Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Naklápění předních světlometů


vlacir1

Recommended Posts

Nechával jsem si dneska u nás v autorizáku seřizovat světla. Zjistili, že jsou seřízena dobře, ale prý je vadný pravý naklápěcí servo, takže pravý světlomet nemohu sklopit. Celá tato oprava by měla stát asi 1500,- Kč. Nepotkalo něco podobného i někoho z Vás, případně jestli jste se s tímto problémem neuměli vypořádt levněji? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dneska šel na tu výměnu polohovacího motoru, a když to rozebrali, tak mi řekli, že ten motor nejde vyndat, protože díly světlometu jsou k sobě slepený a nejde tudíž rozdělat a že budu muset koupit světlomet celej (i s prací za cca 6000,- Kč) - to mi naskočily pupínky a málem jsem dostal infarkt. Nicméně mi to nedalo a doma jsem se podíval do knihy P307 - jak na to. Tam je na str. 295 krásně popsaná (vč. obrázků) výměna inkriminovaného motoru. Tak to mi naskočily pupínky po celém těle podruhý. Okamžitě jsem jim poslal e-mail, že trvám na výměmě motoru, nikoli celého světlometu. Jsem zvědavej, jak to nakonec dopadne. :potlesk:potlesk:potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vlacir1

Tak jsem dneska šel na tu výměnu polohovacího motoru, a když to rozebrali, tak mi řekli, že ten motor nejde vyndat, protože díly světlometu jsou k sobě slepený a nejde tudíž rozdělat a že budu muset koupit světlomet celej (i s prací za cca 6000,- Kč) - to mi naskočily pupínky a málem jsem dostal infarkt. Nicméně mi to nedalo a doma jsem se podíval do knihy P307 - jak na to. Tam je na str. 295 krásně popsaná (vč. obrázků) výměna inkriminovaného motoru. Tak to mi naskočily pupínky po celém těle podruhý. Okamžitě jsem jim poslal e-mail, že trvám na výměmě motoru, nikoli celého světlometu. Jsem zvědavej, jak to nakonec dopadne. :potlesk:potlesk:potlesk

Akorát tě chtějí oškubat. Světlo na 307 stojí podle katalogu kolem 2500 a výměna je záležitost na půl hodinky, pokud se bude flákat. Takže žádných 6000...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4 Povollme a demontujeme tii upeviovaci

Srouby a uvolnime sv6tlomet z jeho

montdZe. St6hneme zaji5tbvaci z{padku

a odpojime od sv6tlometu napdjeci

konektor. Pot6 svdtlomet vyjmeme

z vozidla

5 Pro demontdZ polohovaciho motoru

sv6tlometu otodime vnitini ochrannou

depidkou proti sm6ru pohybu hodinovyich

rudidek. Odpojime napdjeci konektor.

6 Otodime motorem proti sm6ru pohybu

hodinovlich rudidek a pomoci ploch6ho

Sroubov6ku rozpojime kulovli spoj t6hla

motoru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odkaz. Malý exkurs do světa byznisu - porovnání cen předního světlometu:

00006205z2 u Peugeota: 3989.80 Kč bez DPH

34.47.102T u Kelly: 1907,00 Kč bez DPH (http://obchod.autokelly.cz/) (valeo by bylo za 2635 bez DPH)

Takže dá se koupit daleko levněji, jenže tady je vždycky problém. Seženeš levněji díl a pak zjistíš, že nepasuje a hned máš další problém, jestli ho můžeš vrátit, nebo něco rozebereš a zjistíš, že potřebuješ ještě něco dalšího a jdeš do druhého kola a když už se ti to podaří opravit, tak jsou věci, které si doma stejně neuděláš (seřízení geometrie přední nápravy, seřízení světel, ...).

Já osobně jsem ochoten si připlatit, abych se tomuto martyriu vyhnul, ale jak vidno výše, má to taky svá úskalí. Všichi se učíme, ale v autorizovaném servisu bych očekával že budou vědět o co GO. Asi mám smůlu, protože žiju ve špatným městě. :myslim:D:potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...