Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 405 nafta


Guest Pepe5

Recommended Posts

Zdravím Vás pánové,

brzo budu mít možnost koupit Peugeot 405 v naftě. Majitel říkal, že před 20000km udělal kompletní generálku motoru a auto je v tip top stavu.

Chtěl bych se zeptat těch, kteří mají Peugeot 405 v 1,9dieslu o jejich zkušenosti. Jde mi o to, jak jste spokojení s motorem, zda startuje v klidu třeba i při -20°C, jestli je schopen se relativně rychle zahřát a topit. Jak je to s dynamikou auta? Vím, že 51kw není nic extra, ale dá se stím jezdit třeba po dálnici konstantně 130? Opravdu se dá jezdit za 5l nafty na 100km?

Chtěl jsem nějaký kočár na pohodlné svezení, a ten Peugeot se mi hodně líbí. Už jsem se zde i zaregistroval ;)

Jde mi o vaše zkušenosti. Budu vděčný za každou zkušenost a radu. Předem dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, no generalka motora na takom auto, to uz musi mat pekne najazdene. Tieto motory vydrzia vela, pravdupovediac s generalkou motora som sa este nestretol, vacsinou sa to riesi kupov noveho, rozumej ineho, motora. Dajme tomu za teda motor je dobre spraveny, nebije vodu do chladica, dobre tlakuje, moj nema problem nastartovat po dvojnasobnom nazhaveni ani pri -20. Treba si este uvedomit, ze sice auto je v tip top stave, ale predsa je to nieco starsie, mize stale co to odist (alternator, spojka, brzdy...). Ale nechcem strasit, ked sa podari kupit dobry kusok, tak je to pohoda. Co sa tyka vykonu, tych 51kW je o hubu, velmi to citit, ak je v aute viac ludi. Ale 130 ppo dialnici je uplna pohoda aj pri plnom zatazeni, ja to niekedy davam aj 150 :). Treba si len zvyknut na trosku lenivejsie rozbehy, ale ked sa clovek nauci ako, da sa vystrelit s krizovatky aj ako prvy :super. Spotreba je fakt dobra, tych 5 litrov je vsak extrem, ale dosiahnutelny, ja mam tak 5.7-6.2 podla nohy a nalady. Auto sa mi stihne zahriat prejdenim 2-3km zalezi aj ako s tym clovek ide, ked to hned na zaciatku vytoci tak je to skor. Ale kurenie je parada, som spokojny.

Pravdaze co sa tyka pohodlia, stability a paradneho mekkeho perovania, to si neviem nijako vynachvalit, toto sa frantikom paradne podarilo.

Len neviem ci by som siel do generalkovaneho motora :bojim, urcite sa niekde najdu aj viac zachovale 405. Tot moj nazor. :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak 405ku můžu z osobní zkušenosti doporučit. Jak píše Jozovicaa je krapet línější, ale nejsem žádný závodník, abych rval asfalt z křižovatky, takže tohle přecházím. Co se týče spotřeby tak jezdím den co den tak 50% dálnice a 50% město a spotřebu mám konstatně na 5,5l/100km, což je naprostá paráda:mrk Jinak nevýhodou je, že je náchylnější na podvozek, hlavně zádní náprava a relativně levná pořiizovací cena se potom kompenzuje když se něco pos*re, protože ceny náhradních dílů jsou trochu jinde:nevim Takže to chce před nákupem opravdu pořádně prohlédnout, ale jinak myslím velice slušná volba a co se týče topení, tak cca 3 - 5 minut a nedá se vedrem vydržet, jinak teď když ráno škrábu, tak ho navrním a než oškrábu, tak fouká už vlažný vzduch:D Takže hodně stěští při nákupu a vítej do klubu:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám taky 1.9D a naprostá spokojenos no a co dodat asi nic akorát že na startování v zimě je potřeba mět dobrou baterku a aby žhavili všechny svíčky a pak není problém:potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc za info. Auto určitě prolezu. Jinak te generalce motoru a auta se dá věřit. To auto mi nabízí známý od mého automechanika, který je taky automechanik :D

Máte ještě nějaké finty, co bych měl prolézt, co bych měl zkontrolovat nějakou velkou bolest Peugeotu, ještě před koupi?

Ještě dotaz, jak dlouho trvá žhavení? Dejme tomu v tomto nečase? Kolik točí motor otáček při 100km rychlosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motor nieje vsetko. Treba pozriet aj stav naprav, podvozku.

Mal som 1.9D a na nom pri rychlosti viac ako 120 bol problem sa udrzat na ceste. Auto plavalo ako vodny skuter. Pricina- zadna naprava v pr**li. Teraz 1.9TD a az na nejaku tu udrzbu uplna spokojnost.

Pozri este stav tlmicov, riadenia, zadne brzdy s rucnou.

Zhavenie od 5 az 15 sek, otacky tak do 4000 myslim.

[upravil dne 19-11-07 Janki]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Pepe5

Díky moc za info. Auto určitě prolezu. Jinak te generalce motoru a auta se dá věřit. To auto mi nabízí známý od mého automechanika, který je taky automechanik :D

Máte ještě nějaké finty, co bych měl prolézt, co bych měl zkontrolovat nějakou velkou bolest Peugeotu, ještě před koupi?

Ještě dotaz, jak dlouho trvá žhavení? Dejme tomu v tomto nečase? Kolik točí motor otáček při 100km rychlosti?

Co se týče žhavení, tak teď cca 10 vteřin, ale nikam nespěchám, takže pohoda:D Jinak všeobecně koukni pořádně na podvozek, brzdy a ty hlavně pokud budou přes podtlak kompresor, přes vývěvu to bývá v poho:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten automechanik má velmi dobrou pověst. Za nos by mě netahal. Auto měla automechanikova žena a jezdila s ním do práce a zpět. Každopádně na té moudrosti určitě něco bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja 405 mohu také jen doporučit! Uz jej mame doma 10 let, a zadny vetsi problem jsme nemeli. Jen klasika co píší ostatni, zadni náprava, semtam přední silentbloky,čepy..ale to je asi na kazdem aute. Ale co se tyce motoru, tak sme jen delally rozvody, a tesneni pod hlavou, protoze sme to v chorvatsku prehraly(neotevrel termostat). Jinak v zimne zadny problem se startama(pokud je tam dobra nafta a nezamrzne;)) Svezeni pohodlne, a na dalnici s tema 130 problem nemam. A spotreba se pohybuje od 5 do 6,5 (podle toho jestli jedu z vozikem, a jak mam tezkou nohu :)). No, sice se opakuju, co napsali ostatni, ale pridal sem taky názor. Tak hodne stesti pri koupi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...