Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zápach nafty


mira206

Recommended Posts

Ucpi při volnoběhu dlaní výfuk a uslyšíš zda to vepředu syčí. Foukání se pozná také omakem dlaní, ale pozor na popálení o výfuk (dělat při studeném motoru).

Já jsem na podzim vařil střední orig. část výfuku, celý ho natřel (nevím zda to něčemu pomůže) a příští rok se chystám také na ten vlnovec (mám prasklých pár drátků).

Jsou dvě řešení:

1. Koupit celý přední díl výfuku i s vlnovcem a katalyzátorem.

2. Koupit samotný vlnovec, oddělat přední část výfuku, odříznout vlnovec a navařit nový.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...
Původně zaslal: mmmb

Taky mě přimělo k hledání zápach výfukových plynů v kabině a našel jsem toto

Je to ten vlnovec o kterém mluvíte? je to jen na ochranu trubky, nebo i nejaká jiná funkce

Je to ten vlnovec. Podle mne je to ohebné a slouží to k tomu, aby se nepřenášely vibrace motoru na zbytek výfuku. Ten vlnovec navař nový a ty díry šikovně obvařit novým plechem. Ty gumy bych asi neřešil, pokud nejsou utrhané (mrkni se kolik stojí a pro klid je můžeš vyměň taky).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten gumový držák stojí kolem 500,-

Takže to budu muset vyhodit tem celý přední díl a mrknout se na to. Ten vlnovec je pod tou drátěnou sítí?

Jak poznám že je katylazator v pořádku?(abych to za rok nemusel rozdělávat znovu).

Čím se to vaří ? plynem, nebo COčkem? Nebo máš zkušenosti s těmi izolepami na opravu výfuků? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mmmb

ten gumový držák stojí kolem 500,-

Takže to budu muset vyhodit tem celý přední díl a mrknout se na to. Ten vlnovec je pod tou drátěnou sítí?

Jak poznám že je katylazator v pořádku?(abych to za rok nemusel rozdělávat znovu).

Čím se to vaří ? plynem, nebo COčkem? Nebo máš zkušenosti s těmi izolepami na opravu výfuků? Díky

- Vlnovec je to s tou drátěnou sítí jako celek (mění se hlavně kvůli těm popraskaným drátům).

- Jestli je katalyzátor v pořádku jsem nikdy nezkoumal (pozná se to asi při měření emisí), ale s tím by nic být nemělo (pokud není děravý).

- Ve svařování se moc nevyznám, ale není plyn a COčko to samé? Dělal mi to kamarád tak, že z plechu vystřihnul patřičný tvar (třeba kolem toho držáku), naohýbal, přiložil a přivařil COčkem. Izolepy budou jenom dočasné řešení.

[upravil dne 19/5/08 Leo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lepšie je použiť COčko ale dá sa i plynom. Pri použití plynu sa viacej vypáli uhlík z materiálu a okolie spoja je náchylnejšie na koróziu.

Nakoľko potrebuješ prevariť vlnovec tak nemá zmysel špekulovať nad zalepením dierky pastou alebo páskou. Pri tom varení ti to môže opraviť.

Katalizátor sa neopotrebova. Môže sa zaniesť splodinami alebo rozpadnúť vložka. Oboje spôsobuje jeho upchatie a spoznáš to na chode motora. Bude sa dusiť vo vyšších otáčkach.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, COčko tu někdomá, atak by to neměl být problém. Od 2,2tis. otačk do 3,5 to táhne, tak sned bude ještě dobrý.

jinak vlnovec jsem viděl za cca 800,- až 1000,-. A celý přední díl neoriginá za 5700,-, toje třetina originalu.

Ale jak to dostanu dolů? musí se rozdělat nějaké krytky?

- odšroubovat ten držák

- tu svorku na prvním obrázku

- a ještě něco???? nebo na co si dát bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mmmb

Díky, COčko tu někdomá, atak by to neměl být problém. Od 2,2tis. otačk do 3,5 to táhne, tak sned bude ještě dobrý.

jinak vlnovec jsem viděl za cca 800,- až 1000,-. A celý přední díl neoriginá za 5700,-, toje třetina originalu.

Ale jak to dostanu dolů? musí se rozdělat nějaké krytky?

- odšroubovat ten držák

- tu svorku na prvním obrázku

- a ještě něco???? nebo na co si dát bacha

Podle mne by se měla odšroubovat ta horní spojka na prvním obrázku a stejná je na druhé straně pod autem. Ten silentblok oddělávat nemusíš, z toho by to mělo jít vysunout. Nejtěžší asi bude rozpojit přední a střední díl výfuku – jsou to dvě trubky v sobě (nebo odhákni ze silentbloků celý výfuk a vyndej ho jako celek – budeš moci prohlédnout jestli není ještě někde děravý).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...