Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Rozbité sklo - úhrada z PR viníka (otec vs syn)


MirasCC

Recommended Posts

Úhrada rozbitýho čelního skla z povinnýho ručení viníka tu byla probíraná mockrát, zřejmě si říkáte co za trotla to zase píše debilní otázku.

U mě je to krapet komlikovanější - rozbil sem sklo otcovi. Stejně se jmenujeme, máme stejný trvalý bydliště, jiný je akorát rodný číslo. On je pojištěnej u ČP, připojištění skla nemá (takže v tenhle okamžik nezajímavý). Já sem u Allianz. Bude s tím problém? Nebo je rovnou jasný že to nezaplatí a nemáme to ani zkoušet?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MirasCC

Úhrada rozbitýho čelního skla z povinnýho ručení viníka tu byla probíraná mockrát, zřejmě si říkáte co za trotla to zase píše debilní otázku.

U mě je to krapet komlikovanější - rozbil sem sklo otcovi. Stejně se jmenujeme, máme stejný trvalý bydliště, jiný je akorát rodný číslo. On je pojištěnej u ČP, připojištění skla nemá (takže v tenhle okamžik nezajímavý). Já sem u Allianz. Bude s tím problém? Nebo je rovnou jasný že to nezaplatí a nemáme to ani zkoušet?

No mám pocit že to neuznají, ale zeptej se na to, to nic nestojí.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pojistných podmínkách se píše následující:

1. Pojistitel nehradí:

...

b) škodu podle čl. VII odst. 2 písm. b) a c) těchto VPP, za kterou pojištěný odpovídá svému manželu nebo osobám, které s ním v době vzniku škodné události žily ve společné domácnosti s výjimkou škody, která má povahu ušlého zisku, jestliže tato škoda souvisí se škodou na zdraví nebo usmrcením

...

Z toho plyne že teď máme smůlu, nicméně překvapivě se výjimka vztahuje na společnou domácnost a nikoliv rodinné příslušníky. Takže mít psaný trvalý bydliště jinde, není problém...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, nevím, co má otec za auto, ale ty máš 2.0, takže platíš pojistku kolem 9k ročně a i kdyby Ti to uznaly, tak máš první rok 36% navíc, další rok 24%, pak 12% a další jsi na nule (pakliže nic neuděláš). Nevím, kolik máš bonusů, ale model je zhruba stejný, takže stačí sečíst. Je to svinstvo, ale malus je za jakoukoli nehodu (i rozbití skla) 36% -> seberou Ti 3 roky bezeškodního ježdění na bonusech, anebo budeš o tolik platit víc. Maxinální počet malusů je 50% ... :papa

1. rok: 3240,-

2. rok: 2160,-

3. rok: 1080,-

suma sumárum 6480,- za ty 3 roky navíc v malusech (plus mínus) ... takže si myslim, že se to skoro nevyplatí dělat (i kdyby to vyšlo)

Já osobně bych koupil nějaký sklo na vrakáči, napatlal ho tam, připojistil a třeba se někdy rozbije .... :myslim:mrk:D:D

[upravil dne 18/11/2007 Neon]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...