Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Mlhovky?


Placanek

Recommended Posts

Čoveče, teď jsem to zkoušel na Fabii mojí přítelkyně a tam to taky jde - rozsvítím potkávačky, rozsvítím dálkový a zcela bez problémů na tomto nezávisle rozsvítím mlhovky. Mlhovky jsou taktéž origo. Je pravda, že u 47 kW 1.2 HTP Fabie už to vyvolá trochu zhoupnutí otáčkoměru :D, ale mojí 81 kW 206ce je to úplně jedno. Zkoušel jsem to dokonce i u tátovo Volva XC90. To má xenony + H7 dálkový + mlhovky a zcela bezpečně to běží všechno najednou. Fakt říkám, o tom, že by neměly jít mlhovky s dálkovýma slyším prvně. :myslim

[upravil dne 19/11/07 Fakir]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

Je to pravda. Na 100% to bylo ve vyhlášce (že nesmí svítit dálková a zadní mlhová současně), když jsem dělal řidičák (rok 1994). A doopravdy to takto u mojeho auta fungovalo. Při zapnutí mlhovek zhasly dálkový a naopak. Teď to v zákoně nemohu najít. Asi to zrušili.

To je dobře, páč mi to přijde jako konina... :myslim:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bigoš

Původně zaslal: sekaj

Původně zaslal: Ticcino

Nevím jak u 206, ale u 307 je to prý na páčce u světel. (já mám jen zadní mlhovky) Pootočím prstencem, rozsvítí se. Pootočím znovu a zhasnou. Pokud bych měl i přední, mělo by to fungovat (pokud kecám, tak mě opravte) tak že pootočím a rozsívítí se přední, pootočím a k předním přibudou zadní, pootočím a obojí zhasne.

Oprava,vždy musíš pootočit 2x,jak při zapnutí tak vypnutí (zadek,předek).Po 1 se ti rozsvítí zadní po 2 předek při vypínání opočně :papa.

Oprava: po 1 předek a po 2 zadek:D:D:D Nyní si občas mlhovky pustím když je sychravo, a první pootočení jsoz fakt, ale fakt přední. Ty také při rozsvícení dálkových musí zhasnout, to jen pro ty co chtějí montovat dodatečně. A nebo nemusí a pak STK ?????:papa

Měl jsi pravdu,je to tak,omlouvám se :papa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

dříve to bylo že musely mlhy zhasnout při zapnutí dálkových světel to jsem zapojoval kamarádovi na favoritovi z počátku,ale pak od toho upustili,takže nyní svítí dálkový i mlhy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

Fakir vem že to bylo před 20 lety kdo si má to pamatovat,vem že nebyly povinné aní zadní mlhy.Nyní máš povinné zadní.Ono je plno vyhlášek a plno dalších uprav čert aby se v tom taky vyznal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: sarkomi

Fakir vem že to bylo před 20 lety kdo si má to pamatovat,vem že nebyly povinné aní zadní mlhy.Nyní máš povinné zadní.Ono je plno vyhlášek a plno dalších uprav čert aby se v tom taky vyznal

Ok, mně to jen zajímalo... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fakir

Původně zaslal: Ticcino

Je to pravda. Na 100% to bylo ve vyhlášce (že nesmí svítit dálková a zadní mlhová současně), když jsem dělal řidičák (rok 1994). A doopravdy to takto u mojeho auta fungovalo. Při zapnutí mlhovek zhasly dálkový a naopak. Teď to v zákoně nemohu najít. Asi to zrušili.

To je dobře, páč mi to přijde jako konina... :myslim:)

Jóóó´konina. Ono když sněží dost hustě nebo je dost mlha tak si asi prostě dálkový nepustíš:D:D:D to je to pak před tabou jako rozlitý mlíko. proto asi dřív to řešili tím, že když máš mlhovky, těžko použiješ dálkový. Nyní už to tedy asi jde, ale takovýho bych chtěl potkat večer a nestlumí to jak na mě praží 6ti světlama:xvul

[upravil dne 20/11/07 bigoš]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bigoš

Jóóó´konina. Ono když sněží dost hustě nebo je dost mlha tak si asi prostě dálkový nepustíš:D:D:D to je to pak před tabou jako rozlitý mlíko. proto asi dřív to řešili tím, že když máš mlhovky, těžko použiješ dálkový.

Tohle je ale snad na uvážení řidiče, kdy vidí líp. Konkrétně teď v zimě se to občas celkem hodí. Myslím, že tohle nebyl ten důvod pro omezení ve vyhlášce, to postrádá logiku. :)

Nyní už to tedy asi jde, ale takovýho bych chtěl potkat večer a nestlumí to jak na mě praží 6ti světlama:xvul

No, je obecně uznávaným dobrým zvykem pouštět dálkový jen když nikomu nesvítíš do ksichtu, ne? :) A když je hnusně a člověk má puštěný potkávačky a mlhovky, tak je to celkem běžná situace, proti tomu jezdíš každou chvíli. Já jsem dneska asi nějakej nechápavej :D :D, ale smysl tohoto povzdechnutí taky nějak nechápu... :D

P.S.: Například když jedu v noci po dálnici a sněží, nebo je mokro, tak svítím mlhovkama, abych vůbec viděl pruhy (zdravím rychlostní komunikaci R4 :D) a ještě si sem tam dálkovýma problikávám místa, kam nevidím, protože ve 130ti je dosvit potkávaček celkem nedostatečný. Kdyby mi při každém probliknutí měly zhasnout mlhovky, vypadalo by to celkem komicky. :)

[upravil dne 20/11/07 Fakir]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[

Tohle je ale snad na uvážení řidiče, kdy vidí líp. Konkrétně teď v zimě se to občas celkem hodí. Myslím, že tohle nebyl ten důvod pro omezení ve vyhlášce, to postrádá logiku. :)

To jasně souhlasím, nikomu nic nemohu radit:D

No, je obecně uznávaným dobrým zvykem pouštět dálkový jen když nikomu nesvítíš do ksichtu, ne? :) A když je hnusně a člověk má puštěný potkávačky a mlhovky, tak je to celkem běžná situace, proti tomu jezdíš každou chvíli. Já jsem dneska asi nějakej nechápavej :D :D, ale smysl tohoto povzdechnutí taky nějak nechápu... :D

Dobrým zvykem, to by bylo krásné, kdyby to tak fungovalo:aut

P.S.: Například když jedu v noci po dálnici a sněží, nebo je mokro, tak svítím mlhovkama, abych vůbec viděl pruhy (zdravím rychlostní komunikaci R4 :D) a ještě si sem tam dálkovýma problikávám místa, kam nevidím, protože ve 130ti je dosvit potkávaček celkem nedostatečný. Kdyby mi při každém probliknutí měly zhasnout mlhovky, vypadalo by to celkem komicky. :)

Tak jsem rád že mám Peugeota a ještě komického:D

:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Placanek: tak co ako si to vyriesil s tymi hmlovkami???

kazdy tu rozobera nieco inee, namiesto toho co bola otazka :D

ja

chcem taktiez dorobit hmlovky... a tym menit aj paacku..dokonca uz som aj to zistil ze moja verzia ktora mala hmlovky, tak tam sa dal dorobit palubny pocitac na 206 na zaklade toho ze si dal dole ten klobucik :)

takze aj to je dovod preco uz aj hmlovky dorobim, bo chcem palubne pc :P:papa:potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...