Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Povinné ručení na rok 2008


mares

Recommended Posts

Jen tak pro zajímavost jaké jsou rozdíly cen u pojišťoven v mém zadání. A co vy?

1. TRIGLAV (50 mil./50 mil.) 1.919,-

2. WÜSTENROT (70 mil./70 mil.) 2.862,-

3. ALLIANZ ** (50 mil./50 mil.) 2.938,-

4. UNIQA (60 mil./50 mil.) 2.955,-

5. UNIQA (100 mil./100 mil.) 3.013,-

6. DOLNORAKOUSKA (50 mil./50 mil.) 3.297,-

7. ALLIANZ (100 mil./100 mil.) 3.526,-

8. GENERALI (60 mil./30 mil.) 3.848,-

9. ČESKÁ POJIŠŤOVNA (100 mil./100 mil.) 3.966,-

10. ČSOB (60 mil./60 mil.) 4.005,-

11. ČSOB (100 mil./100 mil.) 4.118,-

12. KOOPERATIVA * (70 mil./70 mil.) 4.144,-

13. ČPP (70 mil./70 mil.) 4.416,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, takže já to měl tak, že Triglav po mě chce potvrzení o bezeškodném průběhu. Pokud to potvrzení ještě nemáš, podepíšeš prohlášení, že bonus máš. Doložit to ale musíš později. Pokud by vyšlo najevo, že jsi lhal, předpokládám, že by bylo možno to kvalifikovat jako pojistný podvod, jenž je trestným činem. Myslím, že si hoši dost zahrávají. (tím nikoho nechci strašit)

Potvrzení od "staré" pojišťovny ne vždy chodí automaticky. Já o něj třeba musel žádat (písemně samozřejmě) a to i když jsem měl ve výpovědi smlouvy napsáno, že ho chci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dave405

Musím při nahlášení plného bonusu tento stav i nějak dokázat? Kolegové v práci co přešli k Triglavu nahlásili plný bonus, nijak se neprokázali, platií minimální pojistku a nikdo je nikdy nekontroloval. Samozdřejmě plný bonus nemají. Jak to tedy je?

Ano, u všech pojišťoven bys měl ten bonus časem doložit potvrzením od předešlé pojišťovny. Jinak až to pojišťovna bude v budoucnu někdy zjišťovat, a ty to nebudeš mít doložené, mohou ti zpětně doměřit to pojistné k doplacení - je to v pojistných podmínkách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Původně zaslal: Dave405

Musím při nahlášení plného bonusu tento stav i nějak dokázat? Kolegové v práci co přešli k Triglavu nahlásili plný bonus, nijak se neprokázali, platií minimální pojistku a nikdo je nikdy nekontroloval. Samozdřejmě plný bonus nemají. Jak to tedy je?

Ano, u všech pojišťoven bys měl ten bonus časem doložit potvrzením od předešlé pojišťovny. Jinak až to pojišťovna bude v budoucnu někdy zjišťovat, a ty to nebudeš mít doložené, mohou ti zpětně doměřit to pojistné k doplacení - je to v pojistných podmínkách.

Otázkou ale je, jestli na tohle dozjištění budou lidi.

Jinak s tím Triglavem to docela jde, dělají i pojistky na dobu určitou bez navýšení.

Ale když se děla klasický pojistka, tak při placení na půl nebo čtvrt roku je tam nějaké navýšení...

[upravil dne 17/11/2007 Marcel505]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Neví někdo náhodou jak je to s těma 20% u Direct (jak je to pořád v tv) nebo je to zas nějakej chyták?

Jen ze zájmu jsem si zkoušel výpočet na jejich webu. Z mého pohledu je potíž v tom, že nabízejí nízká krytí (neviděl jsem 100/100mil. nebo alespoň 70/70mil. která mívám uzavřena). Pak mi rozdíl mezi mým současným ručením KOOP, předtím u Allianz) a jejich nejvyšším nabízeným vychází mnohem víc než 20%, tedy v takovém případě, pokud bych si cenu nezjišťoval a na jejich nabídku -20% kývl, budu já ten, kdo hodně prodělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam veskery pojisteni u Generali a a sem s nim nadmiru spokojenej..:potlesk Mam u nich jak povinny tak i havarijni a pohodicka... :roker Ptal sem se i na ten Direct a to je jedn velkej podvod - jednak tech 20% je blbost pac mi rekli cenu povinnyho kolem 11tis a u generali mam 9tis ( a to mam jen ten nejnizsi bonus 5% pac mam odjezdino jen 2 roky) a kdyz sem po nich chtel havarijni tak ani tu moji 206 RC nemaj v tabulkach takze je to pojistovna na nic.!!:myslim navic co sem se doslech tak nemaj vyreseno oddeleni likvidace takze z toho se da ocekavat jen problemy..!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

Původně zaslal: Fusion

A co se musí stát aby člověk udělal osobákem škodu za 100 mega? Mě bohatě stačí těch 10.

Zapomeneš ho na přejezdu - ajznboňáci jsou drahý, potvory! :D

Nebo stačí vystrčit do příkopu kamion s drahým nákladem - nebo ani ne třeba vystrčit, stačí když to kvůli tobě někam strhne a tobě to daj za vinu. Nikdy jste neměli tak drahej náklad (i s autem) ? Nebo bouračka v tunelu, kde začne hořet - to když se ti z toho podaří utéct, tak se rovnou můžeš modlit, aby na to těch 100M vůbec stačilo. Takovej příkladů by se dalo najít - a vždy jde jen o to, co ti daj za zavinění, a ne to co reálně tím autem rozbiješ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

A co se musí stát aby člověk udělal osobákem škodu za 100 mega? Mě bohatě stačí těch 10.

No jasně. Stejně, když uděláš škodu třeba za 100 mega, a budeš mít jištění 10, tak jako ti daj k úhradě těch 90 mega?

To se radši takovej člověk hodí provaz...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...