Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

jak jezdit s turbodieslem


Endroo

Recommended Posts

jak nekdo psal tak 1,9td ma opravdu nezamenitelny zvuk, teda aspon ten nas.

turbo je slyset sice dost, ale dela to od koupe auta cca 7-8let, tak si myslim, ze v poho. podle tacho melo auti pri koupi najeto asi 100tis km a ted ma neco malo pres 200tis.

btw: pokud jedu palbu, tak posledni kilometrik to uz nechavam zchladnout, abych ho nemusel dlouho nechavat bezet na volnobeh. a mamina ta ho nenechava zchladnout vubec, pac pri jejim stylu jizdy k tomu neni vubec zadny duvod :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Původně zaslal: Davidf

Zdravím ,nechápu co na té naftě všichni vidíte,ta je dobrá tak do traktora a ne do auta:mrk.Když se nastartuje to jako by bouchly kamna :Da cena nafty je stejná jak benzín tak včem je výhoda?:myslimNedám dopustit na benzín.

No, asi v tom, ze ja na plnu nadrz spravim 1200-1300km:D v meste prosim pekne:P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

díky za zajímavé odkazy. :super

Po čtvrt roce ježdění se mi zdá, že autko nějak přestává táhnout. Ale s největší pravděpoodbností je to způsobeno tím, že jsem si na ten tah prostě už zvykl a nevnímám ho. V jiném autě totiž už skoro nejezdím. Měl bych se zase někdy projet v taťkové třistasedmě. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Endroo

díky za zajímavé odkazy. :super

Po čtvrt roce ježdění se mi zdá, že autko nějak přestává táhnout. Ale s největší pravděpoodbností je to způsobeno tím, že jsem si na ten tah prostě už zvykl a nevnímám ho. V jiném autě totiž už skoro nejezdím. Měl bych se zase někdy projet v taťkové třistasedmě. :D

Jo jo to se mi též stalo, kolikrát se přistihnu, že se mi zdá že to jede jaksi málo/ i když to nehoním/ a z otevřeným okýnkem a vypnutým radiem bádám, zda se z motoru neozývaj ňáký "patologický" zvuky/.

Zatím snad žádný. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
Původně zaslal: 21Grams

Původně zaslal: Davidf

Zdravím ,nechápu co na té naftě všichni vidíte,ta je dobrá tak do traktora a ne do auta:mrk.Když se nastartuje to jako by bouchly kamna :Da cena nafty je stejná jak benzín tak včem je výhoda?:myslimNedám dopustit na benzín.

No, asi v tom, ze ja na plnu nadrz spravim 1200-1300km:D v meste prosim pekne:P

No to je věc názoru.Já zase tvrdim že benzín patří do sekačky a do motorky a auta jezdí na naftu.Je sice pravda že nafta je stejně drahá jak benzín,né li dražší,ale za kolik jezdíš s benzínem??Já jezdim s 205 1,8D za 4,5L a že jí nešetřim...A navíc nafta má větší krouťák,sice benzín má rovnoměrnější křivku krouťáku,ale podle mě se jezdí líp s autem co má motor v ropě než v benzínu o tom samym objemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud muzu mluvit ze svy zkusenosti, tak jsem zvyklej na svoji naftu, ktera ma najeto nekde okolo 440 000 km a po tatove nehode mel zapujcenou mazdu 6 2.0 benzin (86 kW myslim) najeto 8000 km. Pozdeji se jezdilo mym. Obe nalozeny cca 500 kg zbozi + my 2, takze nejakych 700 kg. Mazda mela rychlejsi rekace na plyn, ale musela se dost tocit, coz ja osobne moc nemusim. S naftou je to takove pohodlnejsi, rozjdezd stale mozny bez plynu, pri predjizdeni neni potreba tolik radit a vytacet motor atp. Parkrat se mi i stalo, ze mi Mazda chcipla, a to relativne dostkrat za tak malo km. Ja si HDi nemuzu vynachvalit a benzin bych uz fakt asi nechtel. Tak asi tak :super

EDIT: a spotreba u 406 6,18 l / 100km pri jizde temer naplno a u Mazdy 7,8 s lehci nohou, preci jenom, nezajety auto.

[upravil dne 3/2/08 MatrixChose]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...