Sign in to follow this  
Followers 0
Guest cipiseg

Problem z motorem.

14 posts in this topic

Mam problem ze 406.Uz se nekomu z vas stalo ze vypnul klicek a motor bezel dal neky 3 vteriny???A nebo to neslo vytocit vic jak 3000 otacek???A nebo kdyz jsem jel z kopce a mel jsem tam rychlost a nepridaval jsem a pak jsem chtel pridat ta byl motor chciplej.Prosim o radu.

vítám tě v clubu.Musíš napsat co máš za motor??????

Stalo se mi něco podobného u HDi.Motor jel do 2500ot netáhl.Slo to na nouzový režim.Bylo to bordelem v naftě.Nechal jsem vyčistit palivovou soustavu a je po problému.Je to jedna z možných variant,proč Ti to blbne.:papa

[upravil dne 17/11/2007 Smeták]

Ahoj, no jak pisal prema, je dulezite vedet motor. Ja sem mal kedysi zigulika, a dal sem tam raz 85oktanovy benzin od kamosa, ktery ho nekde zehnal za 15 sk/litr. No a ked sem vypel zapalovani, nechcel svina jedna chcipnut. Teraz uz vim, ze to bylo nizkym oktanovym cislem, a o samodetonaciu, alebo jak sa to vola.... :)

no ale stale nenapisal, jaky to ma motor, takze stale to budu len dohady. ked nam napise, budeme mudrejsi.. :papa

Na dignostice jsem byl dnes a ukazalo se chyba ridici jednotky.A ta chyba nejde vymazat.

V dieslech se moc nevyznám, ale co jsem se dočetl tady na fóru, tak že motor po vypnutí klíčku pár vteřin dojíždí prý většinou způsobuje vadný "chcípací" ventil na naftovém čerpadle. A že to nejde do otáček zase poukazuje na nouzový režim, který může vyvolat například výpadek důležitého čidla. Netuším ale, jestli to může způsobit i vadný chcípák. Chce to někoho znalejšího HDi-ček :)

Kamos ma 406 TD a ma tento isty problem, ze vypne klucik a motor este bezi cca 3 sekundy....bol na diagnostike a bohuzial nic mu nenasli... ale podozrenie je na chcipak.

Muze mi nekdo poradit nejakou internetovou adresu kde bych sehnal novy dily?konkretne palivove cerpadlo v nadrzi a ventil na cerpadle?

Podavacie cerpadlo do nadrze predavaju nejaki poliaci. Bol tu niekde v diskusii odkaz. Skus to najst. Druha moznost je na www.ebay.de, ak vies po nemecky, tak sa cez autodiely preklikas, alebo daj hladat odkaz "kraftstoffpumpe 206" a budes milo prekvapeny cenami kompletneho plavaka, snimaca hladiny a podavacej pumpy. Vela zdaru. Len najst niekoho, kto ti to kupi. Ja tak kupujem uplne normalne, mam login a na paypall-e konto na platenie cez kreditku.

Nieko tu mal podobny problem a vyriesil to tak ze natankoval kvalitnu naftu a bolo po probleme. Skus vyjazdit to co mas v nadrzi a natankuj potom trebars na muslicke/shell/.