dizzi

Blow Off Ventil na HDI

42 posts in this topic

Jestli správně chápu princip a účel BOV, tak to je použitelné jen pro motory s klapkou, ne? :myslim Opravte mně, jestli se mýlím... :)

Myslel jsem už na to ale myslím že je to zbytečnost.....mám to chiplé a mě když prudce pustím plyn do odfoukne přes obtokový ventil a efekt je podobný a nemusí se rypat do potenciometru plynu.....

Původně zaslal: Fakir

Jestli správně chápu princip a účel BOV, tak to je použitelné jen pro motory s klapkou, ne? :myslim Opravte mně, jestli se mýlím... :)

Opravím tě,ten ventil je přímo na turbo diesla,proto je tak drahý a ten není ovládaný proti klapce ale elektricky z potenciometru plynu,jak ubereš prudce plyn tak to dá povel ventilu odfoknout....

Původně zaslal: Přema

Původně zaslal: Fakir

Opravím tě,ten ventil je přímo na turbo diesla,proto je tak drahý a ten není ovládaný proti klapce ale elektricky z potenciometru plynu,jak ubereš prudce plyn tak to dá povel ventilu odfoknout....

Áha. :)

takze by to fungovalo aj u HDI ?Ked dobre chapem tak to zlepsi pruznost motora vsak?Skusal to niekto???Oplati sa kupit??

Ano na HDI to pujde,ale nevím jestli to zlepší pružnost motoru,myslím jsi že spíš dostane turbo víc zabrat,kvuli tlakovým rázům(rychlé otvírání a zavíráni ventilu)

ty mas chip?alebo sport.filter a pod.Rad by som mal ine HDi ako ostatny len sa bojim o jeho spolahlivost...

No z principu dieselu je to teda uplne k nicemu. Naftak saje co nejvic vzduchu porad, a pridava jen naftu - tj. nepotrebuje udrzovat pomer palivo/vzduch porad stejnou jako benal. Cili nepotrebuje kdyz prudce ubere plyn aby se zaroven taky ubralo vzduchu. V pripade prerazeni ti obtokovy ventil na turbu nic nedela. Ten slouzi pouze pri prekroceni maximalniho nastaveneho tlaku turba, coz pri prerazovani se tezko deje.

Ja si spis myslim, ze to bude tak nastejno, neprida neubere - turbo ma natlakovano a kdyz pustis plyn, tak se mu tlak vypusi ze sani, a tim se mu odlehci, takze mu neklesnou otacky tak rychle coz je pozitivum, ale po pridani plynu vznikne turbodira, pac sani je bez tlaku (rozumej ma mensi tlak nez by melo kdyby tam ten bazmek nebyl).

Na druhou stranu, kdyz to nekomu zvedne sebevedomi, ze mu to psouka.

Fuj, to sem se rozepsal...jdete na to logicky. A logika mi rika, ze je to nesmysl a za ty prachy fujtajbl - to si to radeji nech nacipovat - udelas lip (coz taky nemusi byt az tak jasne :)) )

Přesně...ten ventil je celý podvod !Neslouží to k ničemu,jen to má tu zvukovou kulisu,myslel jsem,že je to jen na udržení tlaku turba při přeřazování,ale to je nesmysl. Tuningový firmy si chtěj prostě namastit kapsy a nic jinýho v tom nevidim.:P

Původně zaslal: dizzi

Ma niekto skusenosti s chipom na HDi 79 kw???

Dej si hledat,myslím,že se odkaz jmenoval Chip by Vector.Já jsem také po čipu,z 80 kW asi na 110kW,ale nebyl jsem na brzdě,to je jen podle slov chlapíka co to dělal,fakt je ten,že znát to je na výkonu,ten šel nahoru a spotřebě,ta šla dolů.

Původně zaslal: mifa

Dej si hledat,myslím,že se odkaz jmenoval Chip by Vector.Já jsem také po čipu,z 80 kW asi na 110kW,ale nebyl jsem na brzdě,to je jen podle slov chlapíka co to dělal,fakt je ten,že znát to je na výkonu,ten šel nahoru a spotřebě,ta šla dolů.

Ono 110 kW z 80 kW je tak trosku nesmysl. Max navyseni s pomoci chipu je 25 % a to jeste navic teoreticky. Realne se to pohybuje kolem 17 - 22 %. Takze u 80 kW HDi se muzeme dostat nekde na 94 - 98 kW, pres 100 kW je to nesmysl a vymysl vyrobce chipu aby nas nalakali.

Původně zaslal: MatrixChose

Původně zaslal: mifa

Ono 110 kW z 80 kW je tak trosku nesmysl. Max navyseni s pomoci chipu je 25 % a to jeste navic teoreticky. Realne se to pohybuje kolem 17 - 22 %. Takze u 80 kW HDi se muzeme dostat nekde na 94 - 98 kW, pres 100 kW je to nesmysl a vymysl vyrobce chipu aby nas nalakali.

No nevím jestli máš pravdu ale hádat se nebudu....až zajedu na brzdu tak dám určitě vědět kolik tam mám........:myslim:myslim

No nevím jestli máš pravdu ale hádat se nebudu....až zajedu na brzdu tak dám určitě vědět kolik tam mám........:myslim:myslim

Dobre dobre, taky by me to zajimalo, protoze se mi to opravdu nezda. Jinak jsem cekal presne tebe az se ozves ;)

Původně zaslal: MatrixChose

Dobre dobre, taky by me to zajimalo, protoze se mi to opravdu nezda. Jinak jsem cekal presne tebe az se ozves ;)

A co jsi čekal....:D:D:D;);) že to nechám bez odezvy.....ale mám zkoušku honil jsem se s Mondem v kombíku myslím že TDCI 96 kw a myslím že jsem mu ujel docela v pohodě dával tomu protože mu to hulilo jako lokomotiva:D:D:D takže tam asi ty nějaké kobylky jsou......:myslim:mrk:mrk

[upravil dne 24-11-07 Přema]

Tak asi budou, taky zalezi jak je to mondeo tezky atd. To ti ale rikat nemusim. Jen si proste myslim, ze zazraky se nedeji...

takze chipom od solidnej firmy by som nemal nic pokazit vsak??Pocul som aj to,ze Fap by sa nemal rychlejsie upchavat ked je kvalitny chip.Je nieco coho sa treba obavat po nachipovani HDI ?Co zotrvacnik??Spojka?...