Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nechat běžet studený motor na volnoběh?


yaris1

Recommended Posts

Zdravím, jako novopečený majitel 307 HDI 66kW

se chci zeptat, jestli se má v mrazech po nastartování nechat nějakou dobu motor běžet na volnoběh?

Je to můj první nafťák, takže nemám ještě zkušenosti, ale vím že některým motorům tato praktika škodí, co vy na to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tak jsem asi celé ty 3 roky dělal chybu (ikdyž ne u HDička, ale u normátního Déčka) ... Já vždy v zimě nastartoval, oškrábal okna a jel. Nevidím v tom problém a stejně v praze i když člověk vyjede se studeným motorem, tak mu pak běží v ranních kolonách na volnoběh ... :D Takže si asi každej ten motor ničí, co?? :D:D Hlavně mu nenakládat, když je studenej, ale to snad platí u všech motorů ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Rebik

Zásadně vybýhám v trenkách, nastartuju, topení naplno, odcházím do sprchy. na snídani a v příjemném teple odjíždím -))

To jakože necháš venku na ulici odemčený auto s klíčkem v zapalování?? Eštěs zapomněl přilepit na okno cedulku "Chcete mě?"! :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Rebik

Zásadně vybýhám v trenkách, nastartuju, topení naplno, odcházím do sprchy. na snídani a v příjemném teple odjíždím -))

Jo, Rebiku, tak ja to taky nekdy zkusim u nas pred panelakem a pak poreferuji ... :D:D

PS.: kolik, źe stoji mesicni kupon na tramvajenku??:myslim:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferin007

Bohužel, tak to dělá plno lidí. Nastartuje, zapne topení (který samozřejmě ale netopí) a de škrabat, případně si dá eště kafíčko. A člověk jim to nevymluví a nevymluví. HDi se zahřeje jedině jízdou, samozřejmě piánko, při volnoběhu drhne nasucho.

Takze, jak jsem jiz psal vyse, do kolon apsolutne na nic, takze napr. prazakum se HDIcko znici behem roku pouzivani? Pekne blbe teda navrzeny!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Neon

Původně zaslal: Ferin007

Bohužel, tak to dělá plno lidí. Nastartuje, zapne topení (který samozřejmě ale netopí) a de škrabat, případně si dá eště kafíčko. A člověk jim to nevymluví a nevymluví. HDi se zahřeje jedině jízdou, samozřejmě piánko, při volnoběhu drhne nasucho.

Takze, jak jsem jiz psal vyse, do kolon apsolutne na nic, takze napr. prazakum se HDIcko znici behem roku pouzivani? Pekne blbe teda navrzeny!

ale vzdyt je to naprosto jasne dany, ztuhlej olej se hur dostava do palice a tim padem se vrsek hur maze, plati pro vsechny druhy motoru, pri klidne jizde se motor toci preci jen v trosku vyssich otackach a tim padem i olejove cerpadlo je schopno vyvynout vetsi tlak. A to ze se HDi pri volnobehu temer nezahriva je znamka vysoky ucinnosti toho motoru.

no a nerikej mi, ze vsichni bydlej v Praze na rusny trite typu Legerova, kde je zacpa 16hodin denne, ja v Praze bydlel cca 30 let a myslim si ze dopravni situaci znam velmi dobre:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman
Původně zaslal: buml

pro vsechny co potrebujou nutne auto rozmrzle a vevnitr teplicko, tak si porodte nezavisle topeni, trebas Webasto a mate pokoj, funguje i na dalku:super

přesně tak to je pak jiná přijdeš a jedeš.Jen vidím ty čumily kteří chodí okolo jak ti taje námraza a v autě nikdo:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Rebik

Zásadně vybýhám v trenkách, nastartuju, topení naplno, odcházím do sprchy. na snídani a v příjemném teple odjíždím -))

No tohle párkrát udělat před barákem na sídlišti tak si tam na mě jednoho dne počkají pánové v bílých pláštích se sanitním vozem :D

Ale když jsem bydlel v baráku tak jsem to praktikoval podobně, akorát jsem neměl odvahu vybíhat v trenýrkách ;) (ani ne tak kvůli sousedům ale kvůli tý kose venku).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já myslím, že záleží na možnostech každého....pokud je volba mezi zahříváním na volnoběh a poklidnou jízdou z mírného kopce tak je jistě lepší se rovnou rozjet, pokuj je volba mezi najetím hned na dálnici a zahřátím na volnoběh tak je lepší to nechat alespon minimálně zahřát při tom volnoběhu než tomu naložit 130 natvrdo. P.s. kdo máte v 307 teploměr oleje v motoru ? nebo si myslíte že se snad teplota vody v chladiči a teplota oleje rovnají ?????:roll pokud jste dávali ve škole pozor tak se voda zahřívá jinak než olej...... svůj názor nikumu nevnucuju, ujel jsem takto s dieslem v bmw 170 000 km a motoru nic nebylo, tak to praktikuju dál

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...