Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

VÝZVA - Najde se několik ochotných členů udělat něco pro Peugeot-club???


Marcel505

Recommended Posts

Tak jsem po měsíci opět zpátky v Clubu a koukám, co všechno se tu mezitím neodehrálo...

Tenhle Marcelův nápad se mi moc líbí, a dovolil bych si donavrhnout:

Jsme klub - jak říkají na Peugeotu ČR - "starejch aut". To bych doporučil neopomenout. Když se k nám někdo nový přihlásí, tak ne proto, že si nasušil a koupil novou 308, ale proto, že koupil starou 406 nebo 205 atd. a hledá jiné rady než mu poskytne značkový servis (typu "no jo, to je starý, to my nevíme, buď si kupte nový auto, nebo nám dejte 80 tisíc a my vám vyměníme půlku dílů, ale jestli to pomůže, za to neručíme...). Případně je to študák, kterému se Peugeoty líbí, ale než nějakou starou ojetinu koupí, snaží se sehnat co nejvíc informací, protože 50 tisíc je pro něj hodně peněz, a rád by věděl, do čeho za ty prachy jde.

Takže ty články by kromě základu, který je tu zmíněn (jaké typy, od kdy do kdy atd.) podle mě měly obsahovat i informace, jaké plusy a mínusy auto má, na co si dát při koupi pozor, nejčastější závady a kolik řádově stojí oprava nejčastějších závad. Třeba: "Repase zadní nápravy - stojí cca 8 tisíc a po 150 - 200 TKM bude zapotřebí". Nebo: "Tenhle atmosférickej diesel vydrží strašně moc a skoro žádnou údržbu nechce, ale jednou za 80 TKM by se ventily měly přece jen seřídit."

Takže ty články - což je udělat tak, že by lidi k určitému typu (může se třeba založit pro každý typ e-mailová schránka) posílali místo rozsáhlých autorských článků jen fakta/své zkušenosti, o kterých si myslí, že by se mělo vědět? To nikoho moc nezatíží, jako kdyby měl psát "slohové cvičení". A tyhle věci se pak dají redakčně shrnout. A klidně průběžně doplňovat, když někdo do schránky hodí něco podstatného. Já se klidně přihlásím k redakčnímu zpracování 306.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pata

Napada me, ze treba seznam motorizaci jde zjistit napr. z katalogu autokelly.cz :):myslim

Zrovna tohle moc nedoporučuju, protože tam nemívají úplně všechny motory a výkony správně...;) Všechno se dá najít na netu nebo opsat v obchodě třeba z Jak na to...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dundee

Původně zaslal: Pata

Napada me, ze treba seznam motorizaci jde zjistit napr. z katalogu autokelly.cz :):myslim

Zrovna tohle moc nedoporučuju, protože tam nemívají úplně všechny motory a výkony správně...;) Všechno se dá najít na netu nebo opsat v obchodě třeba z Jak na to...

Spíš tam mají motorizace o kterých jsem nikde nečetl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

Ohledně 406 mám toho plno článků a to co vyšlo ve světě motoru,autohit automobil,jednak i hodnocení jako autobazar či další.Jedná se o starý model nový model i cupé ,ale bylo by to opisování čili scanování,takže by se to dotyčným autorům článků nelíbilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: sarkomi

Ohledně 406 mám toho plno článků a to co vyšlo ve světě motoru,autohit automobil,jednak i hodnocení jako autobazar či další.Jedná se o starý model nový model i cupé ,ale bylo by to opisování čili scanování,takže by se to dotyčným autorům článků nelíbilo.

no komisari nevim, ale tohle tady Medved popisoval jasne, takhle ne:bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Medvěd: Nad tím jak by to mělo vypadat jsem se zamýšlel. Aby to byl jen text bude takové nevýrazné. Zase tabulka by nebyla moc pěkná.

Takže mě napadá kombinace - tabulku by měl každý model, kde by byli motorizace, verze, barvy, výkony, rozměry apod.

No a pak to povídání - nevím nevím, nechal bych to na autorovi, jak by to sepsal, s tím, že by musel do textu začlenit pár tvých požadavků.

Nad tímto se budeme muset Medvěde hodně zamyslel a asi si k tomu i sednout...

A další věc - zkusil bych to postupně - pokud je tu už někdo, kdo se o něco hlásí, ať to sepíše, třeba o 205, a až to bude hotové, může se to hodit někam na web jako stránka (nebo pod tlačítko na hl.stránkách P-C) a členové fora by to shlédli a vyjádřili se k tomu, jak se jim to líbí, co tam shází apod.

A pak mě napadá ještě jedna věc - ta tabulka, vem si kolik bylo verzí nějakého modelu, výbav - bude tam hodně odlišných údajů (výkon, označení, typ motoru, rozměry apod.). :myslim

To by asi byla pak velká tabulka, pokud bych tam chtěl zahrnout údaje všech verzí toho modelu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No takže předchozí nález mě donutil trochu zapátrat po netu a narazil jsem na stránky internetového archívu - http://web.archive.org , kde jsem nalezl puvodní info o modelech. Takže kdo chcete psát o konkrétním modelu tady máte nějaký technický základ pěkně pohromadě, bohužel nejsou uplně všechny protože ani na puvodních stránkách nebylo technické info u všech modelů, ale alespoň něco;)

Modely

[upravil dne 4/12/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

No takže předchozí nález mě donutil trochu zapátrat po netu a narazil jsem na stránky internetového archívu - http://web.archive.org , kde jsem nalezl puvodní info o modelech. Takže kdo chcete psát o konkrétním modelu tady máte nějaký technický základ pěkně pohromadě, bohužel nejsou uplně všechny protože ani na puvodních stránkách nebylo technické info u všech modelů, ale alespoň něco;)

[upravil dne 4/12/07 Radek Hurvajz]

Jak se tam dá ten který model najít? Nevím no...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

Původně zaslal: Radek Hurvajz

No takže předchozí nález mě donutil trochu zapátrat po netu a narazil jsem na stránky internetového archívu - http://web.archive.org , kde jsem nalezl puvodní info o modelech. Takže kdo chcete psát o konkrétním modelu tady máte nějaký technický základ pěkně pohromadě, bohužel nejsou uplně všechny protože ani na puvodních stránkách nebylo technické info u všech modelů, ale alespoň něco;)

[upravil dne 4/12/07 Radek Hurvajz]

Jak se tam dá ten který model najít? Nevím no...

Klikni na "Modely", v mém příspěvku, stahneš si Rar, rozbalííš a v něm jsou už složky a už jen prohlížíš;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

No takže předchozí nález mě donutil trochu zapátrat po netu a narazil jsem na stránky internetového archívu - http://web.archive.org , kde jsem nalezl puvodní info o modelech. Takže kdo chcete psát o konkrétním modelu tady máte nějaký technický základ pěkně pohromadě, bohužel nejsou uplně všechny protože ani na puvodních stránkách nebylo technické info u všech modelů, ale alespoň něco;)

Modely

[upravil dne 4/12/07 Radek Hurvajz]

Hezký, jen sem tam nenašel 205, smůla..:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

Medvěd: Nad tím jak by to mělo vypadat jsem se zamýšlel. Aby to byl jen text bude takové nevýrazné. Zase tabulka by nebyla moc pěkná.

Takže mě napadá kombinace - tabulku by měl každý model, kde by byli motorizace, verze, barvy, výkony, rozměry apod.

No a pak to povídání - nevím nevím, nechal bych to na autorovi, jak by to sepsal, s tím, že by musel do textu začlenit pár tvých požadavků.

Nad tímto se budeme muset Medvěde hodně zamyslel a asi si k tomu i sednout...

A další věc - zkusil bych to postupně - pokud je tu už někdo, kdo se o něco hlásí, ať to sepíše, třeba o 205, a až to bude hotové, může se to hodit někam na web jako stránka (nebo pod tlačítko na hl.stránkách P-C) a členové fora by to shlédli a vyjádřili se k tomu, jak se jim to líbí, co tam shází apod.

A pak mě napadá ještě jedna věc - ta tabulka, vem si kolik bylo verzí nějakého modelu, výbav - bude tam hodně odlišných údajů (výkon, označení, typ motoru, rozměry apod.). :myslim

To by asi byla pak velká tabulka, pokud bych tam chtěl zahrnout údaje všech verzí toho modelu...

Bude to skládanky, hlavně co se starších modelů týče, co to rozdělit podle let výroby? (pokud se podaří dohledat co se kdy vyrábělo) Dejme tomu u 205 výroba 83-99 a napsat co se každý rok objevilo (nebo neobjevilo..)nového a motorizace probírat postupně. Vlastní zkušenosti s modelem a motory by byly až na konci, tam by se měly doplnit asi zkušenosti ke všem motorům, takže to bych nechal proběhnout fórem, ať se 1.9 GTI zhostí dobrovolně (nebo k tomu budem přinucovat:D:D ) třeba Franta a 1.6 GTI Pepa, někdo k tomu doplní co tam třebas chybí a zase to poskládat, nevím jestli to půjde jinak než Puzzle..(?)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jarajarda

Bude to skládanky, hlavně co se starších modelů týče, co to rozdělit podle let výroby? (pokud se podaří dohledat co se kdy vyrábělo) Dejme tomu u 205 výroba 83-99 a napsat co se každý rok objevilo (nebo neobjevilo..)nového a motorizace probírat postupně. Vlastní zkušenosti s modelem a motory by byly až na konci, tam by se měly doplnit asi zkušenosti ke všem motorům, takže to bych nechal proběhnout fórem, ať se 1.9 GTI zhostí dobrovolně (nebo k tomu budem přinucovat:D:D ) třeba Franta a 1.6 GTI Pepa, někdo k tomu doplní co tam třebas chybí a zase to poskládat, nevím jestli to půjde jinak než Puzzle..(?)

Tohle řešení mi přijdo dost složitý a hlavně zdlouhavý:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dundee

Tohle řešení mi přijdo dost složitý a hlavně zdlouhavý:myslim

Taky se k tomu přikláním.

jarajarda: Nic proti tomu, ale mysli na to, že by to mělo být normálnímu člověku čitelný. Nemusí to být odborný elaborát...

Ale když už o tom píšeš, udělat to u té 205ky, to by bylo fajn, když se tedy k tomu hlásíš... :D :D :D

Právě nad tím se zamýšlím, pokud budou vysoké nároky na pisatele,nebude se mu do toho chtít... :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...