Sign in to follow this  
Followers 0
pinc

Hlučná převodovka

10 posts in this topic

Potřeboval bych poradit s převodovkou na 406.Poslední dva měsíce mi jde ztuha řadit a na pětku převodovka hučí.Múžou to být táhla převodovky?Chci ještě vyměnit i olej,ale moc nevěřím že to pomůže.

Horší řazení může být způsobené ztuhlým olejem. Kord teď když je zima. Po chvilce jízdy to ovšem má jít už dobře. Táhla by to mohla být též. Hučení na pětku s tím ale asi nebude mít nic společného.

presne tak vymenen olej v prevodovke SAE:75W80 á 2L najlepšie overenu značku Shell,Castrol....alebo špecialne pre Peugeot je doporučený Total Transmission BV 75W80 za cca 200korun/liter:papa

Tak jsem promazal táhla převodovky a vyměnil olej(Total Transmission BV 75W80)A problém je pryč.Dík.

Původně zaslal: pinc

Tak jsem promazal táhla převodovky a vyměnil olej(Total Transmission BV 75W80)A problém je pryč.Dík.

K těm táhlům se dostává dost špatně,něco jde namazat od motoru a něco zespodu.Já jsem sundal plastový kryt motoru a protože jsem měnil olej v převodovce tak taky plasty podběhu na levé straně.Ale i tak je k těm táhlům špatný přístup.Namazal jsem je plastickým mazivem.

me by hlavne zajimalo, jestli jdou ty tahle rozebrat ??? - myslim tim sundat z takovejch tech kloubiku ? aniz by se to komplet cely muselo vyndavat z auta .... ja mam sice 405-ku, ale myslim, ze je to skoro stejny, jak rikas pristup je tam dost spatnej, na tahla vidim, kdyz vyndam baterku, tak se k nim i jednou rukou dostanu, ale tezko je poradne promazu, kdyz nesundam ty tahylka z tech kloubu - a to nevim, jak udelat ... mam taky strach, ze si mi to cely rozklizi a uz to nikdy nedam dohromady ... hribe ;)