Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Blow Off Ventil na HDI


dizzi

Recommended Posts

Původně zaslal: Fakir

Jestli správně chápu princip a účel BOV, tak to je použitelné jen pro motory s klapkou, ne? :myslim Opravte mně, jestli se mýlím... :)

Opravím tě,ten ventil je přímo na turbo diesla,proto je tak drahý a ten není ovládaný proti klapce ale elektricky z potenciometru plynu,jak ubereš prudce plyn tak to dá povel ventilu odfoknout....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Přema

Původně zaslal: Fakir

Jestli správně chápu princip a účel BOV, tak to je použitelné jen pro motory s klapkou, ne? :myslim Opravte mně, jestli se mýlím... :)

Opravím tě,ten ventil je přímo na turbo diesla,proto je tak drahý a ten není ovládaný proti klapce ale elektricky z potenciometru plynu,jak ubereš prudce plyn tak to dá povel ventilu odfoknout....

Áha. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No z principu dieselu je to teda uplne k nicemu. Naftak saje co nejvic vzduchu porad, a pridava jen naftu - tj. nepotrebuje udrzovat pomer palivo/vzduch porad stejnou jako benal. Cili nepotrebuje kdyz prudce ubere plyn aby se zaroven taky ubralo vzduchu. V pripade prerazeni ti obtokovy ventil na turbu nic nedela. Ten slouzi pouze pri prekroceni maximalniho nastaveneho tlaku turba, coz pri prerazovani se tezko deje.

Ja si spis myslim, ze to bude tak nastejno, neprida neubere - turbo ma natlakovano a kdyz pustis plyn, tak se mu tlak vypusi ze sani, a tim se mu odlehci, takze mu neklesnou otacky tak rychle coz je pozitivum, ale po pridani plynu vznikne turbodira, pac sani je bez tlaku (rozumej ma mensi tlak nez by melo kdyby tam ten bazmek nebyl).

Na druhou stranu, kdyz to nekomu zvedne sebevedomi, ze mu to psouka.

Fuj, to sem se rozepsal...jdete na to logicky. A logika mi rika, ze je to nesmysl a za ty prachy fujtajbl - to si to radeji nech nacipovat - udelas lip (coz taky nemusi byt az tak jasne :)) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: dizzi

Ma niekto skusenosti s chipom na HDi 79 kw???

Dej si hledat,myslím,že se odkaz jmenoval Chip by Vector.Já jsem také po čipu,z 80 kW asi na 110kW,ale nebyl jsem na brzdě,to je jen podle slov chlapíka co to dělal,fakt je ten,že znát to je na výkonu,ten šel nahoru a spotřebě,ta šla dolů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mifa

Původně zaslal: dizzi

Ma niekto skusenosti s chipom na HDi 79 kw???

Dej si hledat,myslím,že se odkaz jmenoval Chip by Vector.Já jsem také po čipu,z 80 kW asi na 110kW,ale nebyl jsem na brzdě,to je jen podle slov chlapíka co to dělal,fakt je ten,že znát to je na výkonu,ten šel nahoru a spotřebě,ta šla dolů.

Ono 110 kW z 80 kW je tak trosku nesmysl. Max navyseni s pomoci chipu je 25 % a to jeste navic teoreticky. Realne se to pohybuje kolem 17 - 22 %. Takze u 80 kW HDi se muzeme dostat nekde na 94 - 98 kW, pres 100 kW je to nesmysl a vymysl vyrobce chipu aby nas nalakali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MatrixChose

Původně zaslal: mifa

Původně zaslal: dizzi

Ma niekto skusenosti s chipom na HDi 79 kw???

Dej si hledat,myslím,že se odkaz jmenoval Chip by Vector.Já jsem také po čipu,z 80 kW asi na 110kW,ale nebyl jsem na brzdě,to je jen podle slov chlapíka co to dělal,fakt je ten,že znát to je na výkonu,ten šel nahoru a spotřebě,ta šla dolů.

Ono 110 kW z 80 kW je tak trosku nesmysl. Max navyseni s pomoci chipu je 25 % a to jeste navic teoreticky. Realne se to pohybuje kolem 17 - 22 %. Takze u 80 kW HDi se muzeme dostat nekde na 94 - 98 kW, pres 100 kW je to nesmysl a vymysl vyrobce chipu aby nas nalakali.

No nevím jestli máš pravdu ale hádat se nebudu....až zajedu na brzdu tak dám určitě vědět kolik tam mám........:myslim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MatrixChose

Původně zaslal: Přema

No nevím jestli máš pravdu ale hádat se nebudu....až zajedu na brzdu tak dám určitě vědět kolik tam mám........:myslim:myslim

Dobre dobre, taky by me to zajimalo, protoze se mi to opravdu nezda. Jinak jsem cekal presne tebe az se ozves ;)

A co jsi čekal....:D:D:D;);) že to nechám bez odezvy.....ale mám zkoušku honil jsem se s Mondem v kombíku myslím že TDCI 96 kw a myslím že jsem mu ujel docela v pohodě dával tomu protože mu to hulilo jako lokomotiva:D:D:D takže tam asi ty nějaké kobylky jsou......:myslim:mrk:mrk

[upravil dne 24-11-07 Přema]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...