu se snažim jezdit v levo a co nejrychlej od tamtud zmizet.

Vzhledem k množství kamiónů v pravým pruhu to moc jinak ani nejde. Bohužel v levým jezdí i spousta expertů, který snahu ostatních "co nejrychleji od tamtud zmizet" nechápou a serou se pomalejc jak ty náklaďáky v pravým...

Jezdil sem teď nějakej čas do Vinoře, v ranních zácpách vejlet skoro na hoďku. Proto obdivuju, že si 7:45 byl tady dole, to si musel v šest vstávat, ne? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud budu chtít nový, tak budu muset počkat odhadem do období květen-červen. Teď mě čekají Vánoce, tři pojistky, jedna technická s emisema.... Takže buď starší překlenovací noťas, nebo nový až na začátku léta. Ještě jednou bych asi měl napsat, že bude sloužit pouze pro zábavu. DVD a internet. Obejdu se i bez vypalovačky. Prostě takovej DVD přehrávač s přístupem na síť.

A nikde jsem v příspěvcích nenašel zmínku o značce Compaq? Nebo jsem jí přehlédl?

AUKRO taky voblejzám a mám tam pár kousků vytipovaných, zatím jen tak abych věděl jak se hýbou ceny. Každopádně to nyní víc proberu co se týče nedoporučených značek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...