Sign in to follow this  
Followers 0
mino

106 S16

179 posts in this topic

Zdrvim panove(popr. i damy);),vazne uvazuji o koupi tohoto auticka.Mam jen obavy o spolehlivosti motoru a s tim souvisejicimi nahradnimi dily,jestli jsou hojne k sehnani a tak:myslim.Neco malo info o S16tce jsem si uz sehnal,ale byl bych vam vdecen kdyby jste mi napali skusenoti s tou vasi.Budu rad za jakoukoliv ifnormaci.Predem diky moc:super

[upravil dne 23.11.2007 mino]

cest,nemam sice s16 ale vlastnim slabsiho brachu,je tam sice rozdil ale ne tak velkej,podle me motory drzej a jsou supr,znamej vlastni s16 a je unesenej z toho jak to jede,leje tam jen benzin a olej,jinak bez zavad.

Nejsi sám, kdo se chystá na s16ku ;-) Vozil sem se v ní (resp. v saxu VTS 16V) a musim povědět, že zážitek z jízdy je úchvatnej. To auto jede jako ďas. Jestli máš slabšího bráchu (1.4 - měl sem taky), tak ty motory jedou tak do 4tis. ot. stejně, 1.4 pak chcípně, kdežto 16V teprve nastoupí :-D

Ale řikám bacha na to, jestli si předtim jezdil nějakym slabšim autem, tak to pro tebe bude strašnej skok a notno podotknout že hodně krásnejch s16 a bohužel i jejich majitelů skončilo velmi špatně :( Možná by bylo rozumnější pořídit nejdřív 1.4 sporta ;) ale to je tvoje věc...

Jinak spotřeba co sem se tak poptával se pohybuje od 6ti do 10l na 100 :)

A jeste bych se chtel na neco zeptat.Na co by sem si mel davat nejveci pozor a co bych mel poradne skontrolovat pri nakupu???

[upravil dne 25.11.2007 mino]

Já mám nejslapšího bráchu S16 a musím podotknout že Chorvatsko bez prblému, a že ho nešetřím za půl roku 14 tisíc km a vše v pohodě jak někdo již psal jen benzín a olej, teďka teda pozlobuje potencák, ale super držák.

Ja mam 1,4 a myslim že už tohle je slušný svezení předtim jsem měl 106ku ale obsah 1,0 a to se neda srovnat tohle je proste letadlo!!A jel jsem v tom saxu VTS a jako ještě bych si na to asi netroufl !!Protože to je fakt mazec a ta S16 je to same a hlavně jsou to lehka auta a tolik nesedi uz je to celkem nebezpečný!!!:roker

ooouch chlopi tak dostavam pomalu bobky:DNejsem zase az tak vyjezdenej a kdyz pisete ze je to fakt raketa(vim ze to neni slimak,ale netusil sem ze je to az takove zihadlo)tak pomalu uvazuji o necem slabsim,jsem prece jen mlady a chtel bych si tochu uzit:rokerTak myslite ze by pro me(ne zas az tak vyjezdeneho ridice)byla lepsi 1,4sport nebo 1,4quicksilver???Nebo se s tou S16ctkou da jezdit i s rozumem:D??

GTicko je premotorovana bestie a na mokru celkem dost zaludna (coz i mistama byvala 1.1ka :D ) Takze jestli jsi zacinajsi, tak ti spise radim tu 1.4ku. I s tou se da uzit dost zabavy :)

No tak to asi tak vidim,ze to bude ta 1,4.Fakt uz sem byl rozhodnut pro tu S16 ale netusil sem ze je to "bestie":DAkdyz se da i s 1,4uzit trochu srandy tak to bude lepsi,a to i pro mou penezenku:D

Privedli jste me asi k rozumu:roll

Marlin to ví, do dokáže 106 1.4, viď Marline? :D Tady ilustrační foto ze srazu v Šebetově, ten ve 106 jsem já a ten vzadu v prachu v tý 206 je Marlin :D :D

pict6890resizeim3.jpg

Jinak teda já bych to neviděl tak drasticky s tou s16 :) Pravda je, že když sem měl 1.4ku, tak nebyla kokta 1.9tdi, která by mě na rozjezd a zrychlení předjela, plus osobně vyzkoušená maximálka lehce přes 200km/h tacho na d1, když sem se honil s vw golf 5 :) Je to prostě hodně lehký autíčko :mrk Ještě teda když se vrátim k tomu Šebetovu, tak Neon se svou 406 2.0 16V mi na sprintu nadělil asi dýlku kapoty, pokuď si pamatuju, což si myslim že oproti 1.4 8V docela jde :-)

S16 má oproti tomu ještě o nějakejch 43koní víc ;) Jestli teda vyloženě nechceš dravce na 4ech kolech, tak kup 1.4 a budeš myslim hodně překvapenej ;) Já osobně si ale na s16 na jaře troufnu :)

No hale byt tebou tak na začatek jdu do 1.4!!Protože i já byl mile překvapen!!Nevěřil jsem ani tomu že to tak jede!!Hned jak jsem to byl kupovat tak ten kluk co mi to prodaval za ni trochu vzal a ja se uplně zděsil co to dokaže!!A kamaradi když to viděli tak prej co jsem to zas koupil...No a když jsem je pak svezl tak jen otevřeli hubu a bylo ticho jako do těch 150 je to chvilička a pak to tam leze tedy pomaleji ale taky to jede kdyžto tak S16 jde pořád!Takže pozor na to ;):D

ja mam S16 mam na ni najeto skoro 160 tisic km najel jsem s ni skoro 50 tisic a nemel jsem s tim jediny problem vrele doporucuji:super:super

ja mam S16 mam na ni najeto skoro 160 tisic km najel jsem s ni skoro 50 tisic a nemel jsem s tim jediny problem vrele doporucuji:super:super

Původně zaslal: kujon106

Marlin to ví, do dokáže 106 1.4, viď Marline? :D Tady ilustrační foto ze srazu v Šebetově, ten ve 106 jsem já a ten vzadu v prachu v tý 206 je Marlin :D :D

pict6890resizeim3.jpg

nemachruj, ja mel 1.4 taky :) ale na Bawo by jsi se nechytal. ;)

Nebal byl bych S16,naopak se poradne svezes,taky jsem byl unesenej ze sve 1.6XS ale ne na dlouho,zvyknes si a naopak mas chut jeste na silnejsi.S16 vrele doporucuji.