Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

U které spol. tankujete?


pyžik

Recommended Posts

Tento Sheron je len proti zamrzaniu nafty. Nezvysuje teda cetanove cislo, nezlepsuje mazivost, a nema cistiace ucinky. Patri teda do inej kategorie aditiv ako VIF.

Kedze v zinmej nafte su aditiva proti zamrzanu, netreba ho pouzivat - ak tankujes na normalnej pumpe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Yves

normalni nafta nam zamrzla 2x na 306 a na 307 sparafinovala tankovano u OMW, tedka 2x za zimu do 60 nadrze max. 5 litru Nat 95, poradili nam to i v servisu u peugeota

V příručce na Astru(motor ISUZU 1,7 TD)) bylo napsáno že v zimě při -15--25 doporučují do zimní nafty přidat 30% bezolovn. benzin s nejnižšim OČ.Nikdy jsem nepřidával.Odedneška má nového páníčka :papa,dost jsme si rozuměli :super:potlesk ale musela uvolnit místo v garáži.

[upravil dne 19.11.2007 pyžik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No kamioňáci na zimu lijou benzín do nafty uplně běžně (ne samozřejmě v poměru 1:1 :) Ale to asi nebude řešení pro běžný osobáky.

Šel bych na to VĚDECKY :o. Naftu bych bral pořád u stejný pumpy (samo kvalitní). Nalil si kousek nafty do průhledné nádobky a jak by šla teplota pod -15, tak bych sledoval, jak se chová (jestli zmrzla). Pokud by to zmrzlo, tak bych si šel hodit mašli (nebo bych na to byl připravený a lil do nafty přísadu proti zamrzání (a tim nemyslim benzin))

pyžik : astru 1.7TD 50kW sme prodali před cca měsícem (s tim autem sem se nějak nezžil - lýné, jezdilo to za 6až8 litrů, pořád se tam něco kazilo (za poslední rok provozu sme jen v opravách utratili kolem 40ti tisíc - z toho 25 repase čerpadla :))). Ale na druhou stranu nás nikdy nenechala na holičkách a byla vcelku pohodlná. Na jejím parkovacím místě teď stojí 307 break 1.6 benzín a zatím spokojenost (jen mi semtam cosi lupne v levých zadních dveřích - asi zámek, nebo pant, nevim). Tak ať nám to jezdí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No s benzínem do nafty se to lilo do LIAZek a i starej D nebo TD to schlamstl bez problémů.

Ale myslíte si, že novej comonrail kterej dost často odchází, teda jeho díly (vstřiky, čerpadlo) právě tím, že naše nemá takovou mazivost jakou by měla mít. Myslíte si že přidáním byť jen 5 litrů benzínu do 60litrové nádrže nafty, že se vám ta mazivost zvýší, když benzín je suchej????? Osobně si myslím, že auto půjde daleko dřív do kytek a to je mi pak ten pocit že mi to v zimě nezamrzlo k ničemu, když pak po zimě vyměnit vstřiky v řádu tisíc kaček. Ale je o jen můj názor, radši tam lejt dobrou naftu a své aditivum než experimentovat s benálem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pyžik : astru 1.7TD 50kW sme prodali před cca měsícem (s tim autem sem se nějak nezžil - lýné, jezdilo to za 6až8 litrů, pořád se tam něco kazilo (za poslední rok provozu sme jen v opravách utratili kolem 40ti tisíc - z toho 25 repase čerpadla :))). Ale na druhou stranu nás nikdy nenechala na holičkách a byla vcelku pohodlná. Na jejím parkovacím místě teď stojí 307 break 1.6 benzín a zatím spokojenost (jen mi semtam cosi lupne v levých zadních dveřích - asi zámek, nebo pant, nevim). Tak ať nám to jezdí.

U mně bylo 60kw (motor ISUZU,japonec),spotř. město 6l/100km,venku do 5l/100km,olej od výměny do výměny nic nedolíval ,1800km v kuse skoro bez zastávek v pohodě.:potlesk

Občas zamarodil ,nic duležitého

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dekuji za odpovedi.

Dnes jsem byl na WAPce a napadla me nova tema.

Nechci zakladat novou temu.Muzu to dat sem?

A co treba na lak(vosk,sampom a td).Chci to na zimu navoskovat ale nevim cemu dat prednost,emulse nebo tuhy vosk.Ja si myslim tyhy,ze se dele udrzi na aute.mozna se mylim.

[upravil dne 20.11.2007 pyžik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pyžik

Dekuji za odpovedi.

Dnes jsem byl na WAPce a napadla me nova tema.

Nechci zakladat novou temu.Muzu to dat sem?

A co treba na lak(vosk,sampom a td).Chci to na zimu navoskovat ale nevim cemu dat prednost,emulse nebo tuhy vosk.Ja si myslim tyhy,ze se dele udrzi na aute.mozna se mylim.

[upravil dne 20.11.2007 pyžik]

1. je to úplně mimo téma

2. k tomuhle tématu tady nandeš nepočítaně speciálních vláken, kde už všechny tyto informace byly x-krát omletý dokola, takže směle dohledej, nandeš tam odpovˇědi na fšecky svý otázky, i mnohem víc. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferin007

PS: Jinak, to chce odvahu, teď jezdit na wapku. ;)

Počasí (a hlavně teploty) se bohužel úplně rozchází s potřebama mýho miláčka, takže v létě, kdy to nepotřebuje, bych drhnul každej den, zato v zimě by mě tam nedostali ani párem volů. :D

Uz jsem to nasel .Drive pisu potom premyslim.:mad:

Ted neni pod nulou,:myslim ze to az tak nevadi.Byl jsem rano a do vecera je sucha.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

zrovna som cital rozne testy, premiove diesely by mohli dat +4% vykonu a -5% spotreby, ale je to jedna, do CR sa vozi nekvalitne palivo, ktore je na urovni tych najlacnejsich.. v civilizovanych krajinach je to ine. takze pokracujem v tankovani v Globuse.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Globus nevydělává na čerpačce benzínu a nafty, ale na produktech přímo v obchodáku. Nemá proto důvod šidit zákazníky na PHM, naopak cenama a \"kvalitou\" PHM láká zákazníky, aby přijeli do Globusu utratit za nákup, a přitom levně natankovat kvalitní? naftu nebo benzín. Není to moje zkušenost, ale prej strategie obchodáků kde se dá natankovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: brutall

Globus nevydělává na čerpačce benzínu a nafty, ale na produktech přímo v obchodáku. Nemá proto důvod šidit zákazníky na PHM, naopak cenama a \"kvalitou\" PHM láká zákazníky, aby přijeli do Globusu utratit za nákup, a přitom levně natankovat kvalitní? naftu nebo benzín. Není to moje zkušenost, ale prej strategie obchodáků kde se dá natankovat.

souhlas , stejně jako MAKRO :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O kvalitě PHM se už napsalo mnoho. Po vytipování určité čerpačky, se dá předejít zklamání z kvality.Na nádrž u mého vozidla najedu až 1300 km takže není problém tankovat na stejném místě.BENZINA:super má kvalitu.SHELL :bachanedoporučuji, zažil jsem velké zklamání u pumpy v Č.Lípě a nic nevyreklamoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...