Sign in to follow this  
Followers 0
milne

výměna oleje po 2 letech?

64 posts in this topic

Ahoj všichni, chci se zeptat: když nenajedu za 2 roky 20.000 km, mám vyměnit po těch 2 letech olej? Děláte to tak? Dík

1.6 HDi 66 kW

no mal by si ten olej straca kvalitu aj tym ze stoji

ja som ho nevimenil po 1 roku a 15000km a mam ho v chladicu ten olej ,skus kolko ti vydrzi

To já vím, ale jaká je praxe? Příp. když najedu ročně 5.000 km a vyměním ho po 4 letech...Škodí to motoru moc?

Ja nechapu jen jednu vec. Na co si kupovat 307 kdyz najedu 5 000 km rocne :myslim Nic proti, ale je to proti my logice mysleni :papa

Nevím co řešíš. Pokud ho máš ve starý škodárně, na který ti nesejde, tak ho tam nech pro mě za mě třeba 4 roky, ale pokud máš na to pořídit a živit 307SW, určitě tě nezabije jednou za dva roky dát tisícovku za olej.

Jinak motoru to samozřejmě škodí. Olej stárne a ztrácí svoje fyzikální vlastnosti. Nepředpokládám, že bys motor zničil tím, že mu olej necháš o rok déle, ale rozhodně mu na životnosti nepřidáváš...

Původně zaslal: MatrixChose

Ja nechapu jen jednu vec. Na co si kupovat 307 kdyz najedu 5 000 km rocne :myslim Nic proti, ale je to proti my logice mysleni :papa

Je to sice off-topic, ale já na tom nevidím nic špatnýho. Co by sis koupil ty, kdybys najel 5000km v roce? Permanentku na MHD? :)

Původně zaslal: Ticcino

Je to sice off-topic, ale já na tom nevidím nic špatnýho. Co by sis koupil ty, kdybys najel 5000km v roce? Permanentku na MHD? :)

U nas MHD neni ;) Nevim, asi nejaky facko bo tak neco, proste co nejmensi ruceni a tak, ale asi ne 307 za nevim kolik set tisic. Jinak se teda omlouvam za OT

Vše níže popsané v tomto pořadí:

1. permanentku na MHD

2. kolo

3. nějakou ojetinu v benzínu, a ne nové HDI

1. permanentku na MHD

2. kolo

Chlapi, vy to pořád berete, jako že jste jeden člověk. Ale já mám třeba rodinu a malý děcko. Nedokážu si představit tahat nákupy MHDčkem. Na kole možná, ale co v zimě? S benzínovým motorem souhlasím. S ojetinou dejme tomu taky, ale né se starým vrakem. Důležitou roli hraje i bezpečnost.

Když je někdo zatíženej na diesely a jinej motor neměl, tak nevím, proč by si měl kupovat benzín. Navíc když neví co s penězma...:D

Původně zaslal: milne

Když je někdo zatíženej na diesely a jinej motor neměl, tak nevím, proč by si měl kupovat benzín. Navíc když neví co s penězma...:D

Jo, kdyz nevi co s penezma, to je uz jina, ale taky pak uz neresi jestlu ne- musi menit olej, ze? :D

Tak at jezdi na tom kole :D Nevim, proste mi to prijde tak trosku out... Kdyz si poridim auto tak musim pocitat se vsim co to obnasi a dal to neresit. Aby vydrzelo co nejdyl musi se mu, jako vsemu, proste vyhovet, tj cely.

Nebo zaplatí leasingovou splátku a už nezbývá na naftu,proto tak málo km.:super

1. permanentku na MHD

2. kolo

Chlapi, vy to pořád berete, jako že jste jeden člověk. Ale já mám třeba rodinu a malý děcko. Nedokážu si představit tahat nákupy MHDčkem. Na kole možná, ale co v zimě? S benzínovým motorem souhlasím. S ojetinou dejme tomu taky, ale né se starým vrakem. Důležitou roli hraje i bezpečnost.

co máš furt s tou bezpečností ?

Dříve auta sloužila k dopravě z bodu A do bodu B, teď spíše proto, aby se s nimi mezi body A a B bouralo !

pokud ročně najedu 5 tkm, a mám staré benzínové auto, náklady na 1 km jsou cca 3 Kč/km, u nového něco okolo 10-15 Kč/km. Další věcí je, jak velké je riziko, že to do tebe někdo na těch 450 km/měsíčně "napere". Pokud se pohybuješ po městě a jezdíš na nákupy.

mmch, těch 10-15 Kč/km docela slušně přerazí i zdraženou jízdenku pražské MHD. Nehledě na to, že za těch denních 15 km se ten dieselovej motor ani nezahřeje (v jakém režimu, a s jakou ekologickou "efektivností" v té době pracuje, raději ani nekomentuji).

A pokud člověk neví co s penězma, a kupuje si na 5 tkm ročně HDI, nemyslím si, že předepsaná výměna oleje by mu "trhala žíly"

Ale o tu bezpecnost jde taky. Jak velke je riziko? Jakekoliv, muze se to stat kdykoliv a kdekoliv. Jinak se mi to taky "nelibi", tohle auto na 5000 km rocne.

Jezdím pár víkendů v roce na chatu 120 km vzd. od bydliště. A pár jízd do Prahy a z5.

A to se vyplatí! :D :D :D

Jen tak mimochodem, řešil jsem kdysi auto, které jezdilo (resp. spíš nejezdilo) v podobném režimu. V 30tis km se dělala mj. generálka brzdové soustavy, protože tam leccos zarezlo... Tenhle režim je pro auto podstatně horší, než když jezdí denně, a pro diesel obzvlášť (kór pro ten moderní). Pokud to jezdí takhle, tak by bylo pomalu na místě ten olej měnit ještě častěji, než jednou za dva roky - zvlášť uvážíme-li, že cena výměny oleje je pomalu menší než ztráta hodnoty toho auta za jeden týden.