Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Palivoměr- problém


jarajarda

Recommended Posts

Mám tu takový drobný problém s palivoměrem. Kamarád má 1,8D, nedávno ji koupil a jakmile vyjede nádrž, rozsvítí se mu "hladový oko" a asi po 10 km si auto řekne dost a už dál nejede. Přitom já mám rezervu vždycky tak na cca 120-130km od doby co mi to začne blikat a pak svítit. Může být problém s plovákem, případně jak by se to mohlo vyřešit aby to ukazovalo správně? Jedno řešení určitě je, mít neustále dostatek nafty, ale to je doufám to poslední..

Jinak asi to na to nebude mít vliv, ale nádrž je z benzínu 1,9 a ta má taky 50l.:myslim

Díky za pomoc.:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

ono záleží na plováku je drobet zohnutý a pak si ukazuje jinak.Mne u 406 ukazovalo hl.oko a v nádrži bylo asi 15 l po upravě /přihnutí plováku/ mi nyní ukazuje 8 l což by odpovídalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: sarkomi

ono záleží na plováku je drobet zohnutý a pak si ukazuje jinak.Mne u 406 ukazovalo hl.oko a v nádrži bylo asi 15 l po upravě /přihnutí plováku/ mi nyní ukazuje 8 l což by odpovídalo.

ě

Přesně, těch 8litrů je normální.. Takže vyndat plovák?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to těžký. Nejjednodušší je dát si do kufru kanystr a pak jde o to , že se dolije. Mám 2 205-tky a každá ukazuje jinak. Jedna jede od nuly ještě 200 km a po rozsvícení žárovky zdechne za 30 km , druhá po rozsvícení kontrolky 110 km a k nule ani nikdy neklesne. Nené lepší si na to zvyknout , jak to je a vykašlat se na to ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja sem s hladovym okem ujel max tak 40 km... ale asi i pak tam jeste neco bylo, u benzinky sem tam pak nacpal nejakych 44 litru do plne.

No ja nevim, byt tvojim kamaradem tak se na to vykaslu a hlidam si to spise podle trip kilometrovniku na palubce. Mi treba ukazuje tak zajimave skutr, nadrz ma 5,2 l , a rucicka mi klesne na absolutni nulu kdyz je v nadrzi asi tak 1,5 litru. Ale tam je to zas takovy fajny pocit, čepnout plnou nádrž a zaplatit 120 kč :mrk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty jo, v poslední době je to s plovákem velmi vtipné (ještě, že to neslyší Marcel)

No, uznejte, jet trasu České Budějovice-Praha a zpět, permanentně s rafičkou okolo nuly (většinu času stejně byla tak 2 mm pod nulou) a svítícím/blikajícím "hladovým okem" a pak ještě týden na to hopsat po Budějkách... které auto to zvládne?

Podle mě ten plovák musí být něčím zapatlaný, nebo jak tam lejou ty ekologický sračky, tak jim to musí dělat nějakej šrumec v těch velkejch nádržích.

Najet na rezervu 350 km se mi zdá jako trochu špatné...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kahy: ano, to je klasický, non-GTI přístrojový štít... hodiny nejdou nastavit (bo po čase zdegradoval plastový mechanismus nastavování, takže hodiny se ani nepředcházej, ani nezpožďují, jen ukazují špatný čas - jde řešit odpojením a zpětným připojením ve správný čas baterky, nebo jen vyndáním a ve správný čas zandáním pojistky), ručička tachometru už trochu škube - asi by chtěla namazat, možná i náhon tacha.. a kontrolka palivoměru (včetně ručičky) si dělá co chce.

Ale auto, to přeze všechno, stále jezdí :D

... tomu, co máš na palubce, se říká informativní (nebo informační :myslim) přístroje :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ne, já si nedělám v žádném případě srandu... tu černou, zablácenou, kouli co snad ještě stojí před barákem (pokud ji ty kuy neodtáhli nebo neukradli), mám 5 let a už leccos o ni vím.

Ale dokážu se vžít do tvý kůže... takže, to co jsem psal, to ber s nadhledem a nic si z toho nedělej ;)

časem se u toho naučíš měnit olej, měnit filtry a bude ti taky fajn :)

P.S.: Nechtěj vědět, jak jsem vypadal před 5-ti lety já :roker

P.S.S.: Jak se dělá nábytek, bych se časem rád zeptal (aneb, někdo umí to a někdo tohle, aneb všichni máme Piškoty) :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...