Sign in to follow this  
Followers 0
katze.p

Studeny motor-nepravidelny chod

3 posts in this topic

Ahoj, mam nasledujici problem u 106 rv95 pri startu za studena motor nabehne v pohode, jsou zvysene otacky(sytic-OK) na volnobeh motor bezi pravidelne, avsak pri pridavani plynu motor jde nepravidelne- jako na "tri valce"dela to cca 5min, pak kdyz se motor zahreje vse jde v pohode. Daval jsem nove svicky, filtry i cidlo na teplotu. Uvazoval jsem jeste nad vodou v palivove soustave, ale fakt nevim.... Nemel nekdo obdobny problem? Predem dekuji za odpoved

mě se stává něco podobného. rozhodně musím více přidávat plyn než dříve hlavně tedy teď v zimě.

Minulou zimu když jsem v těchto teplotách nastartoval tak mi běhal motor ve vyšších otáčkách. Klidně jsem se rozjel bez plynu a ještě i dvoujku sem tam mohl strčit bez přišlápnutí. Dnes se bez plynu rozjedu jen opravdu hooodně opatrně.

Někdy mi i motor po nastartování po pár vteřinách zhasne. Připadá mi jako když mi nefunguje nějaký měření teploty či tak něco co udává jakou sněs má vhánět vstřikování.

Rozhodně otáčky na volnoběhu mi přijdou malé na tu venkovní teplotu. Přijdou mi pořád stejné ať je léto, zima, teplý a nebo sudený motor.

mi to dělá úplně to samé... mám sice jiný motor (V6 3.0 140kw) ale příznaky jsou úplně stejné... svíčky mám nové, všechny filtry taky, včetně palivového... diagnostika neukazuje žádné chyby... jak píšeš, po pár km, je vše ok... u toho šestiválce to není zas tak moc znát, jen při větším sešlápnutí plynu (2-3tis ot... více to za studena netočím)...

Kdybys na něco přišel dej vědět... Mně auto stojí venku na mrazu... v létě jsem nic takového nepozoroval...