Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Úprava blinkrů


Fakir

Recommended Posts

Mám dotaz (překvapivě :)). Když jsem jezdil s tátovo Volvem XC90, nebo s Fabií mojí přítelkyně, všiml jsem si, že při krátkodobém sepnutí blinkru automaticky 3x zabliká, což mi přišlo velmi šikovné například při přejíždění mezi pruhy, kde většinou akorát podržím páčku na kontaktu, ale nepřepnu jí. Viděl jsem i nějaké sady, které tuhle drobnost přidávají i do aut tímto nevybavených, nicméně jsem se chtěl zeptat, jestli to někdo z vás nemá náhodou dodělávané do 206ky s multiplexem, jelikož nevím, jak je tady spínání blinkrů řešené (je tam elektronický přerušovač) po elektrické stránce.

Předem díky za jakýkoliv nápad. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

Ferry to má na svém autě ale u tebe nevim co tomu řekne BSIčko

No právě... Bez BSI je to lehký. Ale zkusím ještě jinou věc: zkusím se zeptat v servisu, jestli to náhodou nejde v BSI nastavit, případně nějak vyřešit softwarově. To by byla celkem sranda. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fakir

Mám dotaz (překvapivě :)). Když jsem jezdil s tátovo Volvem XC90, nebo s Fabií mojí přítelkyně, všiml jsem si, že při krátkodobém sepnutí blinkru automaticky 3x zabliká, což mi přišlo velmi šikovné například při přejíždění mezi pruhy, kde většinou akorát podržím páčku na kontaktu, ale nepřepnu jí. Viděl jsem i nějaké sady, které tuhle drobnost přidávají i do aut tímto nevybavených, nicméně jsem se chtěl zeptat, jestli to někdo z vás nemá náhodou dodělávané do 206ky s multiplexem, jelikož nevím, jak je tady spínání blinkrů řešené (je tam elektronický přerušovač) po elektrické stránce.

Předem díky za jakýkoliv nápad. :papa

Ferry to má na svém autě ale u tebe nevim co tomu řekne BSIčko

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fakir

Původně zaslal: Pe.Tr

Ferry to má na svém autě ale u tebe nevim co tomu řekne BSIčko

No právě... Bez BSI je to lehký. Ale zkusím ještě jinou věc: zkusím se zeptat v servisu, jestli to náhodou nejde v BSI nastavit, případně nějak vyřešit softwarově. To by byla celkem sranda. :D

bohužel u pažoutů tohle nejde

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pe.Tr

bohužel u pažoutů tohle nejde

Sakra... :nevim:myslim To budem holt muset nějak očůrat. :) Když jen tak ťuknu do páčky, tak blinkr taky jenom blikne. Třeba to půjde dát na výstup BSI směrem k blinkrům. Až dorazím z práce dom, musím se pohrabat ve schématech. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fakir

Původně zaslal: Pe.Tr

bohužel u pažoutů tohle nejde

Sakra... :nevim:myslim To budem holt muset nějak očůrat. :) Když jen tak ťuknu do páčky, tak blinkr taky jenom blikne. Třeba to půjde dát na výstup BSI směrem k blinkrům. Až dorazím z práce dom, musím se pohrabat ve schématech. :)

ee,do Bsi nehrabat a a nepřidavat elektricke zařizeni , i dodelani zasuvky 12V do kufru je big problem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně že ba to šlo. Ale vynaložené úsilí by se nevyvážilo výsledný efekt.

Např. navěsit jednočit na kontakty páčky - pokud by páčka byla sepnuta jen chvilku (velikost "chvilky" by se dala upravit/nastavit), tak by jednočip na určitý čas propojil kontakty a BSI by si myslela, že je páčka zcvaknutá na delší čas (např na čas potřebný pro trojí bliknutí). Technicky to není až tak složité, ale muselo by se to celé rozebrat (až po kontakty levé páčky). takžetak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to sice totální ptákovina tenhle trippling /trojí bliknutí směrovek/, ale šlo by to tam dát. Do páček což je u multiplexu počítač COM 2000 bych nezasahoval. Signál +12 V pro rozsvícení levé nebo pravé strany směrovek je k dispozici na výstupu z BSI. Je to na zásuvce vzadu vpravo na BSI - 40 V Noir - čtyřicetipinová černá zásuvka - pin 9 a 19, drát 287 a 288. Ve skutečnosti je tam signál na vícero místech, ale vevnitř v BSI je to stejně od jednoho relé.

Tam by šel připojit obvod pro tenhle trippling. Našel jsem na netu jenom stavebnici, možná že někde by to bylo ke koupi hotové. /zadat do hledače "stavebnice trippling", prodává to tam nějaká firmička, název už nevím - no nic hledač to najde/.

No a byl by trippling - ptákovina nějvětší, hlavně aby jsme neměli tripla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: L.I.P.O.8

Bratránek dělal v servisu škodovek a říkal,že je to teďka standart kvůli bezpečnosti,protože 1x bliknutí si nemusíš všimnout.Byla u nich baba která si to chtěla nechat odstranit,že ji to sere tak ji řekli ať si s tím zajede rovnou do Boleslavi

Na Škodovkách je to něco jinýho. Pokud to podporuje BSG, nechá se přes diagnostiku vypnout/zapnout podle nálady. Kluci znalí elektriky to dělají běžně. Pokud BSG neumí, bastlí se to taky nějakou elektrikou bokem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...