Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

výměna oleje po 2 letech?


milne

Recommended Posts

Nevím co řešíš. Pokud ho máš ve starý škodárně, na který ti nesejde, tak ho tam nech pro mě za mě třeba 4 roky, ale pokud máš na to pořídit a živit 307SW, určitě tě nezabije jednou za dva roky dát tisícovku za olej.

Jinak motoru to samozřejmě škodí. Olej stárne a ztrácí svoje fyzikální vlastnosti. Nepředpokládám, že bys motor zničil tím, že mu olej necháš o rok déle, ale rozhodně mu na životnosti nepřidáváš...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

Původně zaslal: MatrixChose

Ja nechapu jen jednu vec. Na co si kupovat 307 kdyz najedu 5 000 km rocne :myslim Nic proti, ale je to proti my logice mysleni :papa

Je to sice off-topic, ale já na tom nevidím nic špatnýho. Co by sis koupil ty, kdybys najel 5000km v roce? Permanentku na MHD? :)

U nas MHD neni ;) Nevim, asi nejaky facko bo tak neco, proste co nejmensi ruceni a tak, ale asi ne 307 za nevim kolik set tisic. Jinak se teda omlouvam za OT

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

Původně zaslal: MatrixChose

Ja nechapu jen jednu vec. Na co si kupovat 307 kdyz najedu 5 000 km rocne :myslim Nic proti, ale je to proti my logice mysleni :papa

Je to sice off-topic, ale já na tom nevidím nic špatnýho. Co by sis koupil ty, kdybys najel 5000km v roce? Permanentku na MHD? :)

Vše níže popsané v tomto pořadí:

1. permanentku na MHD

2. kolo

3. nějakou ojetinu v benzínu, a ne nové HDI

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vše níže popsané v tomto pořadí:

1. permanentku na MHD

2. kolo

3. nějakou ojetinu v benzínu, a ne nové HDI

Chlapi, vy to pořád berete, jako že jste jeden člověk. Ale já mám třeba rodinu a malý děcko. Nedokážu si představit tahat nákupy MHDčkem. Na kole možná, ale co v zimě? S benzínovým motorem souhlasím. S ojetinou dejme tomu taky, ale né se starým vrakem. Důležitou roli hraje i bezpečnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

Vše níže popsané v tomto pořadí:

1. permanentku na MHD

2. kolo

3. nějakou ojetinu v benzínu, a ne nové HDI

Chlapi, vy to pořád berete, jako že jste jeden člověk. Ale já mám třeba rodinu a malý děcko. Nedokážu si představit tahat nákupy MHDčkem. Na kole možná, ale co v zimě? S benzínovým motorem souhlasím. S ojetinou dejme tomu taky, ale né se starým vrakem. Důležitou roli hraje i bezpečnost.

co máš furt s tou bezpečností ?

Dříve auta sloužila k dopravě z bodu A do bodu B, teď spíše proto, aby se s nimi mezi body A a B bouralo !

pokud ročně najedu 5 tkm, a mám staré benzínové auto, náklady na 1 km jsou cca 3 Kč/km, u nového něco okolo 10-15 Kč/km. Další věcí je, jak velké je riziko, že to do tebe někdo na těch 450 km/měsíčně "napere". Pokud se pohybuješ po městě a jezdíš na nákupy.

mmch, těch 10-15 Kč/km docela slušně přerazí i zdraženou jízdenku pražské MHD. Nehledě na to, že za těch denních 15 km se ten dieselovej motor ani nezahřeje (v jakém režimu, a s jakou ekologickou "efektivností" v té době pracuje, raději ani nekomentuji).

A pokud člověk neví co s penězma, a kupuje si na 5 tkm ročně HDI, nemyslím si, že předepsaná výměna oleje by mu "trhala žíly"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to se vyplatí! :D :D :D

Jen tak mimochodem, řešil jsem kdysi auto, které jezdilo (resp. spíš nejezdilo) v podobném režimu. V 30tis km se dělala mj. generálka brzdové soustavy, protože tam leccos zarezlo... Tenhle režim je pro auto podstatně horší, než když jezdí denně, a pro diesel obzvlášť (kór pro ten moderní). Pokud to jezdí takhle, tak by bylo pomalu na místě ten olej měnit ještě častěji, než jednou za dva roky - zvlášť uvážíme-li, že cena výměny oleje je pomalu menší než ztráta hodnoty toho auta za jeden týden.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...