Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Nejde nastartovat


Paolo65

Recommended Posts

Zdravím vás a potřeboval bych poradit.Nejde mně nastartovat 405 GL benzin.Popis problému,když zasunu klíček do zapalování a pootočím klíčkem tak se klasicky rozsvítí kontrolky na palubce a když jej dám do polohy startování tak všechny zhasnou ale se starterem to vůbec nehne.Myslíte si že by problém byl v slabé baterii(tu momentálně mám na nabíječce) nebo se starterem nebo ve spínací skříňce?? Nebo má starter nejakou pojistku??Díky všem za radu.Paolo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MatrixChose

Původně zaslal: MrVain

zrejme bateria je K.O. keby bol zlý kontakt,prípadne uhlíky....nezhasli by kontrolky

Ale zhasli, nebo aspon u maminy 309 to tak presne bylo. Čestný pionýrský :D

Souhlasim nejspíš startér!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem asi 2mm prasklinu na jednom z uhlíku, přímo v tom ohybu jak je písmeno U (kdo viděl, ví o čem je řeč).

-Mám taky P405 - prostě jsem si nevěděl rady a dělalo to prakticky ze dne na den ....

nastartoval následovně :

Vem tvrdou tyčku, zvedni kapotu a poklepej do starteru /pro jistotu všude, nevím co máš za startér ikdyž 405 maj asi všechny stejné ... nemusíš to rozbít, ale hladit se to taky nevyplatí. Pokud je skrat v uhlíku tak ti to snad chytně .... jestli uděláš tohle +- 4x (startneš a nic) , tak zkus mrknout ještě na něco jiného.

*Sice to vypadá jako blbost, ale opravdu jsem na startér zaklepal jako na dveře a startl jsem (btw : kontrolky taky svítily, jak zde psal někdo výše že prý ne ...) - asi o půl roku později kámoška nestartla před školou s lagunou, taxem vzal ze srandy klíč na kola, chvíli do toho "mlátil" a kámoška jela spokojeně domů :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Sektor

Měl jsem asi 2mm prasklinu na jednom z uhlíku, přímo v tom ohybu jak je písmeno U (kdo viděl, ví o čem je řeč).

-Mám taky P405 - prostě jsem si nevěděl rady a dělalo to prakticky ze dne na den ....

nastartoval následovně :

Vem tvrdou tyčku, zvedni kapotu a poklepej do starteru /pro jistotu všude, nevím co máš za startér ikdyž 405 maj asi všechny stejné ... nemusíš to rozbít, ale hladit se to taky nevyplatí. Pokud je skrat v uhlíku tak ti to snad chytně .... jestli uděláš tohle +- 4x (startneš a nic) , tak zkus mrknout ještě na něco jiného.

*Sice to vypadá jako blbost, ale opravdu jsem na startér zaklepal jako na dveře a startl jsem (btw : kontrolky taky svítily, jak zde psal někdo výše že prý ne ...) - asi o půl roku později kámoška nestartla před školou s lagunou, taxem vzal ze srandy klíč na kola, chvíli do toho "mlátil" a kámoška jela spokojeně domů :-)

Jo, presne tak se s 309 taky jeden cas jezdilo :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak přes noc jsem dobil baterii ,namontoval a na poprvé to chytlo.Ale mám asi v hajzlu něco jiného,protože jsem vyflákal baterku cca za 7.měsíců a přes léto jsme toho nadrandili dost na to aby se dobila.Díky všem za napsané postřehy k danému problému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...