Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

plyn


alhanak

Recommended Posts

potřeboval bych poradit. Občas se mě pomalu vrací plyn. Pedál pustím, normálně se vrátí, ale reakce nastane až třeba za 3 vteřiny. Po těch 3 vteřinách to většinou zareaguje okamžitě, čili jako bych prudce sundal nohu z pedálu plynu a tudíž to škubne...... poradí mě někdo co s tím? Myslel jsem, že se zadrhává lanko, tak sem tam kápl brzdovky...... ale moc to nepomohlo..... mám P206, 1.4, clima, r.v. 1999

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

tak já nevím čím by to mohlo byt. někdy to dělá, někdy ne.... už su z toho docela otrávenej. Nechcu s tím do servisu pokud by to byla nějaká prkotina. Neví někdo čím by to mohlo byt? V lanku snad chyba byt nemůže. Že by pedál nebo nějaký čidlo?

Prosíííííííím pomoooooooooc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Nedávno sem tady četl, že motor drží vysoký otáčky. Myslím, že by to mohl byt i můj případ. Třeba prvních 5 minut když jedu, tak to drží tak 1800 otáček. I při volnoběhu. Po cca 5 mminutách už to drží na volnoběhu 1100 a až se motor zahřeje, tak klasickejch cca 900. Sem tam je odezva na puštění pedálu plynu třeba 2 sekundy. Auto pak logicky trochu cukne. Sem tam to prostě přidává plyn samo a drží otáčky. Jedu třeba furt 50kou po městě aniž bych měl nohu na plynu. V létě ani na podzim to nedělalo. Buďto se to nějak reguluje automaticky jak tady někdo psal a nebo bude někde chyba. Jestli potenciometr škrtící klapky nabo samotná škrtící klapka........ Může mě někdo poradit? Teda hlavně kde najdu ten potenciometr nebo škrtící klapku. V knížce Jak na to to nemůžu najít....

dík moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A skusal si to co ti poradil Mr. Vain?

Původně zaslal: alhanak

tak já nevím čím by to mohlo byt. někdy to dělá, někdy ne.... už su z toho docela otrávenej. Nechcu s tím do servisu pokud by to byla nějaká prkotina. Neví někdo čím by to mohlo byt? V lanku snad chyba byt nemůže. Že by pedál nebo nějaký čidlo?

Prosíííííííím pomoooooooooc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo zkoušel sem to. je to stejný. kdybych věděl kde je ta škrtící klapka nebo potenciometr škrtící klapky, tak můžu bádat dál, ale buďto su slepej nebo blbej. V knížce je to popsaný strašně stručně..... dokáže mě někdo poradit kde tu klapku nebo potenciometr mám hledat? třeba i obrázek by pomohl....... nebo to může být něčím jiným?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám sice 306 s 1,6 motorem model 98, ale řekl bych, že to bude stejný. Měl jsem stejný problém-škrtící klapka-sací potrubí bylo zaprasený šmírem a klapka někdy dolehla a někdy zůstala pootevřená. Takže jsem to rozdělal a vyčistil technickým benzínem,ale určitě na to existuje i jiný čistidlo. Má se to prý čistit pravidelně. V sacím potrubý jsou čidla a ty by taky měli být čistý. Co se týče lanka od pedálu-nedoporučuji mazat-v bovdenu je teflonová nebo silikonová vložka a na ni by se olej dostat neměl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teleso skrtiacej klapky je vacsinou kovovy odliatok. Ak si pozres kde ti konci lanko plynu v motore tak byva zatocene v plastovom koliesku ktorym pri pridani plynu lanko otaca. To koliesko je narazene na ticke ktora prechadza telesom skrtiacej klapky a konci v potenciometri. Ticka teda otaca klapkou vovnutri toho telesa a potenciometrom.

Potenciometer teda je na druhom konci tej ticky. Je to plastova krabicka velkosti asi tretiny platobnej karty, hruba asi 10mm a ma 3pinovy konektor.

Z jednej strany telesa prichadza hadica od vzduchoveho filtru - ta je najvacsia tak si ju urcite vsimnes.

Presny postup ako a v akom poradi odsrobovat neviem, na kazdom motore je to inak.

quote]Původně zaslal: alhanak

jak ta škrtící klapka vypadá? kde ju najdu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jojo. supr. dík za radu. už sem na to dožel, že škrtící klapka bude ta kovová kchystna co do ní vede sání. A potenciometr tam snad ani jinej není. Je hned pod krokáčem. Nebo nad.. už nevím. Každopádně to zítra rozdělám, vyčistím a pak sem hodím echo, jestli to pomohlo....;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...