Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

STK co se kontroluje... ?


aaischa

Recommended Posts

jedná se mi konkrétně o tyhle věci:

1) sedačku řidiče nelze polohovat, je nastavena napevno páč je v háji ten štelovací mechanismus :(

2) jedno z předních světel neni přidělaný uplně tak jak by mělo, když ho seřidim aby svítilo použitelně a nenachám ho na stk seřidit... projde to.. ?

3) zatim neotvírací zadní kufr, doufám že nebude komplikovaný ten mechanismus opravit :(

jde mi o to co vsecko se kontroluje mimo brždění, uniků olejů, tekutin, vůle ložisek, řízení, kol, svícení blikání, elektrika...

je to asi vyčerpávající ale co všecko bude zkontrolovaný..? nerad bych to měl na víckrát :( dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty 3 body sou banality ale rači si nachystej povinnou výbavu na zadní sedadlo když nejde otevřít kufr. Pak nevím kde máš rezervu ale tu možná budou chtít vidět.

To cos dál vypsal tak je tak všechno co se kontroluje, u toho svícení se kontroluje seštelovaná výška, pak ještě klakson...

Stav ložisek kol podle mě na stk nepoznají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sedadla - Závada 522 (A) - lehké

štelování světel (hydroštely) - (B) - opakovaná do 30 dní

.. kufr je jen tvůj boj..

spíš si zkontroluj vůle v čepech a řízení, souměrnost brzd, jestli ti to vůbec brzdí... a pak, jestli nemáš někde nějaké díry.

jozefsv: Hlášky známej miluju (v poslední době tu sázíš jednu perlu za druhou) - jestli už fakt nevíš, co bys napsal k tématu (protože zatím jsi toho moc nepředvedl) a máš nutkání neustále exhibitovat - založ si vlastní bloq - můžeš si tam řádit neomezeně a nikdo tě nebude sekýrovat za podobné :xvul

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vix

sedadla - Závada 522 (A) - lehké

štelování světel (hydroštely) - (B) - opakovaná do 30 dní

.. kufr je jen tvůj boj..

spíš si zkontroluj vůle v čepech a řízení, souměrnost brzd, jestli ti to vůbec brzdí... a pak, jestli nemáš někde nějaké díry.

jozefsv: Hlášky známej miluju (v poslední době tu sázíš jednu perlu za druhou) - jestli už fakt nevíš, co bys napsal k tématu (protože zatím jsi toho moc nepředvedl) a máš nutkání neustále exhibitovat - založ si vlastní bloq - můžeš si tam řádit neomezeně a nikdo tě nebude sekýrovat za podobné :xvul

takže i když budou světla dobře naštelovaný tak stejně bude kontrolovat jestli se daj správně seřizovat ? :( jedno je ok, druhý budu muset vyndat a podivat se jak je to vyřešený, drží bez problému, jen nejde štelovat tou páčkou co tam na to je určená :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, pokud máš vlevo od volantu takové to kroutítko na seřizování světel, tak ano.. leda bys měl hodně starý typ, který to kroutítko nemá a má nastavování páčkou z motorvého prostoru (nebo máš vyjímku zapsanou přímo ve velkém technickém průkazu - ale o tom pochybuju) - občas na to na STK koukají, občas ne. Pokud budeš mít ty světla seřízený, tak by nemuseli. V nejhorším riskuješ závadu (B) a opakování do 30 dnů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vix

Ano, pokud máš vlevo od volantu takové to kroutítko na seřizování světel, tak ano.. leda bys měl hodně starý typ, který to kroutítko nemá a má nastavování páčkou z motorvého prostoru (nebo máš vyjímku zapsanou přímo ve velkém technickém průkazu - ale o tom pochybuju) - občas na to na STK koukají, občas ne. Pokud budeš mít ty světla seřízený, tak by nemuseli. V nejhorším riskuješ závadu (B) a opakování do 30 dnů...

mam štelování hned kdyz otevru motor tak hned vedle kazdyho svetla je takova packa, odjistim muzu stelovat , zajistim a drží to.. nikoho nemam... moh bych zkusit pozadat znamyho ale nechci ho tim zatezovat pokud to nebude nutný
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vix

sedadla - Závada 522 (A) - lehké

štelování světel (hydroštely) - (B) - opakovaná do 30 dní

.. kufr je jen tvůj boj..

spíš si zkontroluj vůle v čepech a řízení, souměrnost brzd, jestli ti to vůbec brzdí... a pak, jestli nemáš někde nějaké díry.

jozefsv: Hlášky známej miluju (v poslední době tu sázíš jednu perlu za druhou) - jestli už fakt nevíš, co bys napsal k tématu (protože zatím jsi toho moc nepředvedl) a máš nutkání neustále exhibitovat - založ si vlastní bloq - můžeš si tam řádit neomezeně a nikdo tě nebude sekýrovat za podobné :xvul

kto ti vravi sa k tomu vyjadrovat.staraj sa o seba.neviem kde zijes ale ak mas skutocne niekde znameho tak auto na kontrolu svetiel napr. ani nebude to si pis.

co je na tom nezrozumitelne.je stk a stk.

ked si to pochopil tak ze sa chvalim alebo co tak si to precitaj normalne a nezakomplexovane voci mojej osobe.tvoje prispevky mi tiez nic nedavaju a este koli tomu ta nenapadam v kazdom druhom vlakne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marlin

ja jsem tam daval nove stelovani svetel od ridice. seridil jsem svetla ale stejne na TK to chtel seridit podle sebe, ale jaksi se mu to nepovedlo a nechal to byt. Asi mel dobrou naladu.

Byla to dovozova technicka.

to rozeberu a podivám se co tam chybí nebo neni, když to nevyřeší nějakej kus plechu tak jedině sehnat, ale už vidim nějakou hnusnou cenu za to :( no vevnitr na topeni, sou ty kroutici štelovátka, ale světla se ridej vepredu... ale bude to ten starsi model, ma oranzovy blinkry.... uvidí se... snad projdou brzdy atd, nemam tuseni co je unostna mira, v autoskole to przdi uplne jinak.. brzdi, ale kdyz to clovek zahamtne natvrdo tak to žádná sláva neni, je to tak na urovni Š120
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ohledne svetel a sedatka - nikdy se na vnitrni vybavu nikdo nedival, se svetlama mi nikdy nic nedelali, jen zkontrolovali serizeni, ale nikdy neserizovali (mozna proto ze i na 605 i na C5 je tam elektronicky.) Co je desne zajima je stav podvozku, rizeni a brzd. Svetla, vybava rezerva adpo. je samozrejmost. Jestli mas rezervu v kufru a nejde ti otevrit tak tam ani nejezdi :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: rimmer

ohledne svetel a sedatka - nikdy se na vnitrni vybavu nikdo nedival, se svetlama mi nikdy nic nedelali, jen zkontrolovali serizeni, ale nikdy neserizovali (mozna proto ze i na 605 i na C5 je tam elektronicky.) Co je desne zajima je stav podvozku, rizeni a brzd. Svetla, vybava rezerva adpo. je samozrejmost. Jestli mas rezervu v kufru a nejde ti otevrit tak tam ani nejezdi :)

kufr doufam ze nejak vykoumam, nevim no, zamkem otocim na obe strany v pohode ale vysledek se nehodlá dostavit, nejspíš jak tu kolega radil, odsroubuju zevnitr to do ceho de zamek, ale nerad bych zkoncil opačně, že nebude chtít držet zavřenej... to by bylo na odstřel :bojim tak snad hyperaktivní nebudou, poptám se lidi kam jezdej jaky sou zkusenosti, aby to nebylo nekde kde sou peclivy a delaj vsecko do posledního....
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To zalezi od cloveka - sou lidi co se podivaji treba ze v TP mas vyskrnute vyrobni cislo motoru, a stejne ho na bloku motoru hledaji a hledaji.

Taky se mi s C5 pri prihlasovani stalo to, ze chlapek hledak typove cislo motoru. Samozrejme vsude plno plastovych krytu, uprostred velkym napsane HDI 16V, ale pan porad hledal. Ze prej to musi natji, tak jsem mu rekl, at si ty kryty teda sunda, ze ja mam cas a muze hledat, ale at je zase pak pekne nasadi, v ten moment zhodnotil, ze no - asi ten motor bude sedet :)) Srandista... To mas kus od kusu...

Kdyz uz se tu bavime - tohle byla STK v Hlučíně - nejezdete tam pokud mate HDi. To co me tam s til delal na emisich, tak sem mi otvirala kudla v kapsi, nehlede na to, ze si neustale sedal do auta v monterkach aby tam mohl turovat plynem. Z 5 pokusu o mereni se pak vyklubalo cca 20 kvalitnich proturovani motoru, hluboko v srdci jsem rval za ten motor... Proste kvalitni merak ehm asi...a vysledek mereni - to jsem se zasmal kourivost 0.40 :) u fapu prosim -- na stejnem pristroji mi s 605 namerili 3 mesice zpatky kourivost 0.02. Ale to ja jen tak bokem, ze sem si na to vzpomel ohledne toho STK.

[upravil dne 27/11/2007 rimmer]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč se ptám: protože tady bych s tím zajel do servisu, prkotiny, jako mechanismus sedačky a reflektor a zadní dveře by zlehka opravili a pak by prošli STK, to vše za cenu STK plus asi 300 až 500 Kč za opravu (ne úplatek).

Jiná otázka, je, jak na tom budou brzdy a podvozek, to už by byla horší pálka.

Pokud by vyžadovali štelování světel a je to hydraulicky, tak nové stojí nějak přes tisíc, nevím přesně.

Zkus zavolat do auto Vašenda, třebas ti s tím projdou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

Proč se ptám: protože tady bych s tím zajel do servisu, prkotiny, jako mechanismus sedačky a reflektor a zadní dveře by zlehka opravili a pak by prošli STK, to vše za cenu STK plus asi 300 až 500 Kč za opravu (ne úplatek).

Jiná otázka, je, jak na tom budou brzdy a podvozek, to už by byla horší pálka.

Pokud by vyžadovali štelování světel a je to hydraulicky, tak nové stojí nějak přes tisíc, nevím přesně.

Zkus zavolat do auto Vašenda, třebas ti s tím projdou.

určitě bych se na tebe připadne obratil ;) vazim si nabidky :) sedacka jestli je v lehkejch tak je to v pohode, nejvic asi ty svetla... brzdy podle ježdění člověk pozná jestli brzděj rovnoměrně...? podvozek bych vzal něčim ve stylu gumoasfaltu, díry nejsou takže to by snad mělo bejt v klidu.... nejvíš mě štvou ty světla uvidí se jak to bude vypadat, třeba je to jenom nejaka kravina, eště mě čekaj mlhovky páč původní majitel mel natazeny kabela z potkávaček... to pude... s tema sedackama nevim co kdo delal jenom sedacka ridice, ale je jakoby skřížená, tak sem jí "zasek" v poloze k jezdeni celej ten spodni kloub je ohlej ale na jizdu ok... ty to máš do šumperka jak máš psáno.. ?

[upravil dne 27.11.2007 aaischa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jozefsv

Původně zaslal: vix

sedadla - Závada 522 (A) - lehké

štelování světel (hydroštely) - (B) - opakovaná do 30 dní

.. kufr je jen tvůj boj..

spíš si zkontroluj vůle v čepech a řízení, souměrnost brzd, jestli ti to vůbec brzdí... a pak, jestli nemáš někde nějaké díry.

jozefsv: Hlášky známej miluju (v poslední době tu sázíš jednu perlu za druhou) - jestli už fakt nevíš, co bys napsal k tématu (protože zatím jsi toho moc nepředvedl) a máš nutkání neustále exhibitovat - založ si vlastní bloq - můžeš si tam řádit neomezeně a nikdo tě nebude sekýrovat za podobné :xvul

kto ti vravi sa k tomu vyjadrovat.staraj sa o seba.neviem kde zijes ale ak mas skutocne niekde znameho tak auto na kontrolu svetiel napr. ani nebude to si pis.

co je na tom nezrozumitelne.je stk a stk.

ked si to pochopil tak ze sa chvalim alebo co tak si to precitaj normalne a nezakomplexovane voci mojej osobe.tvoje prispevky mi tiez nic nedavaju a este koli tomu ta nenapadam v kazdom druhom vlakne

Mílý jozefsv,

líbí se mi v poslední době tvoje argumentace (nepostrádá nádech jisté logiky)

Ale jestli doopravdy nějak konstruktivně chceš pomoc aaischovi, tak mu nějakýho známýho na STK dohoď - pomůžeš tím alespoň nějak, ne psaním "chytrých" příspěvků - najdi si známého na STK.

Ano, možná je STK a "STK" - jako je fundovaný příspěvěk a "fundovaný" příspěvek.

A jsou seřízený a "seřízený" světla - u špatně seřízených světel hrozí nebezpečí, že v noci můžeš sundat někoho na krajnici, nebo naopak, nějaký trumpeta s naloženou dodávkou to do tebe může narvat, bo ho budeš oslňovat. Pak můžeš známému na STK děkovat (pokud to přežiješ).

To, že TI moje příspěvky v tomto vlákně nic nedají - ano, radíme tady primárně aaischovi (jestli jsi si nevšiml) - je zcela normální. Otázkou je, co mu dal ten tvůj.

Prostě jak jsem psal, pokud chceš exhibitovat, založ si vlastní bloq, můžeš tam radit do aleluja.

P.S.: Mít z tebe komplexy, to by mi tak ještě scházelo !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...