Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

vstřiky 605ka


Xander Cage

Recommended Posts

Zdravím,

mám 605ku, motor 2,5 TD (DK5ATE) a začalo tam něco klepat, ne nějak moc, ale trochu jo, zdá se to být zvrchu, když si lehnu pod auto, nejde to slyšet, tak jsem vyměnil hydroštely, vahalda a vačku, ale stejně to klepe i když o hodně míň, a mechanik mi říkal, že to ještě můžou dělat vstřiky, je pravda, že tö začalo hůř startovat a po startu kouřit, od té doby co to klepe, nebo co byste poradili, čím to může být?Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Xander Cage

tak jsem to nemyslel, myslel jsem to tak, jestli je možné, aby vstřiky způsobovaly klepání, ne jestli ej to můj případ

Jestli to nedělá nějaká blbá kladka - její ložisko. To někdy dokáže dělat pěknej bordel. Totéž alternátor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Xander Cage

tak jsem to nemyslel, myslel jsem to tak, jestli je možné, aby vstřiky způsobovaly klepání, ne jestli ej to můj případ

Samozřejmě, že to mohou být vstřiky. Pokus se zjistit, jestli to je výraznější za studena po nastartování a teplé to není tak výrazné. Pokud ti některý vstřik špatně rozprašuje naftu, tak si vlastně jen odkápne a zapálení a hoření této kapky je provázeno takovým krátkým, jakoby kovovým úderem. Za tepla to není tolik, bo nafta částečne zplynuje. Dá se to zjistit i tak, že se za chodu povolují jednotlivé trubky u vstřiků a ten nemá tlak a klepání ztichne. Tohle se může stát na jakémkoliv komůrkovém dieselu. Chtělo by to zjistit včas, bo ta kapka dopadne na dno ocelové komůrky a může ho propálit. Stejně, jako když má paprsek nafty špatný tvar (kužel) a stříká např na tyčku žhaviče. Taky ho to umí upálit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...