Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spotřeba u 406 2,0


marko

Recommended Posts

Přítelkyňe dostala od rodičů 406 2,0 benzín - ale vůbec se mi nelíbí spotřeba ( kolem 13-14 l/100 km ) - určitě to není jenom jízdním stylem, ten motor opravdu hrozně žere. Chci se zeptat, čím to bude a co s tím ( jestli seřídit atd...). Jinak to auto bylo normálně servisováno ve Federal cars. Díky moc!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty bláho! Nevim, co bych musel udělat s mym TD aby jezdil za 14! :D:D:D Tahle spotřeba je opravdu vražedná. Viděl bych to fakt na nějakey průser. Pokud ti svítí při jízdě na přístrojovce symbol tranzistoru - je žlutej, tak je to jasný. Motor jede v tzv. nouzovým režimu, tj s minimálními zásahy ŘJ do spalovacího procesu a pak jde spotřeba dramaticky nahoru. Pokud nic nesvítí, tak je něco eště blbějc a páč sem vychovanej ropák, tak musey radit zkušenější benzíňáci. :cool::cool::cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No kdyby to bylo stylem jízdy, tak sem nebudu psát, ale to je snad jasný. To že s tím něco je bude zřejmý - proto se ptám čím by to mohlo být. Jinak Hicsi, na přístrojovce nic nesvítí, tak nevim, osobně si myslím, jestli to není třeba řídící jednotkou nebo přeskočeným řemenem o jeden zub, vzhledem k tomu, že to má ( na můj vkus - ale třeba je to normální ) \"cvrkavej\" zvuk a trochu to smrdí od vejfuku ( to se u mýho auta v servisu povedlo taky... )...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u dvoulitru spotřeba 14 litrů je příšerně moc. To by člověk musel jet furt brzda plyn. Já jsem s 306 2,0 nikdy nepřesáhl průměr deset litrů a běžně mám okolo osmi a to i při hrkání po Praze. Chce to kontrolovat motor i opticky, bohužel dvoulitry moc netěsní a kouknout na výfuk, jestli není černý od sazí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj taky jsem mel vyndanou zarovicku od autodiagnostiky.

ja s moji 1.8 16V jezdim na plyn tak kolem 8l pri rychlosti do 90km. pokud jezdim tak 110-120, tak bere 9.8-10 a na dalnici pokud mam prumer tak 160 ( obcas to rozjedu na 180 ) tak si vezme tak 10.5 - 10.8

Kdyz jsem mel vysypanej katalyzator, tak mi to bralo trosku vic a taky to smrdelo z vejfuku, navi to melo strasne urvanej zvuk a chrastilo to :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...