Micky

Zadní reproduktory do 406, výměna autorádia.

27 posts in this topic

Ahoj, pořídil jsem si před 14 dny Peugeot 406 - sedan, r.v. 2000 a zjistil jsem, že mám vzadu ustřihnuté reproduktory. Mohl by mi někdo poradit jaké si tam mám koupit nové? Jedná se mi o ten romzěr, případaně rovnou typ reproduktorů, které tam budou sedět, ale né nic drahého.:-) Taky bych chtěl vyměnit kazetové autorádio s tím aby mi fungovala páčka na volantu. Předpokládám, že to asi dle zdejší diskuze moc možné není že? Pokud by to šlo, tak bych taky uvítal nějaký návrh autorádia s MP3 a nějakého adaptéru, kterým to docílím za minimální cenu.:-) Děkuji moc za rady. Michal

tak jestli nechces drahy tak zajed nekam na vrakac a kup si origa, ty sezenes za 200Kc oba

Původně zaslal: Ferry

tak jestli nechces drahy tak zajed nekam na vrakac a kup si origa, ty sezenes za 200Kc oba

Rada nad zlato! Presne takhle bych to vyresil. Pokud ti o tu muziku az zas tak nejde, tak si sezen puvodni (ne ze bych tim chtel snizovat kvalitu originalu, ale reknete ze hrajou dobre pred audiofilem a vysmeje se vam). :aut

Dnes jsem volal na vrakoviště a chtěli za jeden zadní reproduktor 350Kč, což se mi zadá hodně, to tam raději koupím nové, ale jaké že, když neznám rozměr originálu.

Původně zaslal: BoneDaddy

Původně zaslal: Ferry

Rada nad zlato! Presne takhle bych to vyresil. Pokud ti o tu muziku az zas tak nejde, tak si sezen puvodni (ne ze bych tim chtel snizovat kvalitu originalu, ale reknete ze hrajou dobre pred audiofilem a vysmeje se vam). :aut

Dovolil bych si nesouhlasit. Mám v platu originál ovály Harman a hrají slušně, líp něž levné nové.

Já si myslím, že orig repreáky hrajou docela slušně. Pokud tedy nechcete aby vás slyšeli 20 metrů od auta. Koupil jsme si jenom jiné rádio a úplně to bohatě stačí. :papa

Může mi prosím někdo sdělit rozměr těch zadních reproduktorů? Já to snad nikde nezjistím.:-) Nebo mi dopručte konkrétní model repro.:-) Děkuji.

Díky kluci, mne to právě zmátlo, na tom obrázku z odkazu totiž vypadá ten zadní reproduktor kruhovitě a nikoliv jako elipsa. Mrknu se tedy po reprech 6x9.:-)

Pokud si se díval ze spodu, tedy z kufru, tak ten kryt reproduktoru je opravdu kulatý:

post-0-14109598475564_thumb.jpg

Původně zaslal: OK406

Pokud si se díval ze spodu, tedy z kufru, tak ten kryt reproduktoru je opravdu kulatý:

Kulatý je jen ten šroubovitý držák co zakrývá magnet. Jinak když ho odšroubujete, tak povolíte vnitřní ochranou krytku repra.

Kluci, ty reproduktory jsem ještě nekoupil, ale teď už musím a pořád nerozumím tomu, jak tam mohli být ovály 6x9. Mi tam zůstala jen díra o průměru 110mm a vedle ní dvě dírky asi na přišroubování repra va rozteči 150mm. Na tom přece ten ovál nemohl držet? Bylo to jen místo na magnet a reprák je tam snad něčím vypodložen? Máte někdo 406 a víte, jak to vypadá pod tou plastovou krytkou plata? Pochybuji, že ovál 6x9 drží přímo na tom plechu, to je nereálné.

jsou tam ovály 6x9 jen pozor na hloubku repro já tam mám moc hluboké takže je mám podložené ale mě to nevadí protože to hraje jako kráva

post-0-14109599616389_thumb.jpg

Jake repro do zadniho plata 406 byste doporucili, aby tam pasovaly presne...?

Ted tam mam origo a zda se mi ze hraji dost mizerne. Kdyz koupim nejake jine, tak predpokladam ze tam nebudou mit ty 2 koliky se zavitem na prisroubovani a zacvaknuti do drzaku, ze? :D

A co konektor, to je nejaky univerzalni, a nebo by se taky musel predelat?

260320101311.th.jpg

260320101310.th.jpg

260320101309.th.jpg

1) To není jenom Tvoje zdání, že hrajou mizerně. To je prostě fakt.

2) Tak jako obvykle poradím ufiknout konektor, přepájet, kvalitně izolovat. Důvody jsme popsal jinde.

3) Jestli to jsou klasické ovály (jako že asi jsou), tak je výběr docela velký.

Jasne, tak konektor je ten posledni problem. Prepajet 2 dratky jeste zvladnu :)

Jsou to klasicke ovaly, 9x6 mam pocit, spis je zasadni aby tam pasovaly, i co se hloubky tyce. Nechce se mi upravovat nejak plato nebo plechy pod nim. To uz si radsi necham ty origo, zas takovy audiofil nejsem :D

Možná bych o něčem věděl, přičemž by se zvukově rozhodně nejednalo o kompromis. :)

Jaká je hloubka (resp. výška) reproduktoru?

[upravil dne 27/3/10 peugeot09]

To nevim, musel bych zmerit..

To o cem bys vedel ma jakou hloubku, a jakou cenu? :D

Zas za to nechci dat moc penez, mam tam origo radio a jde mi spis o to aby to tak nechrastilo pri basech :)