Sign in to follow this  
Followers 0
dusek24

Relé žhavení zůstává sepnuté

10 posts in this topic

Zdravim. Osešlo mi relé žhavení na motoru 1,9 td DHX /peugeot expert/,koupil jsem nové/stejný typ/ a po zapnutí klíčku relé sepne ,ale zůstává stále sepnuté a kontrolka žhavení vůbec nesvítí.Nevíte,jak to žhavení u tohoto motoru funguje?Zda-li žhavení vypíná teplotní snímač nebo časový spínač.Prosím o radu .

řekl bych, že kontrolka zhasne po nějaké době, kdy už můžeš začít startovat a relé ještě žhaví dál. obojí je dáno časově a pevně nastaveno časovacím obvodem

spíše podle teploty motoru žhaví určity čas ,čím chladněji tím déle. Jak se chová relé když je teplý motor???Bud pak nežhaví vůbec

Původně zaslal: dusek24

Zdravim. Osešlo mi relé žhavení na motoru 1,9 td DHX /peugeot expert/,koupil jsem nové/stejný typ/ a po zapnutí klíčku relé sepne ,ale zůstává stále sepnuté a kontrolka žhavení vůbec nesvítí.Nevíte,jak to žhavení u tohoto motoru funguje?Zda-li žhavení vypíná teplotní snímač nebo časový spínač.Prosím o radu .

Oba, jak teplotní, tak časový.

To ladak: kontrolka se nerozsvítí vůbec,ale žhavení se po zapnutí klíčku sepne.Zkusim ještě co to udělá při zahřátém motoru. Zatim díky všem za rady.

pri teplote okolo 5°C a studenom motore sa to chová takto: cca 10s žhaví, potom zhasne kontrolka,ale ešte 10s je napatie na žhavičoch až potom vypne rele žhavenia

Opravdu jsem koupil nové,s kontrolkou žhavení byl problém už dříve-během jízdy problikávala.Zkoušel jsem co to bude říkat při zahřátém motoru,ale je to furt to samé.Časový spínač je přímo v tom relátku?

Jo jo, to relátko má v sobě elektroniku.

Poslyš, zkontroluj přívody k tomu relátku. To by se takhle chovat nemělo, tam bude nějaká problém v připojení, já odhaduju špatné ukostření nebo něco podobného.

[upravil dne 11/23/07 oddie]

souhlasím s oddim. Koukám se do schematu na xantii 1,9TD, kterou jsem měl a mám dojem, že typ motoru byl stejný. Kontrolka žhavení je jedním vývodem na kostře a druhým jde přímo do žhavícího relé. Je zde ještě přižhavovací relé, které prodlužovalo dobu žhavení při studeném motoru. Řízené je teplotním spínačem, který byl v bloku termostatu nebo palivového filtru (už si moc nepamatuju). Přižhavovací relé - klasické relé s cívkou a přepínacím kontaktem a teplotní spínač (zelený) - spínací kontakt na zem. Jediná elektronika, ta časovací, je součástí relé žhavícího.

[upravil dne 23/11/07 ladak]