Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

výměna oleje po 2 letech?


milne

Recommended Posts

Jasně, ptá se, jestli je nutné vyměnit olej, ale vůbec ne kvůli šetření :roll to by tedy vskutku zajímalo, jaký jiný důvod k tomu neměnit jej mimo šetření asi tak je.

A co se týče těch odpovědí - na blbou otázku blbá odpověď. Co se asi tak dalo čekat, he? Když si někdo koupí auto za půl mega, a pak se ptá, jestli je nutný měnit (po dvou letech!!!) olej za jestli dva litry, ačkoliv to má jasně napsaný v manuálu. Na to jsou tu ty odpovědi ještě velice slušný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MatrixChose

Opravdu to chce trochu klidu. Jen nam proste neprijde na miste si koupit auto za cca 300 - 400 t. Kc (hruby odhad, neberte me doslova) a potom zkouset setrit na vymene oleje po 2 letech. Resit tech par set korun v celkovem provozu auta a navic v tomhle proste neni jaksi namiste. Aspon si myslim, ze s timhle se mnou oddie souhlasi.

uz vam to tu potvrdil ze mu neslo o setrenie.tak co riesite

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Jasně, ptá se, jestli je nutné vyměnit olej, ale vůbec ne kvůli šetření :roll to by tedy vskutku zajímalo, jaký jiný důvod k tomu neměnit jej mimo šetření asi tak je.

A co se týče těch odpovědí - na blbou otázku blbá odpověď. Co se asi tak dalo čekat, he? Když si někdo koupí auto za půl mega, a pak se ptá, jestli je nutný měnit (po dvou letech!!!) olej za jestli dva litry, ačkoliv to má jasně napsaný v manuálu. Na to jsou tu ty odpovědi ještě velice slušný.

niekedy mi to pripada tak, ze ak clovek ktory nie je z urciteho okruhu ludi ktory sa poznaju tak donho rypete ked polozi otazku pre vas jasnu.nezabudajte ze nie kazdy je v autach zbehly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: milne

A ještě bych chtěl dodat, že kdo je v autech zběhlý, nemůže být ekolog. A to já se snažím být. A proto taky ten dotaz...

Juj, tak ekolog, jo? No tak to jsi tomu dal koupí tohoto auta korunu :D

Za prvé diesel - to sis měl koupit maoobjemový benzín, když chceš být "ekologem", a ne diesel.

No a za druhé, víš co se spotřebovalo přírodních zdrojů na výrobu toho tvého auta, co teď jen neužitečně stojí? To dokonce kdyby sis na těch pár cest koupil Trabanta, tak to bude v konečném důsledku i přes ten kouř mnohokrát ekologičtější než tohle - ale klasický "ekolog" vidí jen to, co jde z výfuku, a všechno ostatní je pro něj příliš abstraktní, že?

Možná podle tebe někdo, kdo je zběhlý v autech, nemůže být ekolog - ale leckdy ten někdo zběhlý v technice umí chápat souvislosti, které "ekologům" poněkud unikají. Což je vidět v okolním životě dnes a denně... Krásně ten jednostranně zaslepený pohled bez umění chápat širší souvislosti vystihuje jedna docela známá hláška - zabij bobra, zachráníš strom... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Normalne sa tu musi clovek bat pomali polozit otazku, bo toto by sa tu nemalo volat servis ale dojeba...ren. Co mu zavidite? Tak ma drahy auto na ktere je hrdy a chodi s nim na chatu a pak ma porche a s nim chodi do prace . a co? Pital sa na to jak to chodi a vy ho natotalku odpisete. Hnus. a ze TECHNICI!!!!!!!!!!!! v prvom rade ludia preboha. To by som rad vedel co by ste mi napisali, keby som sem napisal, ze ako sa meni halogenova ziarovka. No to by ste sa estelen vyfarbili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: qity3

Normalne sa tu musi clovek bat pomali polozit otazku, bo toto by sa tu nemalo volat servis ale dojeba...ren. Co mu zavidite? Tak ma drahy auto na ktere je hrdy a chodi s nim na chatu a pak ma porche a s nim chodi do prace . a co? Pital sa na to jak to chodi a vy ho natotalku odpisete. Hnus. a ze TECHNICI!!!!!!!!!!!! v prvom rade ludia preboha. To by som rad vedel co by ste mi napisali, keby som sem napisal, ze ako sa meni halogenova ziarovka. No to by ste sa estelen vyfarbili.

Á, další manipulátor. Dneska máme na ty telepsychopaty ale štěstí. Oni přesně ví, co jsme chtěli říci za 20 minut.

Samé keby, a kdyby ...

Pro tebe, milý slovenký bratře (zatím) platím to amé, co jsem o pár příspěvků dříve radil jozefovisv - trochu víc slušnosti a méně nadávek !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale ne, má pravdu, závidíme i nos mezi očima. Vlastně sem nechodíme kvůli ničemu jinému, než abychom záviděli, a jen ta závist nás vlastně drží při životě. Kajícně se přiznávám, že všechno, co jsem kdy na tomhle fóru za těch x let vůbec napsal, bylo jen a pouze z čiré závisti :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechápu proč do něj šijete za to, že si koupil nové auto a při tom najede ročně 5tis km??? Prostě pro to měl svoje důvody, je to jeho věc. Kamarádovi rodiče si taky kopily novýho Partnera a při tom najedou podobný počet km. Ale dobře je znám a vím, že to neudělali jenom pro to, že nevědí co s pěnězma. Prostě už se na starý kolena nechtěli pořád hrabat v nějaký ojetině tak radši obětovali ty peníze a koupily nový auto a vědí že už si do smti jíný nekoupí. A mají po starostech, přes týden auto stojí v garáži a když potřebují tak bez problémů funguje. Na garanční prohlídce potom technici nevěří, že to auto právě nevyjelo z autosalonu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po každém přečtení manuálu nebo návodu k použití se u pro mě nejasných rad pokouším zjistit, zda je ta rada oprávněná nebo navádí uživatele koupit další věc, náplň atd. pro zvýšení svých zisků. Tak proto jsem se ptal: Nenutí nás Peugeot když nenajedeme 20.000 km za dva roky stejně navštívit servis a vyměnit olej? Ve spolupráci s firmou Total... FUJ konzumní společnosti!

[upravil dne 25.11.2007 milne]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: milne

Po každém přečtení manuálu nebo návodu k použití se u pro mě nejasných rad pokouším zjistit, zda je ta rada oprávněná nebo navádí uživatele koupit další věc, náplň atd. pro zvýšení svých zisků. Tak proto jsem se ptal: Nenutí nás Peugeot když nenajedeme 20.000 km za dva roky stejně navštívit servis a vyměnit olej? Ve spolupráci s firmou Total... FUJ konzumní společnosti!

[upravil dne 25.11.2007 milne]

milne: dělej si co chceš a jak chceš, je to tvoje auto, tvůj život a tvoje peníze - a taky tvoje zodpovědnost.

P.S.: tvoje rozhodovací mechanismy ti vůbec nezávidím ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...