Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pozor!!! Podvodník


M.a.R.i

Recommended Posts

Původně zaslal: M.a.R.i

to Radek: A kdo jí dokáže,že jsem to do telefonu nezadal já? Uvidím co mi policie řekne...

Hm, na jednu stranu taky pravda. Jinak mě docela udivuje že za novinkový telefon kterej stojí cca 6000,- dáš 2000,- mě by to přišlo teda hodně divný
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak slecna je dost oprskla, kdyz ti jeste radi.

co se posty tyce, tak penize ti nevrati, protoze posta neodpovida za obsah zasilky a muze ti jedine pracovnice na prepazce svedcit, ale to si pak taky rozmysli, takze ses v pr... na vime vsichni kde.

co se aukra tyce, po precteni pravidel obchodovani, plateb za sluzhy (zatim jeste nevybiraj) a vlastniku, tak na aukro redsi ani nekoukam.

bohuzel v dnesni dobe a zvlast v nasi republice musis pocitat s tim, ze te vobere posledni cicmunda i stat, no proste vsichni:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to radek: nový stojí 5900, na inzerátech se pochybuje za 3500 v super stavu s kompletním příslušenstvím a zárukou, zrovna jeden kupuju,tak snad to nebude další podvodník ťuk,ťuk... Jinak tenhle jsem kupoval za 2000 s tím,že se jedná o telefon bez příslušenství a bez záruky,takže cena byla adekvátní.

to buml: Dosvědčí mi to, tím jsem si jistý. Musím si zvykat na ten kocourkov tady. Nejvíc mě štve,že to může dělat pořád dokola těžko jí někdo něco dosvědčí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: M.a.R.i

...Na policii jsem byl,ale ta se mi slušně vysmála...

Ahoj, pokud máš ještě sílu s tím něco dělat, napiš e-mail na orna@mvcr.cz - popiš tam, co se Ti stalo a že ta dotyčná má různých inzerátů víc (případně pošli i nějaké odkazy). A na závěr e-mailu slušně popros, aby Ti poslali informaci, co s Tvým oznámením dělají. Jen se obávám, že madam nebude trestně odpovědná a pak to je smůla...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: M.a.R.i

to f3Rd@: dobrej náapd :potlesk

to Peta: to myslíš,až potom co podám trestní oznámení? Policie mi řekal,ať se s ní zkusím domluvit a pak ať přijdu na policii znovu. Ale moc nadějí mi teda nedávali.

Pokud budeš podávat trestní oznámení, tak už mail psát nemusíš. Já vycházel z toho, že trestní oznámení podávat nechceš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

co se dá dělat podvodníci jsou a budou.Já koupil mobil a po roce mne předvolali že mám kradený mobil a byl odcizen před 2 měsíci.Papírování a lítání a nakonec jsel oželel 4000.A nějaké vyjádření od policie či o dalším postupu mne ani nenapsali.A mohl jsem se odvolávat třeba k pánu bohu:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: M.a.R.i

to Radek: A kdo jí dokáže,že jsem to do telefonu nezadal já? Uvidím co mi policie řekne...

:myslim A co číslo mobilu, ze kterého ti to přišlo. Na §250 TZ by to po prošetření veškerých věcí splňovalo materiální + i formální stránku věci:

post-0-14109597243106_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: OK406

Původně zaslal: M.a.R.i

to Radek: A kdo jí dokáže,že jsem to do telefonu nezadal já? Uvidím co mi policie řekne...

:myslim A co číslo mobilu, ze kterého ti to přišlo. Na §250 TZ by to po prošetření veškerých věcí splňovalo materiální + i formální stránku věci:

Co se týče § 250, tak to by spúlňovalo, kdyby hodnota přesáhla 5.000,- Kč. V tomto případě se o trestný čin podvodu nejedná, jde pouze o přestupek. Samozřejmě kdyby se ozvalo více poškozených a jejich hodnota se po součtu dostala nad 5.000,- Kč, již lze ji trestně stíhat, ale dokazování je velmi složité. U nás jsme asi před rokem řešili něco podobného ale na Aukru a nic snadnýho to nebylo, naštěstí (pro nás) jsme to postoupili Ostarvě, kde ten podvodník bydlí, ale jak to nakonec dopadlo nevím.

Využívají toho, že kvůli třeba 500,- Kč nebude nikdo podávat oznámení a nebo za nimi jezdit přes půl republiky, protože nikdy to nepošlou ve svym kraji.

Na policii to oznámit můžeš, ale pokud to bude v rovině přestupku, tak ti moc nadějí nedávám. Zní to blbě, ale je to tak, prostě lidí je málo a aby se z toho nezbláznili, tak se více věnují těm závažnějším a lépe prokazatelným kauzám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vix

přemejšlím, kdo by ( a z jakého důvodu) prodával zánovní mobil za 2000,- a proč ?

No to je právě to co by mě hned odradilo, navíc pokud dotyčná/ý reagoval na poptávku, no ted má M.a.R.i 2000,- v trapu, možná za 3500,- někde koupí použitej a je na stejnejch jako by to koupil nový. :o Proto vždy kupuju od svýho operátora nebo v osvědčeným obchodě a mam to jistý. U použitejch mobilů koupenejch přes Net dnes nikdo neví jestli se po zapnutí náhodou neblokne z důvodu že je to čorka ;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...